phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Cez Iónske more k perlám Balkánu

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rámcový program zájazdu:


1. deň:

Transfer do Brna (letisko). Odlet z Brna na Korfu, transfer do hotela 3 * s bazénom, ubytovanie, večera.


2. deň:

Celodenné voľno a možnosť kúpania, večera.


3. deň:

Po raňajkách sa vyberieme na výlet do hlavného mesta Korfu. Zastavíme sa pri letnom zámočku Achillion, ktorý si nechala postaviť rakúska cisárovná Alžbeta, nazývaná Sissi. Potom prejdeme polostrov Kanoni s výhľadom na Myší ostrov a kláštorný ostrovček Vlacherna. Uvidíme palác Mon Repos, v ktorého záhradách sa nachádzajú ruiny 3 starovekých chrámov. Prejdeme sa po najväčšom gréckom námestí Spianada s mnohými historickými budovami a zastavíme sa pri pravoslávnom kostole sv. Spyridiona, kde sa v kaplnke nachádzajú pozostatky tohto svätca. Vo voľnom čase si môžeme ako Gréci vychutnať popoludňajšiu kávu na námestí Spianada, ktoré je lemované budovami, ktoré veľmi pripomínajú parížsku Ru Rivoli, alebo sa venovať nákupom. V neskorom popoludní návrat na ubytovanie, večera.


4. deň:

Po raňajkách sa preplavíme trajektom do Igoumenitsa. Diaľnicou Egnatia, ktorá nesie názov po rímskej ceste spájajúcej Iónske a Egejské more, prídeme do Dodóni (UNESCO), kde sa v nádhernej krajine nachádza najstaršia grécka veštiareň. V 2. tisícročí pred Kristom sem putovali veriaci , aby im kňazi predpovedali budúcnosť. Uvidíme aj divadlo pre 18.000 divákov. V 6. storočí odišli obyvatelia k jazeru Pamvotis a založili tu mesto, ktoré bude našim ďalším cieľom. Univerzitné mesto Ioannina nás prekvapí živou a príjemnou atmosférou. Aj my si vychutnáme frappé v jednej z mnohých reštaurácií a kaviarní pri jazere. Prejdeme sa historickou štvrťou na polostrove Pamvótis, v ktorej sa miešajú balkánska a turecká architektúra. Pevnosť Kastro je obohnaná hradbami a nachádza sa tu aj mešita, v ktorej je uložené bezhlavé telo Ali Pašu Tepelenského , vládcu krutého. Ubytovanie, večera.


5. deň:

Po raňajkách budeme pokračovať na sever po diaľnici Egnatia s nádhernými výhľadmi na pohorie Pindos aj na úrodné polia a vinice thesalskej nížiny. Zastavíme sa v hlavnom meste západné Macedónska Kozani. Po prekročení macedónskej hranice pôjdeme pozdĺž Presvanského jazera a ďalej až k Ohridskému jazeru, k jednému z najstarších jazier na svete (spolu s Bajkalom, Titicacou a Tanganjika). Pre svoju jedinečnosť a krištáľovú vodu a predovšetkým vďaka faune, ktorá žije v jazere, je jazero zapísané na zoznam UNESCO. Ubytujeme sa v centre kúpeľného historického mestečka Ohrid, večera.


6. deň:

Tento deň strávime v Ohride. Podnikneme plavbu po Ohridskom jazere ku kláštoru sv. Naoma. Lodičkami sa môžeme vydať k prameňom Čierneho Drinu, otužilci sa môžu vykúpať v jazere (voda je ľadová i v lete) a posedíme v čarovných reštauráciách pri jazere. Na brehu jazera sa nachádza niekoľko obchodíkov s miestnymi suvenírmi, z ktorých najobľúbenejšie sú šperky z ohridských perál . Popoludní sa vrátime autobusom do Ohridu, miesta, kde pôsobili sv. Kliment a Naum, žiaci sv. Cyrila a Metoda. Budeme mať možnosť prechádzok po promenáde aj návštevy katedrálneho chrámu sv. Sofia, uvidíme malý kostolík sv. Jana Kaneo postavený na útese nad Ohridským jazerom a novo obnovený kostol sv. Klimenta a sv. Panteleimona. Staré centrum Ohridu je pre svoj význam zapísané na zozname UNESCO. Večera v jednej z najlepších reštaurácií na promenáde pri jazere. Nocľah.


