Aperitív na Kube

Kuba

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Pravá pohoda na ostrove slobody! Kuba Vás prekvapí a očarí. Rum, cigary, staré kabriolety, tanečnice v Tropicana, jazzové kluby. Skvelí muzikanti a karibská hudba, ktorá sa dostáva pod kožu. Zábavné večery a noci na aké sa nezabúda. Pamiatky UNESCO nie len v koloniálne HAVANE. Nádherné pláže a skvelé služby ALL INCLUSIVE v koloniálnom karibskom TRINIDAD aj na VARADERO. Pozývame vás na Kabaret Tropicana! Bez dlhých autobusových presunov!
Zatancujete si salsu v Havane aj Trindade, exotiku si užijete na Varadere aj pri Karibiku.
Všetky termíny maximálne šetria dni Vašej dovolenky!
Užite si najkrajšie pláže a exotické dobrodružstvá na jednom z najkrajších ostrovov v Karibiku s partiou rovnako naladených cestovateľov!
Nikde inde sa nemieša kapitalizmus, komunizmus, náboženstvo a horúca krv tak unikátne ako práve na Kube.

Program zájazdu:
1. – 2. deň:
Odlet z Viedne alebo Košíc. Prílet do hlavného mesta Kuby – HAVANA. Mesto, kde zábava nikdy nekončí, spoznáme podľa Vašej chuti a strávime tu 3 noci. Začneme slávnymi osobnosťami, spoznáte kde si dával svoje mojito či dajquiri Hemingway. V slávnom hoteli National sa zabávali aj Fidel s Che Guevarom. Havana si aj po 200 rokov zachovala pôvodnú tvár a zaradila sa do svetového dedičstva UNESCO. Španielska architektúra a unikátna atmosféra námestí Plaza de la Catedral, Plaza de Armas. Remeselnícky trh, Capitol. Obed v štýlovej reštaurácii a čaká nás Plaza de la Revolución. Neobídeme ani továreň na výrobu slávneho a chutného kubánskeho (karibského) rumu. Povozíte sa v kabriolete po promenáde Malecón? Pre záujemcov návšteva slávneho kabaretu Tropicana.

3. deň:
Celodenný výlet do údolia Vinales v provincii Piňar del Rio, približne 150 km na západ od Havany. Je to miesto, kde sa pestuje najlepší tabak na svete, navštívite „pestovateľa“ aj továreň na spracovanie a výrobu svetoznámych kubánskych cigár. Môžete si „ušúľať“ svoju vlastnú cigaru. Krátka zástavka vo VINALES a výhľady na údolie, kde sa hrbia známe vápencové kopce MOGOTES. Možnosť jazdy na koni. Večer návrat do Havany a večerný program v niektorom z barov či klubov.

4. deň:
Návšteva krokodílej farmy. kde sa môžete odfotiť s malými krokodílmi. Odveziete sa na loďke do „indiánskej dedinky“. Cesta pokračuje do mesta CIENFUEGOS. Je to jediné mesto, ktoré na ostrove založili Francúzi, v roku 1819. Pozriete si Paseo del Prado, Jose Marti Central Park, divadlo Terry. Cesta pokračuje do mesta TRINIDAD, ktoré vás očarí svojou koloniálnou atmosférou.

5. deň:
Doobeda oddych na pláži a poobedná prehliadka Trinidadu – založené v roku 1514 a od roku 1988 pod patronátom UNESCO. Prejdete sa malebnými uličkami okolo Plaza Mayor, navštívite Múzeum romantiky a bar La Canchanchara, kde ochutnáme afrodiziakum.

6. deň: 
Fakultatívny výlet katamaránom na ostrov CAYO BLANCO, nedotknutý ostrov v?Karibskom mori obývaný iba leguánmi a krabmi macao, s potápaním sa pri korálovom útese s?húfmi pestrofarebných rýb a?s?obedom na bielej pláži. Dokonalý zážitok! Cez malebné údolie a?výhľady na Valle de los Ingenios.

7. deň:
Presun cez mesto SANTA CLARA a návšteva pamätníka Che Guevaru. Históriu píšu víťazi, spoznáme časy dávnominulé, zaspomíname na „pionierov“. Pokračujeme na biele pláže polostrova VARADERO, kde strávite tri noci.

8. – 9. deň:
Kvalitné služby ALL INCLUSIVE v hoteli na pláži. Biely piesok a tyrkysové more. Čaká Vás oddych a prípadné výlety – plávanie s delfínmi, katamarán, šnorchlovanie a večerná zábava.

10. – 11. deň:
Doobeda kúpanie a po dobrom obede presun na letisko v Havane a odlet domov.
Prílet do Viedne.

Trasa zájazdu:
Havana – Vinales – Cienfuegos – Trinidad – Santa Clara – Varadero – Havana

CENA ZAHŔŇA:

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestneho sprievodcu, ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami formou švédskych stolov a bazénom, polpenziu počas celého zájazdu mimo ubytovania v Havane (príp. kvalitné ubytovanie v casas particulares), 4* hotel ALL INCLUSIVE na Varadere, prenajatú dopravu klimatizovaným autobusom, kvalitný sprievodný program, poistenie CK voči insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:

Víza (30€), povinné príplatky (480 €), stravu, vstupné, poistenie lieč. nákladov, fakultatívne výlety, katamaran na ostrov Cayo Blanco vrátane obeda. Doprava z Trnavy a Bratislavy na/z letisko Schwechart je doplnkovou službou CK (18 €).

PRÍPLATKY:

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 340 €