Benátky, hľuzovky…

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Popis hotela:
** / *** hotely
- minimálne 3 noci pri mori.

Izby:
funkčne vybavené dvojlôžkové izby (s možnosťou prístelky), všetky s kúpeľňami a vo väčšine hotelov s TV.

Vybavenie:
všetky hotely majú k dispozícií recepciu, bar, reštauráciu, niektoré z nich majú bazén

Strava:
raňajky a večere.

Miestne kategórie:
** / ***

Upozornenie!
Možnosť predĺženia zájazdu o týždenný pobyt v Chorvátsku. Opisy hotelov sa nachádzajú v ďalšej časti katalógu. Viac ponúk je k dispozícií v rezervačnom systéme. Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné:

NOVINKA - obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o .   

Hodnotenie klientov:
Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu:


Názov zájazdu v poľskom jazyku:
Wenecja, trufle ...

Kód zájazdu: 
 CWT

Program:

Chorvátske poklady - Plitvické jazerá, Zadar, Šibenik, Pula, Rovinj, Poreč • najmenšie mesto sveta - Hum • údolie hľuzoviek - Motovun • romantické a vždy módne Benátky • slovinská Postojna • pre záujemcov pobyt na chorvátskom pobreží

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Odlet do Chorvátska charterovým lietadlom. Aktuálne letové poriadky sledujte na . Po prílete stretnutie s delegátom, transfer do hotela, ubytovanie, večera a prenocovanie.

Deň 2
Po raňajkách prejazd na sever Chorvátska, v smere Plitvíc. Návšteva Národného parku Plitvické jazerá. Na ploche porastenej bukmi, jedľami, smrekmi a javormi (s dĺžkou viac ako 8 km) sa nachádza 16 tyrkysových jazier. Sú terasovito rozložené a vzájomne prepojené 72 vodopádmi. Oblasť parku patrí do svetového prírodného dedičstva a je pod ochranou UNESCO. Okolie Národného parku je známe výrobou vynikajúcich syrov a medov, ktoré možno zakúpiť počas tohto výletu. Prejazd do hotela v Slovinsku, voľný čas na odpočinok, večere a prenocovanie.

Deň 3
Raňajky, prejazd do Talianska (diaľnicou cca 3 hod.). V dopoludňajších hodinách príchod do Benátok na parkovisko Tronchetto. Následne plavba barkou na námestie svätého Marka. Prechádzka štvrťou San Marco, ktorá združuje najvýznamnejšie pamiatky mesta: námestie svätého Marka s krásnou bazilikou, Dóžov palác a zvonica Kampanila - najvyššia budova mesta. Potom prejdeme k najdôležitejším benátskym mostom: Most vzdychov (Ponte dei Sospiri) a Most Rialto. Po prechádzke voľný čas. Popoludní plavba gondolami po kanále Grande. Večer návrat do Slovinska, ubytovanie, večera a prenocovanie.

Deň 4
Po raňajkách prejazd do mesta Postojna, návšteva jaskyne Postojná Jama. Jaskyňa bola vyhĺbená v skalách riekou Pivka pred 2 miliónmi rokov. Je jednou z najväčších a najznámejších jaskýň na svete, ktorá vedie cca 24 km sál a chodieb. Turistická trasa zahŕňa 5 km, z toho 3,7 km je prejazd elektrickým vlakom. Uvidíme komplex jaskýň, skál a podzemných chodieb, niekoľkometrové skalné útvary, trblietajúce sa rôznymi farbami, stalaktity, stalagmity a skalné opony. V jaskyni je konštantná teplota 10 ° C, a jej zvláštnosťou je výskyt Macaráta jaskynného, ??žijúceho iba vo vodách Dinárskeho krasu. Iba 10 km od jaskyne Postrojna sa nachádza jeden z najmalebnejších divov ľudskej histórie: Predjamský hrad, ktorý je zapísaný do Guinessovej knihy rekordov ako najväčší jaskynný hrad na svete. Bol postavený pred viac ako 700 rokmi na 123 m vysokej skale. Mohutný obranný úkryt prostého rytierskeho rebela, baróna lupičov, hrdinu mnohých romantických legiend - Erasmusa z Predjamy. Prejazd na polostrov Istria v Chorvátsku do mesta Hum. Hum je najmenším mestom sveta, čo bolo zaznamenané v Guinessovej knihe rekordov, má cca 20 obyvateľov. Mesto je obklopené stredovekou obrannou stenou a vo vnútri je pôsobivá brána so zvonicou. Uvidíme okrem iného: románsky kostol sv. Jeronýma z 12. storočia s freskami z tohto obdobia a početné nápisy v hlaholike, prvej slovanskej abecede. Zaujímavosťou mestečka Hum je každoročná voľba starostu. Pri takom počte obyvateľov sa môže stať starostom každý. Prejazd do hotela, večera a prenocovanie.