7. deň:

Po raňajkách odídeme do hlavného mesta Macedónska Skopje. Prejdeme sa cez slávny kamenný most a námestie Makedonia s pamätníkom Alexandra Veľkého a cára Samuela. Prezrieme si centrum Matky Terezy, kostoly sv. Klimenta a sv. Spasiteľa, a tiež trhovisko bitbazar. Dozvieme sa, kde sa vzal nový sloh turbobaroko . Aj nás ohromia sochy v nadživotnej veľkosti, veľkolepé antické budovy, nad ktorých účelom budeme premýšľať. Po ubytovaní vyrazíme na večeru do labyrintu čarovných uličiek v tureckej štvrti. Nocľah.


8. deň:

Po raňajkách pôjdeme najprv macedónskou a neskôr srbskou krajinou s výhľadmi na dedinky s pravoslávnymi kostolíkmi i islamskými minaretmi. Prídeme do Belehradu, krásneho historického mesta so smutnou minulosťou. Mesto na sútoku riek Dunaja a Sávy slúžilo dlhé roky ako hraničná pevnosť, až potom sa z neho stalo významné obchodné a kultúrne centrum. Dnes je Belehrad moderným európskym mestom so skvelými reštauráciami, domami a historickými skvostami, ktoré prežili do dnešných dní. Ubytujeme sa v hoteli a po krátkom odpočinku odídeme do centra na večeru do Skadarlija, ktorá je vyhlásenou bohémskou štvrťou Belehradu s množstvom tradičných reštaurácií a vynikajúcou kulisou balkánskej hudby. Romantická ulička s dĺžkou 400 m s pešou zónou nás uchváti úplne výnimočnou a živou atmosférou a ako sa hovorí, že Montmartre je srdcom Paríža, Skadarlija je dušou Belehradu, čo dosvedčujú aj takí návštevníci ako gitarista Jimy Hendrix, George Bush, španielsky kráľ Juan Karlos, šachista Anatolij Karpov a mnoho ďalších. Návrat na hotel, nocľah.


9. deň:

Po raňajkách sa vydáme na okružnú jazdu Belehradom. Prezrieme si veľkolepý chrám sv. Sávy, ktorý je najväčším pravoslávnym chrámom ako v Srbsku, tak na Balkáne a jedným z najväčších v pravoslávnom svete vôbec. Prejdeme sa okolo významných budov - uvidíme majestátnu budovu srbského parlamentu, palác so sídlom belehradskej radnice či v samotnom centre umiestnené Národné múzeum a Národné divadlo. Zastavíme sa pri kostole sv. Marka, kde sú uložené pozostatky cára Štefana Dušana Silného. Uvidíme aj palác princeznej Ljubice a predovšetkým sa prejdeme ulicou Kňaza Michailija. Večer odídeme na nábrežie Sávy, aby sme si aj my vychutnali atmosféru nočného mesta, ktoré je považované za Mekku nočného života na Balkáne. Môžeme sa prechádzať po nábreží alebo si vybrať na posedenie niektorú z reštaurácií či barov nachádzajúcich sa na pontónoch na rieke.


10. deň:

S Belehradom a naším putovaním sa rozlúčime výhľadom na sútok Sávy a Dunaja z obľúbeného miesta prechádzok rodín i milencov - Kalemegdan. Je najznámejšou a najstaršou historickou pamiatkou Belehradu, ktorú predstavuje rozľahlá stredoveká pevnosť z prastarých keltských čias na útese nad sútokom Dunaja a Sávy s parkom. Jej súčasťou je aj Vojenské múzeum s exponátmi od roku 1878, či nezabudnuteľná vyhliadka na Nový Belehrad so známou sochou Pobjednika. Potom už odídeme domov. Príchod do Brna v neskorých večerných hodinách, následne transfer do Bratislavy.


Názor CK:
Tam letecky naspäť autobusom! Ubytovanie v 3* hoteloch s polpenziou! KORFU - ACHILLION - EGNATIA - DODÓNA (UNESCO) - IOANNINA - KOZANI - OHRIDSKÉ JAZERO (UNESCO) - SV. NAUM - OHRID (UNESCO) - SKOPJE - BELEHRAD


Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.

Cena zahŕňa:
transfer z Bratislavy do Brna (letisko), leteckú dopravu Brno -Korfu, transfer z letiska do hotela, dopravu autobusom podľa programu a cesta autobusom naspäť domov, 9 x ubytovanie, 9 x raňajky, 8 x večera, sprievodcovské služby

Cena nezahŕňa:
príplatok za jednolôžkovú izbu 120,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.