phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Antarktída loďou

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Antarktída patrí k najkrajším a najmenej prebádaným miestam planéty. Už viac ako dve storočia láka svojimi prírodnými krásami vedcov, lovcov a cestovateľov. Dnes táto čarovná zamrznutá krajina otvorila svoje dvere aj vám a ponúka majestátne ľadovce, krásnu scenériu, výlety na pevninu, ostrovy k tučniakom a tuleňom. Na Antarktídu chodí pravidelne už osem rokov a vďaka našim skúsenostiam vieme ponúknuť rozdiel medzi všedným a unikátnym zážitkom.


Program:


1. Odlet na juh Ameriky

VIEDEŇ - BUENOS AIRES


Odlet z Viedne.


2. Najjužnejšie mesto na svete a nekonečný deň

BUENOS AIRES - USHUAIA - TIERRA DEL FUEGO - USHUAIA


Prelet do južnej Argentíny do mesta USHUAIA v Ohňovej zemi: najjužnejšie mesto na svete, čas na aklimatizáciu a príprava na plavbu. Prvý nekonečný deň.


3. Nalodenie na Ohňovej zemi a vyrážame na plavbu na šiesty kontinent

KANÁL BEAGLE A PLAVBA ZAČÍNA


Posledné prípravy na plavbu, nalodenie, zoznámenie sa s posádkou a cez kanál Beagle sa vydáte na Vašu objavnú cestu. Drakeov prieliv, plavba sa začína!


4. Kŕdle albatrosov v búrlivom Drakeovom prielive

DRAKEOV PRIELIV


Po prieplave objavenom Angličanmi Vás budú sprevádzať kŕdle albatrosov a okolo lode budú plávať veľryby. Drakeov prieliv je miestom, kde sa stretáva studená voda prichádzajúca od pólu s teplejšími severnými vodami. Toto je príčinou rôznorodosti druhov v oblasti. Prieliv je tiež najsevernejším miestom výskytu viacerých antarktických vtákov.


5. Prvé kolónie tučniakov na plávajúcich ľadových kryhách

JUŽNÉ SHETLANDSKÉ OSTROVY


Počas celej plavby budú s Vami na palube odborníci, ktorí vám pomôžu spoznať jednotlivé druhy. Tiež budete mať možnosť zoznámiť sa s navigáciou lode na otvorenom kapitánskom mostíku, striehnuť na veľryby alebo si len tak vychutnať božský výhľad. Pohľad na plávajúce ľadovce a snehom pokryté vrcholy vám prezradí, že ste dosiahli JUŽNÉ SHETLANDSKÉ OSTROVY, skupinu dvadsiatich ostrovov, ktoré sú známe kolóniami rozkošných tučniakov a tuleňov.


6. Dvakrát denne vylodenia v bielom tichu

JUŽNÉ SHETLANDSKÉ OSTROVY


Vyloďujete sa dvakrát denne, aby sme sledovali nádheru bieleho ticha. Dáte si do whisky antarktický ľad?


7. Veľryby a kormorány

OSTROV KRÁĽA JURAJA


Dych vyrážajúce ľadové scenérie, množstvo tuleňov, tučniakov, vtáctva a veľrýb. Ostrov kráľa Juraja je najväčším z Južných Shetlandských ostrovov a je rajom pre rôzne druhy tučniakov, kormoránov a ďalších zvierat, vďaka čomu sa stal miestom vedeckých základní pre viaceré krajiny.


8. Najkrajšie vodné cesty na svete, sme na Antarktíde

NEYMAYER A LEMAIRE ANTARKTICKÝ POLOSTROV


Počas plavby sa preplavíte cez najkrajšie vodné cesty na svete Neymayer a Lemaire, čo sú uzučké cesty popod ľadovce.


9. Tučniaky na chate, ktorú postavili pred 100 rokmi Švédi

PARADISE BAY


Záliv Paradise je miestom, kde Nordenskjöldova expedícia v roku 1904 postavila kamennú chatu. Dnes jej ruiny obývajú tučniaky.


10. Nezabudnuteľné tiché rána, pozorovanie veľrýb

ANTARKTÍCKÝ POLOSTOV


Dve vylodenia každý deň, medzitým pozorovanie nezabudnuteľnej prírody a antarktickej fauny z kapitánskeho mostíka. Tieto dni si budete pamätať do smrti.


11. Prednášky, kvalitná plná penzia a výborné argentínske v lodnom bare

ANTARKTICKÝ POLOSTROV


Zoznámite sa s veľrybami, s kolóniami tučniakov, možno sa aj vykúpete v studených antarktických vodách.


12. Je čas vrátiť sa do všedných dní

DRAKEOV PRIELIV


Cez Drakeov prieliv sa pomaly vraciate späť.


13. Rozlúčka s juhom

USHUAIA - BUENOS AIRES - VIEDEŇ


Návrat do Ushuaie. Rozlúčka so skutočným juhom a odlet domov.


14. Vitajte doma!


Prílet domov. Verte, že to, čo ste zažili Vy, zažil pred Vami iba zlomok obyvateľov planéty Zem.


CENA ZAHŔŇA

Medzinárodné a vnútroštátne letenky

ubytovanie v kajute počas celej plavby

plnú penziu počas plavby

raňajky v hoteloch na pevnine

celý program vrátane vylodení

ubytovanie


CENA NEZAHŔŇA

letiskové a palivové poplatky, suveníry


POZNÁMKA

Antarktída je jedným z najkrajších a najmenej prebádaných miest na zemi. Už viac ako dve storočia láka Biely kontinent svojimi prírodnými krásami vedcov, lovcov a cestovateľov. Dnes táto čarovná zamrznutá krajina otvorila svoje dvere aj Vám a ponúka majestátne ľadovce, krásnu scenériu, výlety na pevninu, ostrovy, k tučniakom a tuleňom. Leto na južnej pologuli trvá od novembra do marca a je špecifické nekončiacim denným svetlom. Antarktída je jeden z najcitlivejších ekosystémov na zemi, raj, kde žijú desiatky druhov živočíchov, ktoré takto intímne zažijete len tu. Na palube lode, v pohodlí a v teple kajuty a pod dohľadom skúsenej medzinárodnej posádky budete mať možnosť spoznať život na jednom z najmenej navštevovaných kútov sveta v blízkosti Južného pólu.. S naším partnerom na juhu Vám splníme všetky Vaše sny a Vy navštívite aj šiesty kontinent. CK na Antarktídu chodí pravidelne už sedem rokov (viď premietania Jozefa Zelizňáka, Luboša alebo Pavla Fellnera) a vďaka našim skúsenostiam vieme ponúknuť rozdiel medzi všedným a unikátnym zážitkom. Nehovoriac o tom, že máme najlepšie ceny, ktoré ponúkame práve Vám. Cestu na šiesty kontinent sme zorganizovali na sté výročie dobytia južného pólu na prelome rokov 2011 a 2012 a zatiaľ naposledy v decembri 2013.


Náročnosť:

Na letisko na juhu Argentíny Vás dopravíme lietadlom, potom Vás už čaká len loď. Počas plavby absolvujete pravidelné vylodenia na pevninu a ľadovec. Nemusíte sa báť chladu. Po večeri môžete relaxovať v bare, alebo na palube... Ubytovanie je vždy zabezpečené v dvojposteľových kajutách, počas čakania na plavbu a po nej Vás čaká kvalitný hotel.