phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Čína - Tibet - Nepál - India

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz skupiny na letisku v Prahe (pri odlete z Viedne bez asistencie CK). Odlet do Pekingu.

2. deň PEKING

Prílet do Pekingu. Transer do hotela, ubytovanie. Večer individuálne voľno na prechádzku mestom, alebo odpočinok.

3. deň PEKING – TCHIEN-AN-MEN, ZAKÁZANÉ MESTO, PEJ-CHAJ PARK

Raňajky. Prehliadka najväčšieho námestia na svete Tchien-an-men (Námestie nebeského pokoja) s rozlohou 44 hektárov. Nasleduje prehliadka Zakázaného mesta - sídla panovníkov dynastie Ming a Čching, býva tiež nazývané najväčším kultúrnym múzeom Číny. Počas vlády 24 cisárov nebolo prístupné verejnosti. Obed. Popoludní prechádzka parkom Pej-chaj s prehliadkou pagody, postavenej na ostrove uprostred lagúny. Transfer do hotela. Večera. Nocľah.

4. deň VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR, HROBKY DYNASTIE MING

Raňajky. Celodenný výlet k veľkolepej stavbe - Veľkému čínskemu múru, ktorý sa rozpína v dĺžke viac než 6.000 km a je možné ho pozorovať aj z vesmíru. Tento múr, ktorý pôvodne slúžil na obranné účely proti invázii nomádov, sa nachádza 60 km severovýchodne od Pekingu. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka hrobky panovníka dynastie Ming. Večera.

5. deň LETNÝ PALÁC, CHRÁM NEBIES

Raňajky. Predpoludním prehliadka Letného paláca, sídla cisárov počas horúceho leta. V paláci nájdete rozľahlé záhrady, chrámy a Loď čistoty cisárovnej Cch‘-si, ktorá je celá z mramoru. Po obede v tradičnej čínskej reštaurácii nasleduje prehliadka Chrámu nebies, kde cisári vykonávali modlitebné obrady za bohatú úrodu, dobré počasie a priazeň duchov. Po večeri transfer na stanicu a odjazd ležadlovým vlakom do Xi'anu.

6. deň XI’AN – TERAKOTOVÁ ARMÁDA

Ranný príjazd do Xi'anu, hlavného mesta provincie Šan-si. Toto mesto s bohatou históriou bolo hlavným mestom 11 čínskych dynastií a bývalo najväčším mestom. Vo svojich cestopisoch sa o Xi’ane zmieňuje aj Marco Polo ako o východiskovom bode Hodvábnej cesty pre obchodníkov. Transfer do hotela. Doobeda prehliadka mesta – navštívite Veľkú pagodu divej husi zo 4. storočia, prezriete si mestské opevnenie z ranného obdobia dynastie Ming a miestne múzeum. Po obede nasleduje výlet k jednej z najväčších turistických atrakcií celej Číny – Terakotovej armáde – hlinenej armáde cisára Čchin Š’chuang-tiho, významnej osobnosti v dejinách Číny. Tento cisár zjednotil Čínu do jednej silnej vplyvnej ríše. Hlinená armáda bola úplnou náhodou objavená v roku 1974 miestnymi roľníkmi. Viac než 6.000 ozbrojených bojovníkov v životnej veľkosti je rozostavaných v bojovom šíku. Celá armáda bola súčasťou posmrtnej výbavy zomretého panovníka. Nocľah.

7. deň XI’AN - LHASA

Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Tibetu. Prílet do Lhasy, transfer do hotela. Poobede individuálne voľno na prehliadku okolia. Večera a nocľah.

8. deň LHASA

Raňajky. Celodenná prehliadka Lhasy s obedom. Navštívite posvätný palác Potála, ktorý bol v minulosti centrom duchovnej a svetskej moci a rezidenciou najvýznamnejšieho mnícha a vodcu Tibetu – Dalajlámu, kláštor Džókhang postavený v roku 639 ako relikviár pre sochu Budhu. Tiež prejdete pútnický okruh štvrťou Barkor. Večera a nocľah.

9. deň LHASA

Raňajky. Pokračovanie v prehliadke Lhasy – navštívite kláštor Drepung, ktorý bol v 17. storočí najbohatším kláštorom v Tibete a bývalo tu až 10.000 mníchov a kláštor Sera, kde môžete pozorovať tunajších mníchov pri rituálnych diskusiách. Po obede prehliadka paláca Norbulinka, ktorý od 18. storočia slúžil ako letné sídlo Dalajlámu. Večera a nocľah v Lhase.

