phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Berlín - Drážďany - Postupim - Meissen

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rámcový program zájazdu:

1.deň:
V ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) . Smer Praha a Dečín. Krátka zástavka v Hřensku na brehu Labe. Pokračovanie národným parkom Saské Švajčiarsko na Bastei - pieskovcové skalné útvary s vyhliadkovým mostom Basteibrucke. Popoludní príchod do Drážďan , prechádzka so sprievodcom po najvýznamejších pamiatkach starého mesta- Frauenkirche, Semperova opera...Potom možnosť individuálne navštíviť galériu Zwinger. Večer ubytovanie v oblasti Berlína.

2.deň:
Po raňajkách okružná jazda a peší okruh mestom, prehliadka najznámejších pamiatok - Alexanderplatz, radnica, televízna veža, Braniborská brána , Reichstag, bulvár Unter den Linden, Kurfurstendamm, Potsdammer Platz. Možnosť navštíviť Olympijský štadión, park zámku Charlottenburg atď.

3.deň:
Po raňajkách návšteva Postupimu (UNESCO).- barokové sídlo pruských cisárov, park a zámok Sanssouci a zámoček Cecilienhof, prechádzka centrom mesta. Popoludní možnosť využiť k návšteve niektorého z početných múzeí na Múzejnom ostrove (UNESCO). a inde Egyptské múzeum , Alte Nationalgalerie, Pergamonmuseum, prípadne k nákupom.

4.deň:
Po raňajkách odchod do Spreewaldu, biosferická rezervácia UNESCO, lužné oblasti pretkané riečnymi kanálmi , možnosť nechať sa zviesť na loďke , prípadne si požičať lodičku vlastnú a prejsť sa po nespočetných riečnych prameňoch sami. Pokračovanie do Meissenu s krátkou zástavkou pri nádhernom zámku Moritzburg , na ktorom sa natáčala rozprávka Tri oriešky pre Popolušku. Popoludní prehliadka Mesissenu- malebného historického mestečka , ktoré je známe svojou výrobov porcelánu. Odchod cez Prahu do Brna , príchod do Brna okolo 23:00 hod. Následne transfer do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom , 3 x ubytovanie v hoteli, 3 x raňajky , služby sprievodcu.

Základná cena nezahŕňa:
komplexné cestovné poistenie, vstupy, pobytové taxy, príplatok za 1/1 izbu 65,-eur


Názor CK:
Novinka roku 2018! Navštívte s nami Berlín - mesto , ktoré je rajom pre milovníkov umenia a ktoré sa stalo v 90. rokoch svetovým centrom modernej architektúry . Slávu niekdajšej Pruskej ríše si pripomenieme v Postupime, pozrieme si aj malebné Meissen a taktiež metropolu Drážďany.