phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Austrália, Nová Kaledónia, Vanuatu

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Južné moria sa nekončia Austráliou a Novým Zélandom, ale začínajú. Za nimi ležia tisícky ostrovov a ostrovčekov, ktoré žijú svoj vlastný pokojný život mimo záujmu verejnosti. O to krajšie a autentickejšie sú zážitky, ktoré tu absolvujeme. Skvelá kombinácia vyspelej Austrálie a tradičných spoločenstiev na ostrovoch Oceánie.

1. deň:
Odlet z Európy.

2. deň:
Prepánajána, stále sme vo vzduchu. Austrália je už však bližšie.

3. deň:
Skorý ranný prílet do Austrálie. MELBOURNE: najkultúrnejšie mesto krajiny a jedno z najväčších gréckych miest na svete. Dozviete sa prečo. Okruh mestom a prechádzky po nábreží pri rieke Yarra. New Federation Square, Queen Victoria market, ale aj najstaršie katedrály a múzea. Pochopíte rozdiel medzi provinciami Victoria a New South Wales. Viete, ako sa hrá austrálsky futbal? Vznikol v Melbourne,v meste, ktoré šport miluje a vo svete je známe množstvom exkluzívnych športových podujatí. Večerné pokojné až nudné mesto porovnáme o pár dní s pulzujúcim Sydney.

4. deň:
Vyhliadková jazda po pobreží po tzv. GREAT OCEAN ROAD, legendárnej ceste, postavenej v čase hospodárskej krízy, ktorá dnes patrí k najkrajším v Austrálii s cestami vinúcimi sa pozdĺž oceánu a pieskových pláží až k Dvanástim apoštolom, monumentálnym pieskovcovým masívom, týčiacim sa z rozbúrenej vody. Táto cesta je zároveň najväčším vojenským spomienkovým miestom na svete, keďže je celá venovaná vojakom, padlým v prvej svetovej vojne. Príjemný deň v príjemnom prostredí. Večer návrat do mesta a individuálny relax.

5. deň:
Preletíme 1000 km, ktoré oddeľujú dve najväčšie mestá v krajine a pristaneme v Sydney. SYDNEY rozhodne stojí za návštevu. Veľkolepá stavba Opera House, nádherné záhrady a parky s poletujúcimi papagájmi v Royal Gardens, legendárny most Harbour Bridge, nádherné Sydney Aquarium, množstvo múzeí a obchodov. Celý deň strávime prehliadkou tohto najznámejšieho austrálskeho mesta, ktoré v ničom nezaostáva za inými svetovými metropolami. Sydney je mesto, kde sa neustále čosi deje, jeho vynikajúca poloha vás vyzýva, aby ste tu strávili viac dní a presne to aj spravíme.

6. deň:
Uvoľnený deň, ktorý strávime prechádzkou v starej časti mesta The Rocks, nákupy v Queen Victoria shopping centre prípadne relax na Bondi beach.

7. deň:
Výlet do srdca austrálskeho outbacku, k magickým skalám Ayers rock, ktoré sú pre poôvodných obyvateľov Austrálie posvätnými. ULURU alebo AYERS ROCK: monolit Uluru, päť kilometrov dlhý a viac než tristo metrov vysoký, leží takmer uprostred kontinentu. Skala, ktorá je dvakrát taká veľká ako centrálny Londýn, je lemovaná jaskyňami, ktoré slúžili na kmeňové ceremónie a ako pohrebné komory pôvodných obyvateľov Austrálie. Západ Slnka sa tu pohrá s farbami a vychutnáme si neustále sa meniacu scenériu uprostred krajiny.

8. deň:
Návrat z centra najmenšieho kontinentu a individuálny program v Sydney.

9. deň:
Transfer na letisko a odlet do Noumea, ubytovanie na najkrajšej pláži ostrova v Anse Vata. Sme v Novej Kaledónii.