10. deň LHASA - KÁTHMANDU

Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Káthmandu. Poobede návšteva pagody Svajambhunáth, odkiaľ sa otvára nádherný výhľad na káthmándské údolie. Voľné poobedie. Nocľah v Káthmandu.

11. deň KÁTHMANDU

Raňajky. Prehliadka unikátneho historického centra mesta Patan v okolí Palácového námestia. Popoludní prehliadka centra Káthmandu vrátane paláca Živej bohyne Kumarí Dévi, sochy hrozivého vtelenia boha Šivu Kala Bhairávu. Pokračujeme prehliadkou historického Bhaktapuru s chrámom Nyatapola, Zlatou bránou, kráľovským palácom, scénickým námestíčkom hrnčiarov a desiatok ďalších chrámov, majstrovských diel nevárskeho rezbárstva. Nocľah v Káthmandu.

12. deň KÁTHMANDU - DILLÍ

Raňajky. Dopoludnia voľno na individuálnu prehliadku mesta a nákup nepálskych suvenírov. Poobede transfer na letisko, odlet do Dillí. Ubytovanie a nocľah.

13. deň DILLÍ

Raňajky. Prehliadka Starého a Nového Dillí vrátane najväčšej indickej moslimskej svätyne – Piatkovej mešity, Červenej pevnosti, ktorá bola sídlom dvora Veľkých Mughalov, Rádž Ghátu – pamätného miesta spopolnenia Mahátmu Gándhího, areálu Kutub Minar s povestným nehrdzavejúcim železným stĺpom a cennými zrúcaninami mešity Kuvvatul islám. Nocľah v Dillí.

14. deň FATEHPUR SIKRI – AGRA

Raňajky. Odchod do bývalého sídelného mesta najväčšieho z Mughalov – sultána Akbara vo Fatehpur Sikri – Mesta víťazstva. Prehliadka Piatkovej mešity s hrobkou šejka Salima Chishtiho, ktorý cisárovi Abkarovi Veľkému predpovedal narodenie potomkov, následníkov trónu. Ďalej uvidíte Sultánov palác z červeného pieskovca, kde sa nachádzajú známe pavilóny Paňč Mahal a Divánichás, astrologický pavilón, kde sa cisár v spoločnosti moslimských a hinduistických učencov oddával nadpozemským a ezoterickým veciam. Nocľah v Agre.

15. deň AGRA

Raňajky. Prehliadka skvostu svetovej architektúry, mauzólea Tádž Mahal, ktoré nechal z bieloskvúceho mramoru postaviť sultán Šahdžahán pre svoju milovanú ženu Mumtáz Mahal. Stavba, popierajúca perspektívu, je považovaná za zamýšľanú repliku Božieho trónu. Po obede prehliadka Červenej pevnosti s nádhernými mramorovými pavilónmi, predstavujúcimi jeden z vrcholov staviteľstva Veľkých Mughalov. V pevnosti navštívite Sieň verejných audiencií, Perlovú mešitu, Háremovú mešitu a súkromný palác Chás Mahal, slúžiaci prvej cisárovej manželke. Poobede návrat do Dillí a odlet vo večerných hodinách naspäť do Prahy (Viedne).

16. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

 • leteckú dopravu Praha – Peking a Dillí – Praha s prestupom (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • leteckú dopravu Xi´an – Lhasa – Káthmandu – Dillí
 • 1x nocľah v ležadlovom vlaku Peking – Xi´an
 • 12x nocľah s plnou penziou podľa programu v hoteloch 3*– 4*
 • všetky transfery a program podľa itineráru vrátane vstupov
 • sprievodcu CK (pri minimálnom počte 16 osôb)

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

 • letiskové taxy 389,- EUR
 • vstupné vízum Čína (vybavíme za poplatok 70,- EUR/osoba)
 • vstupné vízum do Indie
 • vstupné vízum do Nepálu 30,- USD + 1 fotografia
 • turistická odletová taxa cca 25,- USD
 • fakultatívne výlety nad rámec programu
 • bakšišné cca 40,- USD
 • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.