phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Čína - vlakom na strechu sveta

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz skupiny na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Pekingu.

2. deň PEKING

Prílet do Pekingu. Transfer do hotela, ubytovanie. Večer individuálne voľno na prechádzku mestom alebo odpočinok.

3. deň PEKING – TCHIEN-AN-MEN, LETNÝ PALÁC

Raňajky. Prehliadka najväčšieho námestia na svete Tchien-an-men (Námestie nebeského pokoja) s rozlohou 44 hektárov. Poobede prehliadka Letného paláca, sídla cisárov počas horúceho leta. V paláci nájdete rozľahlé záhrady, chrámy a Loď čistoty cisárovnej Cch‘-si, ktorá je celá z mramoru. Transfer do hotela, ubytovanie. Večera, nocľah.

4. deň VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR, HROBKY DYNASTIE MING

Raňajky. Celodenný výlet k veľkolepej stavbe - Veľkému čínskemu múru, ktorý sa rozpína v dĺžke viac než 6.000 km a možno ho pozorovať aj z vesmíru. Tento múr, ktorý pôvodne slúžil na obranné účely proti invázii barbarov, sa nachádza 60 km severovýchodne od Pekingu. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka hrobky panovníka dynastie Ming. Večera.

5. deň ZAKÁZANÉ MESTO, CHRÁM NEBIES

Raňajky. Celodenná prehliadka Zakázaného mesta a Chrámu nebies. Zakázané mesto - sídlo panovníkov dynastie Ming a Čching je považované za najväčšie kultúrne múzeum Číny. Počas vlády 24 cisárov nebolo prístupné verejnosti. Obed v čínskej reštaurácii. Prehliadka Chrámu nebies, kde cisári vykonávali modlitebné obrady za bohatú úrodu, dobré počasie a priazeň duchov. Večera. Fakultatívne Pekingská opera či návšteva akrobatickej show. Po večeri transfer na stanicu a odchod lôžkovým vlakom do Xi’anu.

6. deň XI‘AN

Ranný príchod do Xi’anu, hlavného mesta provincie Šen-si. Toto mesto s bohatou históriou bolo hlavným mestom 11 čínskych dynastií a bývalo najväčším mestom. Vo svojich cestopisoch sa o Xi’ane zmieňuje aj Marco Polo ako o východiskovom bode Hodvábnej cesty pre obchodníkov. Transfer na hotel. Po raňajkách a krátkom oddychu nasleduje prehliadka mesta – navštívite Veľkú pagodu divej husi zo 4. storočia, prezriete si mestské opevnenie z ranného obdobia dynastie Ming a miestne múzeum. Večera.

7. deň TERAKOTOVÁ ARMÁDA A DEDINA BANPO

Po raňajkách výlet k jednej z najväčších turistických atrakcií celej Číny – Terakotovej armáde – hlinenej armáde cisára Čchin Š’chuang-tiho, významnej osobnosti v dejinách Číny. Tento cisár zjednotil Čínu do jednej silnej vplyvnej ríše. Hlinená armáda bola úplnou náhodou objavená v roku 1974 miestnymi roľníkmi. Viac než 6.000 ozbrojených bojovníkov v životnej veľkosti je rozostavaných v bojovom šíku. Celá armáda bola súčasťou posmrtnej výbavy veľkého panovníka. Obed. Popoludní prehliadka dediny Banpo – sídliska pôvodných obyvateľov spred asi 5.000 rokov. Večera.

8. deň XINING

Voľné dopoludnie. Transfer na letisko. Prelet do Xiningu, hlavného mesta provincie Qianghai, mesta menšinových etník. Ubytovanie, nocľah.

9. deň XINING - VLAKOM DO TIBETU

Raňajky. Prehliadka jedného z najvýznamnejších tibetských komplexov kláštora Kumbum. Ďalej si prezriete múzeum tibetskej kultúry. Popoludní transfer na stanicu a odjazd najvyššou železnicou na svete do Tibetu.

10. deň VLAKOM DO TIBETU

Cesta vlakom pokračuje cez najvyšší bod železnice v nadmorskej výške 5.070 metrov. Celá trasa z Pekingu do Xi´anu v dĺžke 4.065 km trvá 48 hodín cesty. Vás čaká posledných cca 2.000 km. Príchod do Lhasy vo večerných hodinách. Večera a nocľah.

11. deň LHASA

Raňajky. Celodenná prehliadka Lhasy s obedom. Navštívite posvätný palác Potala, ktorý bol v minulosti centrom duchovnej aj svetskej moci a rezidenciou najvýznamnejšieho mnícha a vodcu Tibetu - Dalajlámu, ďalej kláštor Džókhang postavený roku 639 ako relikviár pre sochu Budhu. Taktiež prejdete pútnický okruh štvrtí Barkor. Večera a nocľah.

12. deň LHASA

Raňajky. Pokračovanie v prehliadke Lhasy - navštívite kláštor Drepung, ktorý bol v 17. storočí najbohatším kláštorom v Tibete a prebývalo tu až 10.000 mníchov. Pokračujete do kláštora Sera, kde môžete pozorovať tunajších mníchov pri rituálnych diskusiách. Po obede prehliadka paláca Norbulinka, ktorý od 18. storočia slúžil ako letné sídlo Dalajlámu. Večera a nocľah v Lhase.

13. deň LHASA

Raňajky. Individuálne voľno na prehliadku mesta. Možnosť fakultatívnych výletov do okolia. Večera a nocľah.

14. deň LHASA – PEKING

Raňajky. Transfer na letisko a odlet späť do Pekingu. Transfer do hotelu v Pekingu. Voľno na nákupy suvenírov.

15. deň ODLET DO PRAHY (VIEDNE)

Raňajky. Transfer na letisko a odlet späť do Prahy (Viedne).

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

 • leteckú dopravu Praha – Peking, Xi´an - Xining a Lhasa - Peking – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • všetky transfery počas celého pobytu
 • 4 x nocľah s raňajkami v Pekingu v hoteli 3*- 4*
 • 2 x nocľah s raňajkami v Xi‘ane v hoteli 3*- 4*
 • 1 x nocľah s raňajkami v Xiningu v hoteli 3*- 4*
 • 4 x nocľah s raňajkami v Lhase v hoteli 3*- 4*
 • 2 x nocľah v ležadlovom vlaku
 • 9 x obed a 10 x večera v miestnej reštaurácii
 • všetky miestne transfery
 • uvedený program vrátane všetkých vstupov
 • služby českého sprievodcu (pri minimálnom počte 16 osôb)

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

 • letiskové taxy 369,- EUR
 • vízum do Číny (vybavíme za poplatok 70,- EUR)
 • fakultatívne výlety nad rámec programu (Chutchung tour, akrobatická show, Pekingská opera, pekingská kačica – spolu 165,- USD)
 • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.