phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Andské bohatstvo Bolívie a Peru

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň PRAHA(VIEDEŇ) - LIMA

Zraz na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Limy.

2. deň LIMA

Prílet do Limy, transfer do hotela. Krátky odpočinok, prehliadka hlavného peruánskeho mesta Limy, kedysi najbohatšieho mesta sveta (koloniálna a moderná Lima - centrálne námestie Plaza de Armas s prezidentským palácom a katedrálou Santo Domingo, kostol San Francisco, katakomby, prehliadka rezidenčných štvrtí San Isidro a Miraflores). Nocľah v Lime.

3. deň LIMA - TITICACA - COPACABANA

Raňajky. Transfer na letisko, odlet z Limy do Juliaca. Transfer z Juliaca pozdĺž jazera Titicaca cez peruánskobolívijské hranice do Copacabany, ktorá leží na bolívijskej strane jazera Titicaca. Nocľah v Copacabane.

4. deň COPACABANA - LA PAZ

Raňajky. Copacabana - prehliadka pútnického kostola s čiernou soškou Panny Márie; výstup na vrchol Cerro Calvario, odkiaľ je krásny výhľad na Ostrov Slnka, kde sa podľa legendy narodil prvý Ink Manco Kapac. Transfer do La Paz, hlavného mesta Bolívie. La Paz leží v nadmorskej výške v rozmedzí od 3.400 do 4.200 metrov a je najvyššie položeným hlavným mestom sveta. Nocľah v La Paz.

5. deň LA PAZ - MESAČNÉ ÚDOLIE

Raňajky. Prehliadka La Paz (kostol sv. Františka, námestie Plaza Murillo s vládnym palácom, katedrála, koloniálne pamiatky, čarodejnícky trh Mercado de las Brujas). Nasledovať bude výlet do Mesačného údolia (Valle de la Luna) v blízkosti La Paz. Tu budete prekvapení krásou bizarných útvarov erózneho pôvodu, ktoré sú oživené početnými kaktusmi. Prekrásnemu okoliu La Paz dominujú stále zasnežené "šesťtisícovky" Nevado Illimani (6.439 m n.m.), Nevado Illampu (6.362 m n.m.) a Huayna Potosí (6.088 m n.m.). Nocľah v La Paz.

6. deň LA PAZ - SALAR DE UYUNI - INCAHUASI - UYUNI

Raňajky, transfer na letisko, prelet do Uyuni. Návšteva soľnej pláne Salar de Uyuni, ktorá je rozlohou viac ako 10 000 km2 najväčšou soľnou pláňou na svete. Je pozostatkom pleistocénneho jazera Ballivián, na ktorého dne sa nachádzala. Návšteva Isla Incahuasi, ktorý sa nachádza uprostred soľnej pláne. Na tomto skalnom útvare je veľké množstvo obrovských kaktusov. Obed formou pikniku priamo uprostred soľnej pláne. Nocľah v Uyuni.

7. deň UYUNI - POTOSÍ

Raňajky. Transfer do Potosí. Prehliadka najzaujímavejších pamätihodností Potosí, medzi ktoré patria Mincový dom a kostol San Lorenzo. Potosí je na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Nocľah v Potosí.

8. deň POTOSI - SUCRE

Raňajky. Návšteva bane Cerro Rico, ktorá bola najväčšou baňou sveta na ťažbu striebra v období španielskeho viackráľovstva, a o ktorom legenda hovorí, že v ňom bol dostatok striebra na to, aby sa postavil strieborný most z Potosí až do Madridu. Prejazd do Sucre po scénickej trase prechádzajúcej horským údolím s mnohými rázovitými horskými dedinami. Nocľah v Sucre.

9. deň SUCRE

Raňajky. Celodenná prehliadka Sucre vrátane obeda. Upravené a malebné Sucre je na zozname UNESCA. Romanticky biele budovy mesta a domorodé indiánske obyvateľstvo s klobúkmi a farebnými dekami. Prezriete si Dom slobody, koloniálny kláštor La Recoleta a kostol San Felipe Neri. Nocľah v Sucre.

10. deň SUCRE - LA PAZ

Raňajky. Transfer na letisko, prelet do La Pazu. Transfer do hotela, nocľah.

11. deň LA PAZ - TIAHUANACO - PUNO

Raňajky. Transfer do Tiahuanaco (Tiwanaku). Prehliadka slávnej archeologickej lokality Tiahuanaco, kde uvidíte rozľahlé zrúcaniny Brány Slnka, Bránu Mesiaca a pevnosť Kalasasaya. Od roku 2000 figuruje táto pamiatka na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Prejazd do Peru. Nocľah v Pune.

12. deň PUNO - TITICACA - JULIACA LIMA

Raňajky. Plavba po jazere Titicaca, ktoré je posvätným jazerom Inkov, najväčším vysokohorským jazerom sveta a rozkladá sa na hraniciach Peru a Bolívie vo výške 3.812 metrov nad morom. Jazero Titicaca má množstvo ostrovov, medzi ktorými budia pozornosť plávajúce rákosové ostrovy Los Uros, ktoré tiež navštívite. Indiáni, žijúci na týchto ostrovoch o sebe hovoria, že majú čiernu krv, ktorá ich chráni pred chladom jazera, kde má voda stálu teplotu 13 stupňov Celzia. Návrat loďou do Puna. Odchod z Puna na letisko v Juliaca, odlet z Juliaca do Limy. Transfer z letiska do hotela, ubytovanie. Nocľah v Lime.

13. deň LIMA - PRAHA (VIEDEŇ)

Raňajky. Transfer z hotela na letisko, odlet z Limy do Prahy.

14. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Prílet do Prahy.


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

leteckú dopravu Praha - Lima s prestupom, Lima - Juliaca, La Paz – Uyuni, Sucre - La Paz, Juliaca - Lima, Lima - Praha s prestupom (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
11 x nocľah v 3 * a 4 * hoteloch počas okruhu
11 x raňajky a 1x obed formou pikniku
všetky autobusové transfery počas okruhu
služby česky hovoriaceho sprievodcu (pri počte minimálne 14 osôb)
služby miestnych sprievodcov po trase
asistenciu partnerských CK z Bolívie a Peru
vstupné do všetkých objektov podľa programu
všetky prehliadky podľa programu


CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové a bezpečnostné taxy 499,- EUR
odletovú taxu pri odlete z Peru 30,- USD
letiskové taxy za vnútroštátne lety 50,- USD
fakultatívne výlety a vstupy nad rámec programu
cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Poznámka: Odporúčame očkovanie proti žltej zimnici! Zájazd je možné predĺžiť o výlet na Machu Picchu.


Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.