phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Český ráj a babičkino údolie

Česko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1. deň:

Ráno odchod z Bratislavy cez Brno (2. nástupné miesto) smerom do starobylého Jičína, Rumcajsovho mesta, ktoré je bránou do Českého raja a Prachovských skál. Prechádzka centrom mesta s Valdštejnským zámkom a historickým námestím s radom barokových domov. Určite si nenecháme ujsť výstup na známu vežu nad Valdickou bránou s krásnymi výhľadmi do okolia. Prechádzkou sa potom vydáme k reprezentatívne Valdštejnskej lodžii s barokovým letohrádkom Albrechta z Valdštejna a parkom s ojedinelými drevinami. Zaujímavá je aj expozícia valdštejnských snov, kde sa môžeme interaktívnym spôsobom zoznámiť so znalosťami astrológia i astronómie v 1. polovici 17. stor. Popoludní navštívime eróziou vytvorené skalné mesto Prachovských skál, jednej z najstarších prírodných rezervácií v ČR. 2,5 hodinovú prechádzkou vystúpime po schodiskách vytesaných do skaly a pretiahneme sa úzkymi štrbinami medzi obrovskými balvanmi veľkého prehliadkového okruhu. (Pre fyzicky menej zdatných turistov je možné absolvovať malý okruh, ktorý trvá len trištvrte hodiny a zahŕňa dve najznámejšie vyhliadky). K večeru odchod na ubytovanie do Turnova.

2. deň:

Tento deň budeme venovať Českému raju, jednej z najkrajších prírodných oblastí ČR. Po raňajkách sa vydáme k zámku Hrubá skála, kde sa nám otvoria nádherné výhľady na celý Český raj aj jeho dominantu Trosky. Potom už prejdeme do centra Českého raja na hrad Trosky, ktorému dominujú dve veže Panna a Baba. Vystúpime na obe veže s krásnymi výhľadmi. Po prehliadke hradu odídeme k hradu Kost, jednému z najzachovalejších gotických hradov. Popoludní navštívime Zámocký areál Dětenice s možnosťou prehliadky barokového zámku, ale predovšetkým návštevy zámockého pivovaru s prehliadkou dobových interiérov sladovne, debnáreň, varne, ľadovne aj historických pivníc. Je tu možné uvidieť ukážku výroby piva z 18. stor. podľa pôvodnej receptúry. Prenesieme sa do ozajstného stredoveku stolovaním, obsluhou, oblečením aj výberom jedál a nápojov. Večer návrat na ubytovanie.

3.deň:

Po raňajkách odídeme do Kuksu s kedysi rozsiahlym komplexom kúpeľov, zámkov a ďalších stavieb, z ktorých je dnes asi najzaujímavejší barokový špitál milosrdných bratov s kostolom Najsvätejšej Trojice a unikátnou barokovou lekárňou. Pri prehliadke areálu špitálu môžeme navštíviť aj lapidárium s ojedinelou zbierkou sôch symbolizujúcich alegórie ľudských cností a nerestí od Matyáša Brauna. Po prehliadke prejdeme k zámku do Ratiborice a navštívime aj Babiččino údolí. Vydáme sa prechádzkou okolo Ludvovho mlyna k pomníku Babičky s vnúčatami, k bielidlám i k Viktorčinu splavu na rieke Úpe. Večer príchod do Brna a následne do Bratislavy.

Cena zahŕňa:
Doprava autobusom, 2x ubytovanie v 3* hoteli, 2x raňajky, služby sprievodcu, poistenie voči insolventnosti CK.

Cena nezahŕňa:
Jednolôžková izba 32€, komplexné cestovné poistenie

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.