phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Dobytie severného pólu

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet cez Oslo na Špicbergy. Neskorý prílet do Longyearbyenu, transfer do hotela nocľah.

2. deň LONGYEARBYEN
Raňajky. Voľno. Poobede informačná schôdzka pred expedíciou, kde sa dozviete informácie k odletu na základňu Barneo a k aktuálnej situácii na základni. Vyzdvihnutie zapožičaného vybavenia a ošatenia. Voľno. Noc v Longyearbyene.

3. deň LONGYEARBYEN - BARNEO
Raňajky. Transfer na letisko a odlet lietadlom AN 74 na základňu Barneo (let trvá cca. 2,5 h). Po prílete na základňu na 89 ° severnej šírky obed a briefing k zajtrajšiemu programu výpravy. Popoludní voľno. Možnosť zoznámiť sa s chodom základne a prácou vedeckej posádky, prípadne prieskum okolia základne. Nocľah na základni.

4. deň BARNEO - SEVERNÝ PÓL
Po raňajkách a poslednej kontrole poveternostných podmienok odlet vrtuľníkom MI-8 (cca. 40 minút) na Severný pól .. oslava dobytia pólu. Budete mať príležitosť prekročiť všetkých 180 poludníkov a teda "obísť svet". K dispozícii bude tiež satelitný telefón, aby ste sa mohli spojiť so svojimi blízkymi z najsevernejšieho bodu planéty (max. 2 minúty). Po 1 - 2 hodinách návrat na základňu Barneo. Nocľah na základni.

5. deň BARNEO - LONGYEARBYEN
Raňajky. Slávnostný ceremoniál a odovzdanie polárnych certifikátov. Miesto a čas odovzdania certifikátov budú upresnené v priebehu expedície, po dohovore so všetkými účastníkmi. Voľno na fakultatívne aktivity (výlet psím záprahom, ľadovcové túry). Nocľah v Longyearbyene.

6. deň LONGYEARBYEN - PRAHA
Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Prahy s nocľahom v Osle.

7. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDEŇ)
Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Prahy.

NÁROČNOSŤ AKCIE
Základná varianta bez nocľahu na póle a varianta s nocľahom na póle nie sú vôbec náročné z hľadiska fyzickej námahy. Účastníci ale musia byť pripravení na poveternostné podmienky na póle a poprípade okolo základne Borneo,tj. Mať vhodné oblečenie. Vrchná vrstva je v cene expedície/zateplený polárny rolák, polárna obuv, rukavice a čiapka/. Pri variante s pochodom na lyžiach k pólu je nutné zdolať cca 5 km v rovinatom teréne. Pohyb môže byť sťažený nakopením ľadových krýh, tzv., torosy, či naopak trhlinami v ľadovom poli. Torosy sa zdolávajú na lyžiach alebo bez nich, trhliny sa obchádzajú. V čele skupinky je skúsený polárnik, ktorý volí trasu pochodu. Materiál je dopravovaný na ťažných saniach, ktoré má každý účastník.

KLIMATICKÉ POMERY
Apríl je najlepším obdobím pre lyžiarske výpravy v Severnom ľadovom oceáne. Panuje polárny deň, slnko svieti plných 24 hodín denne, more je však stále pevne zamrznuté a oceánsky drift nebýva príliš extrémny. Výskyt trhlín v ľadovom poli je preto prijateľný. Teplota vzduchu na severnom póle sa pohybuje okolo -30 C, počasie býva relatívne stále, aj tak je ale treba počítať s možnosťou vetra a zhoršením podmienok.

VYBAVENIE
Základné expedičné vybavenie (stany, sánky, lyže, GPS, satelitný telefón, variče a palivo, zateplený polárny oblek, polárna obuv, rukavice a čiapka) je v základnej cene, lyžiarske skialpinistické topánky je potrebné mať vlastné. Podrobné informácie poskytneme na požiadanie.

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA
leteckú dopravu Praha - Longyearbyen - Barneo a späť - (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) let vrtuľníkom k pólu a späť na základňu Barneo 3 x nocľah v Longyearbyenu s raňajkami 1 x nocľah na v expedičnom stane na základni Barneo s plnou penziou 2 x nocľah v Osle v letiskovom hoteli 4* s raňajkami zapožičanie expedičného vybavenia zapožičanie expedičného oblečenia skúseného polárneho sprievodcu a inštruktáž všetky transfery a batožinu o váhe 15 kg

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA
letiskové a bezpečnostné taxy 589,- EUR českého sprievodcu fakultatívne výlety poplatky za nadváhu 20, - Eur / kg cestovné poistenie ECP 2,90 EUR/osoba/deň poistenie liečebných nákladov a evakuácie do výšky plnenia 100.000,- EUR – povinné poistenie storna zájazdu

Poznámka: Ak si objednáte dobytie Severného pólu s pochodom na lyžiach, dopraví Vás helikoptéra na miesto začiatku pochodu vzdialené cca. 10 - 15 km od pólu. V tomto prípade budete 1x nocovať v stanoch na ceste na pól a 1x priamo na póle. Návrat na základňu Barneo je ráno po dosiahnutí pólu. Zájazd trvá 9 dní / 8 nocí, termín 10.4. - 18. 4. 2016. Poznámka: Vzhľadom k expedičnému charakteru zájazdu je zmena programu zájazdu a termínu vyhradená. Pri pohybe v teréne má absolútnu prednosť hladký priebeh expedície a bezpečie všetkých účastníkov. Rozhodujúce slovo má vždy vodca skupinky.