10. deň:
NOVÁ KALEDÓNIA sa nazýva srdcom Oceánie a jej hlavné mesto Noumea malým Francúzskom. Luxusné butiky a noblesná atmosféra pripomína Francúzsku riviéru. No toto vyzerá luxusnejšie. Opäť úplne iný ostrov než doteraz. Palmy vystriedali ihličnany. Skvost modernej architektúry, krajšie než opera v Sydney,Kultúrne centrum Tjibaou. Múzeum kanackej domorodej kultúry, bývalých ľudožrútov. Oddych na Anse Vata, ktorá sa prirovnáva ku Copacabane z Rio de Janeiro.

11. deň:
Prenajatými autami vyrážame do prírody za mesto. Sme na chvíľu v civilizácii, a tak si to treba užiť. Krížom cez pol ostrova Grande Terre a odlet do divočiny na Vanuatu, ktoré aj veľmi skúsení cestovatelia radia ku svojim najväčším cestovateľským skalpom. Blíži sa vrchol našej cesty.

12. deň:
VANUATU: Pôvodná kultúra a pôvodné kmeňové tradície, to je to, čo tu na Vanuatu budeme hľadať. Dokedy ešte vydržia? Hodinovým letom NF 238 o 15,30 odletíme na kultový ostrov Tanna, kde prespíme 2 noci. Melanézia ako za dávnych čias. Bojové tance, kurz domorodého varenia, najexotickejšie fotografie na celej ceste. Po ostrove sa dá pohybovať iba džípmi, výlety sú drahé, ale všetky sú už v cene. Kúpite si od miestnych penisový nadstavec? Uvidíme lietajúce líšky? Uvidíme v noci chrliť lávu? Sopka Yasur nachádzajúca sa na strete kontinentálnych dosiek je najaktívnejšia v Melanézii. Toto je absolútna svetová bomba! Pozor, aby Vás netrafil sopečný kameň – naozaj lietajú tak blízko. V noci za svitu hviezd sa vraciame do tábora. Určite zažijeme magický obrad popíjania tradičného nápoja kava a krásavice odeté iba v ratanových sukničkách. Prechádzky po plážach a džungľou plnou orchideí.

13. deň:
Odlet do Port Vila, ubytovanie v hoteli Grand, ktorý je považovaný za ten najlepší v hlavnom meste. Je to jediná budova v celej krajine, ktorá má výťah. Trhy v Port Vila sú vraj najkrajšími v Oceánii a my k nim budeme mať blízko. Prehliadka mesta a zvyky, ktoré už inde vymizli. Mamas Market a čas na kúpu suvenírov. Ochutnáte lap-lap?

14. deň:
Fakultatívne odlietame na ostrov Pentecost, kde sa skáče počas festivalu Naghol tradičný bungee jumping. Bungee jumping je pre bábiky, Naghol je pre riadnych chlapov. Kvôli tomuto festivalu sme načasovali celú našu unikátnu cestu Oceániou. Ide o vrchol našej cesty. Namiesto špeciálneho naťahovacieho lana domorodci do dnešných čias používajú čerstvé liany. Mráz pri tejto skúške dospelosti behá po chrbte. A my budeme pri tom.

15. deň:
Jeden rezervný deň, prespíme opäť v najlepšom hoteli Grand Hotel (celkovo v ňom prespíme 2 noci).

16. deň:
Odlet domov.

17. deň:
Prílet.

 

Cena zahŕňa:

 • medzinárodnú letenku do Melbourne a späť z Port Vila
 • prelet Melbourne – Sydney
 • prelet Sydney - Ayers Rock - Sydney
 • prelety Sydney – Noumea –Port Vila
 • 13 x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • 13 x raňajky
 • privátnu dopravu počas celého programu
 • letiskové transfery počas celého zájazdu
 • prehliadku Melbourne a Sydney
 • slovenského sprievodcu počas poznávacej časti
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti


Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, výlet na ostrov Pentecost ( 485 eur)