phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Čína - Mongolsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Odlet z Prahy (Viedne) do Pekingu.

2. deň PRÍLET DO PEKINGU

Prílet do Pekingu. Transfer do hotela, ubytovanie. Obed v hoteli. Večer individuálne voľno na prechádzku mestom či odpočinok.

3. deň TCHIEN-AN-MEN, BEHAI PARK, WANG FU TI ŤING

Raňajky. Celodenná prehliadka námestia Tchien-an-men - Námestia nebeského pokoja s rozlohou 44 hektárov. Po obede prechádzka parkom Pej-chaj s návštevou kruhového mesta, kde bývalo sídlo Kublaj chána Chán-balyk. Prechádzka po Wang Fu Ťing, najrušnejšej triede moderného centra Pekingu s rušnými obchodnými domami. Večer pre záujemcov fakultatívne predstavenie Pekinskej opery.

4. deň ZAKÁZANÉ MESTO, CHRÁM NEBES

Raňajky. Celodenná prehliadka Zakázaného mesta - sídla panovníkov dynastie Ming a Čching. V tomto rozľahlom cisárskom komplexe vládlo 24 panovníkov. Popoludní prehliadka Chrámu nebies, postaveného už v roku 1420. V tomto rozsiahlom chráme panovníci dynastie Ming a Čching usporadúvali modlitebné obrady a rituály. Večer pre záujemcov fakultatívne návšteva Kung-fu show.

5. deň VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR, HROBKY DYNASTIE MING

Raňajky. Celodenný výlet k Veľkému čínskemu múru v Pá-tá-lingu. Obed. Popoludní prehliadka pohrebného areálu panovníkov dynastie Ming s návštevou hrobky Čching-ling. Nocľah.

6. deň LETNÝ PALÁC, ZOO

Raňajky. Prehliadka Letného paláca, letného sídla cisárov. Počas svojej vlády tu cisári prebývali a odpočívali v rozľahlých záhradách. Prezriete si aj známu Loď čistoty a pokoja - Mramorovú loď cisárovnej Cch'-si z roku 1888. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prejazd do Pekingskej ZOO, kde uvidíte populárne pandy, symbol Číny. Večer fakultatívne ochutnávka miestnej špeciality - Pekingskej kačice.

7. deň PEKING – ULÁNBÁTAR

Raňajky. Transfer na stanicu, odjazd ležadlovým vlakom do Ulánbátaru. Prejazd divokou krajinou autonómnej oblasti Vnútorné Mongolsko a okrajom púšte Gobi. Nocľah vo vlaku.

8. deň ULÁNBÁTAR

Príchod do Ulánbátaru okolo poludnia. Transfer do hotela, prehliadka mesta, zastávka na Süchbátárovom námestí s návštevou kopca Dzajsan. Nocľah.

9. deň ULÁNBÁTAR – CHUSTAJ NURÚ

Raňajky. Návšteva kláštora Gandan, najväčšieho kláštora na svete so stupou Megdžiddžanrajseg süm. Odjazd do NP Chustaj Nurú. Obed. Pozorovanie koňa Prevalského vo voľnej prírode. Večera. Nocľah v jurtovom tábore.

10. deň CHUSTAJ NURÚ – KHARAKORUM

Raňajky. Odchod do Kharakorumu, kedysi hlavného mesta Džingischánovej ríše. Obed. Návšteva kláštora Erdenedzú, najdôležitejšieho a najstaršieho budhistického centra Mongolska. Popoludní návšteva nomádskeho "ležoviska", ochutnávka kumysu. Večera. Nocľah v jurte.

11. deň KHARAKORUM – ULÁNBÁTAR

Raňajky. Návrat späť do Ulánbátaru. Obed formou pikniku cestou na stepi. Večer kultúrne predstavenie s večerou, nocľah.

12. deň ULÁNBÁTAR – MOSKVA – PRAHA (VIEDEŇ)

Raňajky. Transfer na letisko, odlet cez Moskvu do Prahy (Viedne).


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

 • leteckú dopravu Praha - Peking a Ulánbátar - Praha s prestupom (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 7x nocľah s raňajkami v Pekingu a v Ulánbátare v hoteli 3*- 4*
 • 2x nocľah v jurte
 • 1x nocľah v ležadlovom vlaku
 • program vrátane transferov a vstupov
 • 4x obed v tradičnej čínskej reštaurácii
 • plnú penziu v Mongolsku
 • sprievodca CK počas celého pobytu (pri miniálnom počte 16 osôb)

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

 • letiskové taxy 399,- EUR
 • vstupné vízum ČĽR (vybavíme za poplatok 70,- EUR)
 • vstupné vízum Mongolsko (vybavíme za poplatok 89,- EUR)
 • fakultatívne výlety nad rámec programu
 • stravu vo vlaku
 • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR /osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.