phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Austrália - Nový Zéland

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY(VIEDNE)

Zraz skupiny 2 hodiny pred odletom a odlet do Cairns.

2. deň LET NA TRASE

3. deň PRÍLET DO CAIRNS

Prílet do Cairns, transfer do hotela, ubytovanie. Priestor na odpočinok po dlhom lete. Nocľah v Cairns.

4. deň VEĽKÝ BARIÉROVÝ ÚTES

Raňajky. Celodenný výlet na Veľký bariérový útes - ktorý je s dĺžkou vyše 2000 km najväčším koralovým systémom na svete. Ide o jedinú stavbu živých organizmov na Zemi, ktorú je možné vidieť aj z Mesiaca. K plavbe patrí možnosť šnorchlovania, pričom obed a požičanie okuliarov s plutvami je v cene. Nocľah v Cairns.

5. deň CAIRNS

Raňajky. Priestor pre oddych a relaxáciu v prímorskom meste. Záujemcovia však môžu podniknúť celodenný výlet do NP Daintree a Cape Tribulation, kde sa mohutné katedrály dažďových pralesov stretávajú s oceánom. V cene je približne hodinová plavba po rieke Daintree River, prehliadka národného parku a obed v miestnej reštaurácii (výlet fakultatívne). Nocľah v Cairns.

6. deň CAIRNS - AYERS ROCK

Raňajky. Transfer na letisko a prelet do Ayers Rock, ubytovanie. Popoludní výlet k najväčšiemu a najslávnejšiemu monolitu sveta Ayers Rock - jazykom pôvodných obyvateľov Uluru. Výlet zakončíme s pohárom sektu a pozorovaním obrovitej masy pieskovca s výškou 348 m v úchvatnej symfónii meniacich sa farieb zapadajúceho slnka. Nocľah v Ayers Rock.

7. deň KATA TJUTA (OLGAS) – SYDNEY

Skoro ráno zazrieme mäkké svetlo vychádzajúceho slnka pri 30 gigantických kamenných dómov Kata Tjuta (Mnoho hláv) alebo tiež Olgas, ktoré sa nachádzajú cca 40 min. jazdy od Uluru. V okolí skalných masívov žijú unikátne rastliny a živočíchy, ktoré sa dokonale prispôsobili tvrdým podmienkam púšte. Transfer na letisko a odlet do Sydney. Ubytovanie, nocľah v Sydney.

8. deň SYDNEY

Po raňajkách nasleduje celodenná pešia prehliadka mesta, pri ktorej sa pozrieme do prístavnej štvrte Circular Quay so svetoznámou budovou opery a monumentálnym mostom Harbour Bridge. Navštívime tiež najstaršiu štvrť mesta The Rocks, vyhliadkovú vežu (vstup fakult.), Hyde Park a katedrálu svätej Márie. Nocľah v Sydney.

9. deň SYDNEY: FEATHERDALE PARK

Raňajky. Výlet do rezervácie Featherdale Wildlife Park, kde sa stretnete s ikonami austrálskej fauny, akými sú klokan, koala, ježura, pštros emu či tasmánsky čert. Na ceste späť do Sydney zastávka pri olympijskom štadióne (LOH 2000). Popoludní potom môžeme navštíviť Opera House, múzeum výstavby Harbour Bridge, ktoré sa ukrýva v jednom z pilierov mosta, morské akvárium a ďalšie zaujímavostí Sydney (vstupy fakult.). Časť prehliadky mesta podnikneme loďou (v cene). Nocľah v Sydney.

10. deň PRELET DO AUCKLANDU

Transfer na letisko a prelet na Nový Zéland, ubytovanie, voľný program.

11. deň AUCKLAND

Prehliadka mesta, pri ktorej okrem iného navštívite akvárium Kelly Tarlton 's Sealife s antarktickou expozíciou a rozsiahlu kolónií tučniakov, a tiež najvyššiu vežu južnej hemisféry Sky Tower. Nocľah v Auckland.

12. deň HOBBITON

Odjazd do centra termálnej činnosti Rotorua s mnohými pôsobivými žriedlami a gejzírmi. Po ceste navštívime Hobbiton, dedinku, ktorá svojím pôvabom nadchne nielen milovníkov Tolkienovej trilógie. Prehliadka filmovacích miest Pána prsteňov zahrnutá. Neskôr popoludní môžete navštíviť tiež ovčiu show (fakultatívne). Nocľah v Rotorua.

13. deň ROTURUA

Prehliadka termálnej oblasti Whakarewarewa a malebného mestečka Rotorua. Deň môžete zakončiť štýlovo v Polynézskych kúpeľoch. Nocľah v Rotorua.

14. deň WAI-O-TAPU - TURANGI

Raňajky. Cestou k jazeru Taupo navštívime najfarebnejšie termálnu oblasť Nového Zélandu Waiotapu. Ďalej pokračujeme okolo vodopádov Huka Falls a jazera Taupo k NP Tongariro, nocľah

15. deň TONGARIRO N.P.

Výlet do okolia aktívnych sopiek v Národnom parku Tongariro, prípadne možnosť letu nad horou - respektíve činným vulkánom Mt. Ruapehu. Popoludní prejazd do Wellingtonu, ubytovanie, nocľah.

16. deň WELLINGTON

Prehliadka mesta s vyhliadkou z hory Mt. Victoria. Záujemcovia môžu navštíviť národné múzeum, ktorého expozícia o histórii a prírode zodpovie všetky otázky o Novom Zélande. Nocľah vo Wellington.

17. deň ODLET DO PRAHY(VIEDNE)

Transfer na letisko a odlet do Prahy(Viedne).

18. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

 • leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 14 x nocľah kategórie 3* s raňajkami
 • dopravu klimatizovaným autobusom
 • služby českého sprievodcu

NAVYŠE V CENE: AUSTRÁLIA

 • vstup do Featherdale Wildlife Parku, kde uvidíte všetky typické austrálske zvieratá
 • plavba v rámci prehliadky Sydney
 • popoludňajší výlet k Ayers Rock, ranný výlet k Olgas
 • plavba k Veľkému Bariérovému útesu / obed šnorchlovacia výbava zahrnutá

NAVYŠE V CENE: NOVÝ ZÉLAND

 • vstup na vyhliadkovú vežu v Aucklande
 • vstup do antarktickej polárnej expozície so známou kolóniou tučniakov v Aucklande
 • vstup do Hobbiton
 • vstup do termálnej oblasti Wai-O-Tapu
 • vstup do oblasti Whakarewarewa (Rotorua)

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

 • letiskové a bezpečnostné poplatky cca 449,- EUR
 • fakultatívne vstupy a výlety, prepitné, strava
 • vízum do Austrálie 20,- EUR (zaistí CK)
 • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Poznámka: Počet dní na ceste závisí na leteckej doprave. Program na 14 noci zostáva rovnaký.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

PREDĹŽENIE: NOVÝ ZÉLAND - JUŽNÝ OSTROV

Využite veľmi výhodné možnosti predĺženia zájazdu EXO 850 Austrália - Nový Zéland o návštevu nesmierne pútavého a prírodnými zázrakmi nabitého Južného ostrova Nového Zélandu.

Program predĺženia vymedzuje deň 10 až 18 zájazdu EXO 860 pozri .

Cena predĺženia 1.449,-EUR,

Príplatok za jednolôžkovú izbu 639,- EUR