phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Alsasko, Švajčiarsko a Čierny les

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rámcový program zájazdu:


1. deň:

V skorých ranných hodinách odídeme z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) , cez Prahu a Plzeň do Nemecka. Popoludní navštívime Freiburg, bránu Čierneho lesa. Prejdeme sa malebnými starobylými ulicami, navštívime Dóm postavený v štýle francúzskej gotiky na námestí Münsterplatz s domami z rôznych epoch od gotiky po rokoko. Dozvieme sa tiež, k čomu slúžili priekopy, ktoré lemujú uličky a zbierajú prebytočnú vodu. Potom sa už zastavíme na ochutnávku vín s občerstvením. Večer sa ubytujeme v najjužnejšom meste Alsaska, neďaleko hranice so Švajčiarskom. Náš hotel 3 * sa nachádza v pešej vzdialenosti historického centra Mulhouse.


2. deň:

Po raňajkách pôjdeme do švajčiarskej vinárskej oblasti Baselland, kde tiež navštívime miestne vinárstvo a ochutnáme švajčiarska vína z tejto oblasti. Po príchode do Bazileja sa vydáme na prechádzku kúzelným historickým centrom. Na námestí Marktplatz si prehliadnete radnicu s nádvorím postaveným v štýle burgundskej gotiky, uvidíme Rybí trh, budovu univerzity, historické cechové domy a labyrintom starobylých uličiek sa prepletieme k dominante Bazileja - k Dómu z červeného pieskovca, ktorého najstaršia časť pochádza z 9. stor. Do Malého Bazileja môžeme preplávať malým trajektom cez Rýn a prejsť sa po nábrežnej promenáde. Po návrate do Mulhouse budeme mať možnosť navštíviť múzeum automobilov, jedno z najslávnejších na svete s kolekciou Bugatti, Rolls Royce a ďalších automobilov od najstarších po tie úplne moderné, ale môžeme si aj vyskúšať na vlastnej koži , aké to je Formulu 1 riadiť. Zvyšok dňa budeme mať osobné voľno k prechádzkam v historickom centre, kde sa tiež nachádza reštaurácia s vynikajúcou alsaskou kuchyňou a miestnymi vínami. Nocľah.


3. deň:

Po raňajkách vyjdeme do oblasti Jura - oblasti troch jazier v západnej časti Švajčiarska. Malebnou krajinou prídeme k stredovekému mestečku St. Ursanne (UNESCO), kde si necháme voľno na obed pri rieke, ktorá je vyhľadávaná predovšetkým rybármi. V neďalekej syrárni sa dozvieme o výrobe miestneho syra s netypickým názvom Hlava mnícha a tiež ho tu ochutnáme. V mestečku Biel (UNESCO), metropole švajčiarskeho hodinárstva, sa môžeme pozrieť do múzea hodiniek. Keďže sme ale v jazernej oblasti troch jazier Bieler, Neuchatel a Murten, uvidíme tiež maličký ostrov sv. Petra, kde žil Jean-Jacques Rousseau. Potom už pôjdeme na ochutnávku vín do vinárstva v dedinke Twan nad jazerom Biel. Po ochutnávke pre nás bude pripravená večera s grilovaným mäsom. Návrat do hotela v Mulhouse.


4. deň:

Tento deň venujeme alsaskej vínnej ceste. S tradičnou alsaskou dedinkou so 73 tradičnými domy sa zoznámime v alsaskom ekomúzeu, kde sa prenesieme do bežného života v Alsasku na začiatku 20. storočia. Potom pôjdeme okolo viníc, slnečných svahov s vínnou révou, budeme prechádzať kúzelnými dedinkami s hrázdenými domčekmi a záplavou kvetov. V Colmare, v najzachovalejšom meste Alsaska, sa prejdeme štvrťou nazývanou Malé Benátky . Budeme mať čas vychutnať atmosféru tohto čarovného alsaského mesta, prípadne sa aj prejsť na lodičkách po kanáli. Popoludní sa zastavíme na ochutnávku vín v romantickom mestečku Eguisheim obohnanom historickými hradbami. V tomto mestečku tiež večera. Návrat do hotela.


5. deň:

Po raňajkách odídeme do Kriens, aby sme využili zlatý lístok . Najprv vyjdeme sústavou lanoviek na horu Pilatus, kde sa nám vo výške 2.100 m roztvoria prekrásne výhľady na Alpy aj Luzern. Po možnosti občerstvenia v miestnej reštaurácii s nádhernými výhľadmi na jazero do Alpnachstadt, odkiaľ budeme loďou plávať do mesta Luzern. Prezrieme si jeho malebné centrum so slávnym Kaplnkovým mostom, ktoré je na zozname UNESCO. Budeme mať tiež voľno k prechádzkam po jazernej promenáde. Večer odídeme domov.


6. deň:

Príchod do Brna v ranných hodinách, následne transfer do Bratislavy.


Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.

Názor CK:
Exkluzívne nielen za vínom do troch krajín Cesta tam bez nočného prejazdu Ubytovanie na jednom mieste Ochutnávky vín , obed a večera v cene! Okrem iného uvidíte tieto miesta: FREIBURG - MULHOUSE - COLMAR - EGUISHEIM - BASILEJ - PORRENTRUY - ST. URSANNE (UNESCO) - BIEL (UNESCO) - PILATUS - LUZERN (UNESCO)


Cena zahŕňa:
doprava luxusným autobusom, 4 x ubytovanie , 4 x raňajky, 1 x ochutnávka vín s občerstvením v oblasti Čierneho lesa, 1 x ochutnávka vín v Alsasku, 1 x večera v Eguisheimu, 1 x ochutnávka vín v oblasti Baselland, 1 x ochutnávka vín s večerou pri jazere Biel, sprievodcovské služby

Cena nezahŕňa:
príplatok za 1/1 izbu 100,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.