Deň 5
Po raňajkách prejazd do Poreču. Prehliadka: baziliky sv. Eufrázie, jednej z najkrajších byzantských stavieb v Európe, zapísané na zozname UNESCO. Navyše barokový kostol sv. Márie, gotické domy na ulici Decumanum. Prejazd do Rovinju, počas cesty zastávka pri Limskom kanáli. Nachádza sa na západnom pobreží Istrie. Limský kanál je úzky, do pevniny hlboko zarezaný, 9 km dlhý, smaragdovo - zelený záliv. Jedná sa o neobvyklý prírodný jav, ktorého atraktivite pridáva rad endemických rastlín a živočíchov, ktorí tu žijú. Teraz je to miesto chovu mušlí a ustríc, ktoré stojí za to ochutnať v jednej z istrijských reštaurácií. Prehliadka očarujúcej Rovinje - obľúbeného mesta umelcov, nazývaného chorvátskym Saint Tropez (vrátane katedrály sv. Eufémie, radnica, veže s hodinami). Prejazd do hotela, večera a prenocovanie.

Deň 6
Po raňajkách prehliadka mesta Pula. Uvidíme okrem iného: amfiteáter z rímskej doby, ktorý je jednou z najlepšie zachovaných stavieb tohto druhu na svete. Uvidíme tiež starožitný Sergiov triumfálny oblúk, Augustov chrám, Herkulesovu bránu a fórum s budovou radnice z 13. storočia. Prejazd v smere centrálnej Istrie, do slávneho povodia hľuzoviek - Motovun. Mesto Motovun je symbolom Istrie, nachádza sa na kopci, je obklopené hradbami, s nádherným výhľadom na neďaleké vinice a lesy. Uvidíme okrem iného: kostol sv. Stefana s historickým oltárom, veža, ktorá slúži ako zvonica, hradby a mnoho štýlových kamenných ulíc. Dubové lesy regiónu sú pareniskom podzemnej huby, hľuzoviek, ktoré sú zozbierané pomocou špeciálne vycvičených psov. Čierne hľuzovky rastú v lete, istrijské biele hľuzovky rastú neskoro na jeseň a v zime. Prakticky je nemožné opustiť túto oblasť bez ochutnania hľuzoviek, ktoré sú skoro na každom kroku, v každom miestnom obchode, alebo si možno kúpiť hľuzovkový olej, syr s hľuzovkami alebo miestnu pastu. Prejazd do hotela na pobreží, večera a prenocovanie.

Deň 7
Po raňajkách prejazd na výlet do Zadaru a Šibeniku. Prehliadka Zadaru - najdôležitejšieho mesta regiónu. Uvidíme: antické Fórum, rotundu sv. Donata, najcennejšiu sakrálnu pamiatku Zadaru - románsku katedrálu sv. Anastázie. Prechádzka pobrežím, ktorým sa prechádzal okrem iného slávny Alfred Hitchcock. Započúvame sa do unikátneho zvuku morských organov, jednej z najväčších atrakcií mesta. Následne prejazd do Šibeniku, ďalšieho krásneho mesta zapísaného na zozname UNESCO. Šibenik je najmladším pobrežným mestom. Na rozdiel od iných dalmatínskych miest postavených Grékmi a Rimanmi, bol založený v 9. storočí chorvátskymi kráľmi. Navštívime pozoruhodnú katedrálu sv. Jakuba - majstrovské dielo goticko-renesančnej architektúry, ktorá sa nachádza na námestí s renesančnou radnicou. Staré mesto Šibenik s úzkymi kamennými uličkami a malebnými schodíkmi je miestom plným šarmu a fascinujúcej atmosféry. Návrat do hotela, večera a prenocovanie.

Deň 8
Raňajky, vysťahovanie z hotela, transfer: - pre klientov pokračujúcich v pobyte - prejazd do vybraného hotela, pobyt v dňoch 8-14 a 15. deň odlet do Poľska. - pre klientov vracajúcich sa do Poľska - transfer na letisko, odlet charterovým lietadlom. (Realizácia programu zahŕňa prejazd cca 1800 km)  

Upozornenie k programu
- Poradie jednotlivých bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené. - Sprievodca nesprevádza po mestách a múzejných objektoch. - Realizáciu tohto zájazdu možno vykonať na základe občianskeho preukazu alebo pasu (dokumenty by mali byť platné minimálne 3 mesiace od dátumu návratu)! Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.Cena:

Základná cena zahŕňa:
prelet charterovým lietadlom do Chorvátska, letiskové taxy, ubytovanie (7 nocí), všetky prejazdy klimatizovaným autokarom / autobusom, stravovanie: raňajky a večere, služby sprievodcu, poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa:
vstupné do navštívených objektov, služby miestnych sprievodcov, systém Tour Guide, ďalšie jedlá, pobytovú taxu cca 1 EUR / deň / osoba (týka sa poznávacej a pobytovej časti pre klientov pokračujúcich v pobyte v Chorvátsku) a iné osobné výdavky. Orientačné náklady na účasť na celom programe (vrátane systému Tour Guide, bez pobytovej taxy) - 160 EUR / osoba (povinný poplatok platený sprievodcovi na mieste).