Čína - perly ríše stredu

Čína

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz skupiny na letisku 2 hodiny pred plánovaným odletom. Odlet do Pekingu.

2. deň PRÍLET DO PEKINGU

Prílet do Pekingu. Transfer do hotela, ubytovanie. Večer individuálne voľno na prechádzku mestom alebo odpočinok.

3. deň ZAKÁZANÉ MESTO, PEJ-CHAJ PARK, THIEN-AN MEN

Raňajky. Celodenná prehliadka Zakázaného mesta – sídla panovníkov dynastie Ming a Čching. V tomto rozľahlom cisárskom komplexe vládlo 24 panovníkov po dobu viac než 500 rokov celej Čínskej ríši. Zakázané mesto sa často nazýva aj najväčším kultúrnym múzeom Číny, počas celej vlády všetkých cisárov bolo neprístupné verejnosti. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prechádzka parkom Pej-chaj s prehliadkou pagody, postavenej na ostrove uprostred lagúny. Nasleduje prehliadka najväčšieho námestia na svete Tchien-an-men – Námestie nebeského pokoja s rozlohou 44 hektárov.

4. deň VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR, HROBKY DYNASTIE MING

Raňajky. Celodenný výlet k Veľkému čínskemu múru, ktorý sa rozpína v dĺžke viac než 6.000 km. Tento múr, ktorý pôvodne slúžil na obranné účely proti invázii barbarov, sa nachádza zhruba 60 km severovýchodne od Pekingu. Obed v typickej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka jednej z dvoch prístupných hrobiek panovníkov dynastie Ming (spolu 13 hrobiek).

5. deň LETNÝ PALÁC, WANG FU TING ROAD

Raňajky. Prehliadka Letného paláca, letného sídla cisárov. Počas svojej vlády tu cisári prebývali a odpočívali v rozľahlých záhradách. Prezriete si aj známu Loď čistoty a pokoja - Mramorovú loď cisárovnej Cch‘–si z roku 1888. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prechádzka po Wang Fu Ting Road, najrušnejšej triede moderného centra Pekingu s obchodnými domami.

6. deň CHRÁM NEBIES A LAMAISTICKÝ CHRÁM

Raňajky. Predpoludním prehliadka Chrámu nebies, postaveného už v roku 1420. V tomto rozsiahlom chráme panovníci dynastie Ming a Čching usporadúvali modlitebné obrady a rituály. Popoludní prehliadka lamaistického kláštora. Jeho päť hlavných siení stelesňuje slohovú zmes chánskych, mongolských a tibetských prvkov. Po večeri transfer na stanicu a odjazd ležadlovým vlakom do Xi’anu.

7. deň XI’AN

Ráno príjazd do Xi’anu, hlavného mesta provincie Šan-si. Toto mesto s bohatou históriou bolo hlavným mestom 11 čínskych dynastií a bývalo najväčším mestom. Vo svojich cestopisoch sa o Xi’ane zmieňuje aj Marco Polo ako o východzom bode Hodvábnej cesty pre obchodníkov. Transfer na hotel. Po raňajkách a krátkom oddychu nasleduje prehliadka mesta – navštívite areál Veľkej pagody divej husi zo 4. storočia, prezriete si mestské opevnenie z ranného obdobia dynastie Ming a miestne múzeum. Večera.

8. deň TERAKOTOVÁ ARMÁDA A DEDINA BANPO

Po raňajkách výlet k jednej z najväčších turistických atrakcií celej Číny – Terakotovej armáde – hlinenej armáde cisára Čchin Š’chuang-tiho, významnej osobnosti v dejinách Číny. Tento cisár zjednotil Čínu do jednej silnej vplyvnej ríše. Hlinená armáda bola úplnou náhodou objavená v roku 1974 miestnymi roľníkmi. Viac než 6.000 ozbrojených bojovníkov v životnej veľkosti je rozostavaných v bojovom šíku. Celá armáda bola súčasťou posmrtnej výbavy veľkého panovníka. Obed. Popoludní prehliadka dediny Banpo – sídliska pôvodných obyvateľov spred asi 5.000 rokov. Neskôr popoludní transfer na stanicu a odchod ležadlovým vlakom do Šanghaja.

9. deň ŠANGHAJ

Príjazd do Šanghaja v popoludňajších hodinách. Táto rýchlo sa rozvíjajúca metropola východnej Číny s viac než 18 miliónmi obyvateľov upúta všetkých návštevníkov modernou výstavbou. Transfer na hotel. Prechádzka po rušnej triede Nanjing s blízkym nábrežím Bund. Plavba po rieke Huang. Večera. Nocľah.

10. deň ŠANGHAJ - VOĽNÝ DEŇ

Raňajky. Voľný deň s možnosťou fakultatívnej návštevy „čínskych Benátok“, mesta Suzhou. Mesto je preslávené svojimi vodnými kanálmi a záhradami. V roku 1977 boli tieto klasické záhrady zaradené do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

11. deň ŠANGHAJ

Raňajky. Celodenná prehliadka mesta. Prezriete si chrám jadeitového Budhu s plastikami s budhistickými motívmi. Obed. Popoludní sa prejdete záhradami Yuyan, ktoré boli postavené už v 16. storočí a dodnes sú centrom oddychu pre miestnych obyvateľov. Večera, následne voľný program na prehliadku mesta. Pre záujemcov fakultatívna návšteva akrobatickej show.

12. deň ODLET DO PRAHY (VIEDNE)

Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne). Prílet do Prahy (Viedne).

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

 • leteckú dopravu Praha – Peking a Šanghaj – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • transfery letisko – hotel – letisko
 • 8 x nocľah s raňajkami v hoteli 3*- 4*
 • 2 x nocľah v ležadlovom vlaku
 • program vrátane všetkých transferov a vstupov
 • 8 x obed a 8 x večera v tradičnej čínskej reštaurácii
 • služby českého sprievodcu (pri minimálnom počte 16 osôb)

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

 • letiskové taxy 369,- EUR
 • vstupné vízum (vybavíme za poplatok 70,- EUR)
 • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR /osoba/deň
 • fakultatívne výlety nad rámec programu (Chutchung tour, akrobatická show, Pekingská opera, pekingská kačica, Voňavé hory, Su-čou – spolu 220,- USD)

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.