phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

5-dňový zájazd do Beneluxu

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Skvelý 5-dňový zájazd do Beneluxu pre 1 osobu vrátane ubytovania v hoteli s vlastným sociálnym zariadením, raňajkami, profesionálnym sprievodcom a zákonným poistením CK.

Program zájazdu:

 

1. deň
Odchod zo Slovenska v popoludňajších hodinách (Bratislava cca 17:00 hod.). Nočný prejazd do Belgicka cez Rakúsko a Nemecko s pravidelnými prestávkami.  

2. deň
V ranných hodinách príchod do Waterloo, následne pokračovanie do Bruselu. Celodenná prehliadka mesta Brusel – Katedrála sv. Michala, Kráľovský palác, prechádzka po historickom centre, Námestie Grande Place s radnicou, fakultatívne múzeum piva (ochutnávka vynikajúceho belgického piva), Manneken Pis. Nakoniec zastávka pri Atómiu a parku Heysel. Večer transfer na ubytovanie smerom na Antverpy.  

3. deň
Raňajky, odchod na prehliadku 2. najväčšieho mesta krajiny a centra Flámska – Antverp. Návšteva katedrály, najväčšej v Beneluxe, prechádzka krásnym námestím s cechovými domami a renesančnou radnicou. Prehliadka rodného domu Rubensa – múzeum s množstvom obrazov a iných artefaktov zviazaných so životom jedného z najväčších európskych maliarov. Pokračovanie do Rotterdamu – návšteva veže Euromast s úžasnou vyhliadkou, plavba vyhliadkovou loďou po najväčšom prístave sveta Europort. Pokračovanie smerom na Haag, návšteva Madurodamu –  Holandsko v miniatúre, atrakcia nielen pre deti, kde je možnosť vidieť všetky významné stavby i technické vymoženosti krajiny. Krátky presun do Scheveningenu, najluxusnejšieho prímorského letoviska krajiny tulipánov. Vychutnanie atmosféry elegantnej promenády, pre otužilcov i kúpanie v Severnom mori. Možnosť ochutnať národné jedlo haringa. V neskorších večerných hodinách príchod na hotel.

4. deň
Raňajky, presun do skanzenu Zaanse Schans. Toto malebné miesto na brehu rieky, je ukážkou starého Holandska. Prehliadka veterného mlyna, návšteva syrovej farmy s ochutnávkou syrov, ukážka výroby drevák a delftskej fajansy. Možnosť nákupu syrov a suvenírov priamo od výrobcu.    Pokračovanie do Amsterdamu – návšteva brúsiarne diamantov, múzea voskových figurín Maddame Tussauds. Prehliadka historického centra s námestím Dam, kráľovským palácom, korunovačným kostolom. Najväčším zážitkom bude plavba loďou po grachtoch. Fakultatívne návšteva Rijksmusea či múzea Vinceta Van Gogha. Voľno, prípadne návšteva Redlight District - Štvrte červených svetiel – verejných domov a Coffee shopov. V neskorých večerných hodinách návrat na Slovensko.  

5. deň
Príchod na Slovensko do Bratislavy v popoludňajších hodinách, následne podľa nástupných miest.

Nástupné miesta:

Bratislava 0€, Trnava 5€, Nitra 7€

Na vyžiadanie:

Piešťany 7€, Trenčín 9€, Žilina 11€, Martin 13€, Ružomberok 15€

 

V cene je zahrnuté:
• doprava luxusným klimatizovaným autobusom
• 2x noc v hoteli s vlastným sociálnym zariadením a sprchou
• 2x raňajky v hoteli
• 3-dňová prehliadka Beneluxu so sprievodcom
• zákonné poistenie v znení zákona 281/2001 Zb.z

 

V cene nie je zahrnuté: 
• príplatok za jednoposteľovú izbu (48 € na celý zájazd)
• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni KOOPERATIVA 1,80€/deň do 70 rokov, 2,20€/deň nad 70 rokov)
• prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (individuálne viď vyššie)
• odporúčané vreckové 70 € na osobu

 

Možné výdavky na vstupy (ceny sú orientačné a môžu sa meniť, hradia sa na mieste):
Katedrála Antwerpy -  skupina 4 €
Mini-Europe skupina 12,10 €
Metro 1,40 €
Nový kostol v Delfte skupina 3 €
plavba po grachtoch skupina cca 12 €
Rijksmuseum - 15 €
Museum Vincenta Van Gogha - 15 €
Madame Tussauds - 22 €