phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Albánsko, Kosovo a ostrov Korfu

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu

 

1. – 2. deň:
Prílet do hlavného mesta Kosova. Prehliadka mesta, v rámci ktorej uvidíme sochu Billa Clintona, pravdepodobne jednu z najväčších a najzvláštnejších knižníc, aké ste kedy videli, katedrálu MATKY TEREZY a mešitu JASHAR PASHA. PRIŠTINA je mestom kaviarní a reštaurácii, v jednej z nich strávime aj našu úvodnú večeru. Presun do GRAČANICE, kde navštívime pravoslávny kláštor zo 14. storočia. Kláštor je zapísaný v zozname UNESCO a je na území Kosova priam unikátom. Zastavíme sa aj v prekrásnom regióne pohoria ŠAR. Prechádzka po malebnom, ale veľmi živom meste PRIZEN.

3.-4. deň:
Presun do historického mesta v kopcoch – KRUJA, ktoré je rodiskom Skanderbega, hlavného hrdinu albánskej histórie. Tu prenocujeme a strávime príjemný večer s miestnymi špecialitami ako je byrek, qofte, fli a baklava. Počas dvoch dní v meste Kruja navštívime aj etnografické múzeum, ktoré nám priblíži život v minulosti, návšteva SARI SALTIK nad mestom nám prezradí niečo o náboženstve bektašistov. Presun do TIRANY. Prejdeme sa mestom, pre ktoré je charakteristický architektonický mix a farebné paneláky, ktoré sú dielom umelca Edi Ramu, bývalého starostu, dnes premiéra, ktorý zmenil šedý vzhľad mesta na nepoznanie. Večer sa lanovkou odvezieme na horu Dajti s úžasným výhľadom. Pri západe slnka ochutnáme albánske špeciality.

5. – 6. deň:
Našim cieľom je juh krajiny a IÓNSKE MORE. Hornaté južné pobrežie a pláže sú čisté a tichšie, a tak ponúkajú ničím nerušenú možnosť relaxovať. Prvú noc na pobreží strávime neďaleko od mesta VLORE, v hoteli priamo na pláži. Zastavíme sa v dedinke QEPARO v kopcoch, vysoko nad pobrežím. Ide o jednu z najkrajších dedín Albánska. Jej kamenné domy, uličky a výhľady cestovné kancelárie zatiaľ nepoznajú. Ide o poklad mimo bežnej turistickej trasy! Večer sa ubytujeme v meste SARANDA a prejdeme po promenáde letoviska albánskej riviéry s množstvom reštaurácií, ktoré ponúkajú predovšetkým dary mora.

7. – 8. deň:
Doobedňajší oddych na pláži s možnosťou kúpať sa a poobedňajší výlet do archeologického náleziska BUTRINT a dedinky KSAMIL, ktorá je tým pravým miestom na ochutnávku rybých špecialít. Skoré raňajky a výlet loďou na ostrov KORFU. Prehliadka hlavného mesta ostrova a kúpanie na pláži s priezračnou vodou. Dary mora, grécke syry a anízové drinky na spríjemnenie pohodovej nálady s večerným návratom do Albánska.

9. – 10. deň:
GJIROKASTER, kde sa prejdeme po centre s tradičnými domami z osemnásteho storočia. BERAT, alebo aj mesto tisícich okien, je najkrajším v Albánsku. Uličky medzi domami moslimskej a kresťanskej štvrte sú svetovým unikátom. Kostol sv. Márie a zbierka ikon maliara Onufriho. V meste Berat prenocujeme v tradičnom dome. Po raňajkách presun na letisko Matky Terezy v Tirane a let do Viedne.    

Cena zahŕňa
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v dvojlôžkových izbách s raňajkami, prenajatá doprava, poistenie CK proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa
Povinné príplatky, trajekt - ostrov Korfu, vstupy do múzeí, stravu (okrem raňajok), lístok na lanovku - hora Dajti, poistenie liečebných nákladov.

Príplatky
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 180 €