Albánsko a Macedónsko - kombi

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rýchly popis:

Ubytovanie: 5x v hoteli

Stravovanie: 5x raňajky

 

Durrës - Apollonia - Vlora - Gjirokastra - Berat - Ochridské jazero - Herakleja - Bitola - Ohrid - Tirana - Krujë - Rozafa


Doprava:
kombinovaná - letecká a autobusová

Program:

1. deň – odlet z Bratislavy do Tirany, transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.

2. deň – raňajky, cesta pozdĺž iónskeho pobrežia známeho aj ako „Albánska riviéra“, ktoré je bezpochyby jedným z najkrajších regiónov v Albánsku. Príchod do Durrësu, známeho letoviska a najvýznamnejšieho prístavu v Albánsku. Prehliadka najväčšieho amfiteátra na balkánskom polostrove. Presun do archeologického parku Apollonia, prehliadka kedysi slávneho mesta, ktoré dosiahlo svoj zenit v 4. - 3. st. pred n. l. Príchod do Vlory, návšteva mešity Muradie, ktorá bola vybudovaná v roku 1542 architektom Mimar Sinanim, ktorý postavil aj veľkolepú Sulejmanovu mešitu v Istanbule. Pokračovanie prehliadkou kamenného mesta Gjirokastry, známeho aj ako „Mesto tisícich schodov“. Návšteva pevnosti zo 4. st., múzea zbraní a starého bazáru s typickými obchodíkmi. Ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, presun do Beratu - 2400 rokov starého mesta, známeho aj ako “Mesto tisícich okien” kvôli nezvyčajným oknám vsadeným do fasád na domoch s typicky červenými strechami. Berat je takmer dokonale zachované úžasné pôvodné osmanské mesto, nad ktorým sa týči stredoveká pevnosť Kalaja, v ktorej sa nachádza niekoľko byzantských kostolov a ruiny mešít. Stará turecká časť je zapísaná v dedičstve UNESCO. Ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, zastávka v antickej lokalite Herakleja, založenej Filipom II. Macedónskym v 4 st. pred n. l., s nádhernými unikátnymi mozaikami. Presun do mesta Bitola, centra armunskej kultúry s krásnym historickým jadrom - hodinová veža, ulica Široká alej. Prehliadka mesta Ochrid (UNESCO) - rímsky amfiteáter, Samuilova pevnosť, kostol sv. Sofie vyzdobený unikátnymi freskami, kostol sv. Jovana Kaneo postavený na skalnom výbežku pri Ochridskom jazere. Prehliadka Kláštora sv. Nauma, žiaka sv. Cyrila a sv. Metoda, pri Ochridskom jazere. Ubytovanie a nocľah.

5. deň – raňajky, prejazd do Albánska. Príchod do hlavného mesta krajiny Tirany, so stopami tureckej, gréckej aj sovietskej architektúry. Medzi najzaujímavejšie pamiatky a lokality patrí Skanderbegovo námestie s jeho sochou, hodinovou vežou a jednou z najkrajších mešít v Albánsku - Ethem Beyovou mešitou zo 17. st. Krátka zastávka v Krujë, rodisku národného hrdinu George Kastriotiho Skanderbega. Ďalšia krátka zastávka v pevnosti Rozafa, s ktorou je spojená legenda o dievčati Rozafe, zamurovanej v hradbách. Ubytovanie a nocľah.

6. deň – raňajky, autobusový transfer na Slovensko, príchod v neskorých večerných hodinách.


V cene je zahrnuté:
kombinovaná doprava podľa programu, 5x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 75 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 155 EUR/5 nocí, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 130 EUR. Nástupné miesta: jednosmerný zvoz NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 5 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 7 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 8 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD