Austrália - potulky po južnej zemi

Austrália

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Úvod:
13-dňový letecký zájazd

Perex:
Poďte s nami do krajiny protinožcov a objavujte v malej skupinke so skúseným sprievodcom túto južnú zem. Začneme mestom Sydney a jeho naj lákadlami, nevynecháme ani Melbourne, Cairns a samozrejme Veľký bariérový útes. Navštívime nádherné prírodé pláže, národné parky, poplavíme sa na katamaráne a sprievodca nám urobí vynikajúcu večeru pod holým nebom.

Ubytovanie:
3* hotely.

Stravovanie:
Raňajky, niektoré miesta bez stravy, 1x BBQ večera.

Doprava:
Letecká.

1. deň:
Odlet z Európy, prílet do nádherného mesta Sydney.

2. deň:
Sydney je rušné mesto s pulzujúcim životom, úplný opak zvyšku krajiny. Je zároveň najväčším mestom tohto kontinentu. Pri potulkách spoznáme najznámejšie miesta a stavby tejto metropoly – južný a severný breh, ikonický Harbour Bridge (pre odvážnych záujemcov, ktorý sa neboja 134 metrovej hĺbky, možný vstup za poplatok na mieste), Sydney Tower veľkolepým výhľadom na mesto (zvonka, pre záujemcov možnosť vstupu za poplatok), slávna budova Opery (prehliadka s výkladom), historická štvrť Rocks, prejdeme sa rušnými ulicami aj exkluzívnym okolím prístavu. Uchváti nás Manly´s Corso, ktoré oddeľuje prístav od oceánu. Navštívime jednu z najnavštevovanejších pláží Bondi Beach, ktorá je jednou z top turistických atrakcií. Je preslávená najmä medzi surfermi z celého sveta, ale i uvoľneným životným štýlom. Promenáda pri pláži je preplnená kaviarňami a reštauráciami.

3. deň:
Sydney.

4. deň:
Sydney.

5. deň:
Ráno sa presunieme na letisko k miestnemu preletu do Melbourne Melbourne je druhé najväčšie mesto Austrálie a zároveň najjužnejšie mesto sveta, v ktorom žije viac ako milión obyvateľov. Na každom kúsku je cítiť mix rôznych kultúr, ktoré sa tu po stáročia stretávali a spolunažívali. Bohatá história, nádherné záhrady, Federation Square, divadlo Edge, katedrála St. Paul, Southbank a Docklands s impozantnými stavbami, dizajnové obchody a bulváry s množstvom kaviarní.

6. deň:
Vydáme sa na cestu po Great Ocean Road, ktorá je národným dedičstvom Austrálie. 243 km dlhá cesta pozdĺž pobrežia nám otvorí aj tie najskrytejšie zákutia krajiny. Cesta bola budovaná vojakmi v rokoch 1919-1932, je venovaná padlým vojakom z 1. svetovej vojny a je akýmsi svetovým vojenským pomníkom. Cestou možno budeme mať šťastie a uvidíme typické austrálske zvieratká - medvedíky koala, prírodné monumenty ako sú skalné útesy týčiace sa z mora Twelve Apostels a Loch Ard Gorge. Príchod do Warrnambool.


7. deň:
Národný park Grampians známy v reči domorodcov aj ako Gariwerd je súčasťou prírodného dedičstva Austrálie. Nádherné horské masívy, rôzne turistické trasy, zelené vrcholky hôr. Čaká nás túra cez Grand Canyon. Po návrate do Halls Gap uvidíme divoké kengury. Deň ukončíme dobrou tradičnou BBQ večerou, ktorú nám pripraví náš sprievodca.

8. deň:
Pozrieme sa do mesta Ballarat, známeho austrálskeho mestečka hľadačov zlata. Pozrieme si aj známy „živý skanzen“ Sovereign Hill, kde vypukla v roku 1851 zlatá horúčka. Prečo živý skanzen? Do dnešných čias sa tu ľudia obliekajú do dobových kostýmov, život v mestečku beží rovnako ako v období zlatej horúčky, používajú sa stále klasické nástroje zlatokopov ako ukážka vtedajšej práce, chovajú sa tu stále kone a je tu množstvo zachovaných zlatých baní. V prípade záujmu je možné navštíviť Múzeum zlata, kde je možnosť zakúpiť napr. i zlaté nugety.

9. deň:
Z Melbourne preletíme do mesta Cairns, ktoré je turistickým centrom regiónu Tropical North Queensland.

10. deň:
Toto územie je vstupnou bránou k Veľkému Barierovému Útesu. Cairns, inak pokojné mesto ožíva najmä v turistickej sezóne. Zastavíme sa na krokodílej farme. Užijeme si relax v nádhernej lagúne. Poplavíme sa k Upolu Reef na katamaráne, budeme mať možnosť šnorchlovať, nakoľko celá oblasť je známa nádherným a bohatým podmorským životom, ktorý je plný farieb (korytnačky, gigantické mušle, hviezdice, množstvo útesových rýb).

11. deň:
Celodenný výlet do Western Tablelands. Vyvezieme sa najdlhšou lanovkou na svete (7,5 km), ktorej trať vedie nad austrálskym dažďovým pralesom. Niekoľko zastávok cestou nám priblíži prales, ktorý býval v minulosti domovom dinosaurov, naskytne sa nám nádherný pohľad na vodopády Barron, v mestečku Kuranda sa pozrieme na miestny trh, ktorý je známy  najmä tradičnými výrobkami domorodcov. Cestou budeme mať ďalšie zaujímavé zastávky – gigantické figové a kauri stromy, jazero Barrine, kávové polia s malou ochutnávkou.

12. deň:
Prelet do Sydney, po príchode individuálne voľno.

13. deň:
V ranných hodinách transfer na letisko, odlet do Európy.Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu. Transfery BA-letisko-BA. 3 miestne prelety - Sydney – Melbourne, Melbourne – Cairns, Cairns - Sydney. Miestne transfery. Ubytovanie s raňajkami podľa programu v 3* hoteloch, Warrnambool bez stravy (5 nocí v Sydney, 2 noci v Melbourne, 1 noc vo Warrnambool bez stravy, 1 noc Halls Gap, 3 noci Cairns). 1x BBQ večera s nápojmi. Vstupy podľa programu – Manly Ferry, Opera, Sovereign Hill, krokodília farma, Cairns Marina park, celodenný výlet so šnorchlovaním, jazda na Skyrail. Sprievodca CK. Servisné poplatky 690 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Fakultatívne vstupy a aktivity (odporučí sprievodca na mieste). Presuny miestnou dopravou vo veľkých mestách. Manipulačný poplatok za vybavenie online žiadosti o vízum 18 EUR. Cestovné poistenie.