phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Cesta divokým Ladákhom

India

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

2. deň DILLÍ – LEH

Prílet do Dillí v nočných hodinách, transfer do hotela, ubytovanie. Dopoludnia transfer na letisko, odlet do Lehu, transfer do hotela, ubytovanie. Voľno k aklimatizácii, nocľah v Lehu (3.550 m nm).

3. deň LEH

Raňajky. Prehliadka pevnosti, pripomínajúce tibetskú Potála, kláštorov Sankar a Namgyal Tsemo s úchvatným výhľadom na mesto, a moderné japonské stúpy Shanti. Zastávka na miestnom trhovisku. Nocľah v Lehu.

4. deň LEH – ÚDOLIE NUBRA

Raňajky. Odchod po najvyššie položenej ceste sveta cez priesmyk Khardung La (5.602 m nm) do údolia Nubra. Prehliadka dedín Hundur a Deskit, piesočných dún v okolí, ktoré s ťavami dvojhrbými vytvárajú saharskú atmosféru a diskitského kláštora. Zastávka pri horúcich prameňov v Panamiku. Nocľah v údolí Nubra (3100 m n.m).

5. deň NUBRA – LEH – BASGO – LIKIR - ALCHI

Raňajky. Odchod späť do Lehu a pokračovanie do Alchi. Zastávka v kláštorných areáloch v Basgu a Likiru. V Alchi prehliadka kláštora so zaujímavými nástennými maľbami v kašmírovom štýle, nocľah v Alchi (3.400 m nm).

6. deň ALCHI – DHA – SANJAK – KARGIL

Raňajky. Odchod pozdĺž rieky Indus do DHA Hanu, scénické dediny, ktorej obyvatelia sú zrejme potomkami vojakov Alexandra Macedónskeho. Pokračovanie cez priesmyky Kanji La (5.255 m nm) a Fotu La (4174 m nm) do islamského Kargil, nocľah v Kargil (2.750 m nm)

7. deň KARGIL – PADUM

Raňajky. Skorý ranný odchod scénickým údolím Suru do Zanskaru. Cestou výhľady na vysokohorské ľadovce Darung Drung a Parkachik na svahoch dominantných sedemitisícoviek Kun a Nun. Prejazd sedlom Pens La (4.450 m nm) Nocľah v Padumu (3.505 m nm).

8. deň KARSHA – STONGDEY – SANI

Raňajky. Návšteva kláštorov vo folklórnych osadách Karshi, Stongdey a Sani v nadzemskej krásnej zanskarskej horskej krajine. Návrat do Padumu, nocľah.

9. deň PADUM – KARGIL

Raňajky. Odchod do Kargil, cestou návšteva vyhláseného kláštora v Lama - Uru a skalného reliéfu Budhu v Mulbekhu. Nocľah v Kargil.

10. deň KARGIL – LEH

Raňajky. Návrat do Lehu so zastávkou v rizongskej gompe, nocľah v Lehu.

11. deň LEH – SARCHU

Raňajky. Odchod proti prúdu rieky Indus do Upshi a ďalej vysokohorskou krajinou cez priesmyky Taglang La (5.328 m nm) a Lachlung La (5.060 m nm) do Sarchu. Nocľah v Sarchu.

12. deň SARCHU – MANALI

Raňajky. Prejazd himalájskou krajinou údolia Lahaul a priesmyky Baralacha La (4.883 m nm) a Rohtang La (3.978 m nm) do Manali v údolí Kull. Nocľah.

13. deň CHANDIGARH – DILLÍ

Raňajky. Skorý odchod z Manali do Chandigarh, pokračovanie expresom Shatabdi do Dillí. Transfer zo stanice do hotela, ubytovanie.

14. deň ODLET Z DILLÍ

Raňajky. Voľno, možnosť fakultatívnych výletov. Večer odchod na letisko, odlet do Prahy.

15. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHRŇA

  • leteckú dopravu Praha - Dillí - Leh a Dillí - Praha s medzipristátiami - (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
  • 12 nocľahov s raňajkami
  • transfery a program podľa itinerára
  • sprievodcu CK (min. 16 osôb) a miestneho sprievodcu

CENA ZÁJAZDU NEZAHRŇA

  • letiskové taxy 349, - EUR
  • indické vízum
  • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.