phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

5-dňový letecký zájazd do Paríža

Paríž - Paríž a okolie, Francúzsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

Ernest Hemingway nazval Paríž "Pohyblivým sviatkom“. 

Mesto módy, kulinárskeho umenia, nespočetných historických a kultúrnych pamiatok, neodolateľnej atmosféry, na ktorú budete dlho spomínať, vám možno tak učaruje ako spisovateľovi a budete si chcieť tento nezabudnuteľný zážitok znovu a znovu zopakovať.


1. deň:

Odlet z Viedne v stredu o 15:25 hod. a prílet na letisko ORLY v Paríži popoludní o 17:40 hod. Následne presun do hotela, ubytovanie sa, zloženie batožiny a odchod do historického centra mesta rýchlovlakom.  Hovorí sa, že kto nebol na „Eiffelovke“, nebol v Paríži. Prehliadku Paríža teda začneme večerným výstupom na Eiffelovu vežu, ktorá je od jej slávnostného otvorenia 31.03.1889 symbolom a pýchou Paríža. Výstup na Eiffelovu vežu, následne možnosť oddychu či pikniku na Champs des Mars, na Marsových poliach hneď pod Eiffelovou vežou.  Večer návrat na ubytovanie.


2. deň:

Po raňajkách presun na l´Ile de la Cité, kde sa už 300 rokov pred Kristom usídlili prví Frankovia, založili si tu svoje prvé opevnené mesto Lutéce (Lutéciu) a tu si neskôr Parížania postavili aj dve najväčšie cirkevné stavby, katedrálu Notre Dame a Svätú kaplnku. Na tomto mestskom ostrove si francúzski králi vybudovali aj svoje prvé sídlo, 1. rezidenčný palác francúzskych kráľov, kde sa dnes nachádza Justičný palác a z histórie známa Conciergerie.  Pešo sa okolo radnice mesta - Hotel de ville de Paris prejdeme k Centre Georges Pompidou, bizarnej futuristickej stavbe zo 70. rokov, ktorá slúži ako najznámejšie kultúrne centrum mesta. Po nábreží rieky Seiny sa dostaneme až k Louvru, najväčšiemu múzeu vo Francúzsku aj v Európe – individuálna prehliadka múzea. Po prehliadke Louvru sa dostaneme k starej Opere Garnier, na Place Vendôme, k hotelu Ritz, aj do prvých verejných záhrad Tuillerilles.  Našu prehliadku ukončíme na námestí Place de la Concorde s najstaršou pamiatkou v meste, Luxorským obeliskom. Večer návrat na hotel, ubytovanie, nocľah.


3. deň:

Raňajky, po raňajkách presun metrom a rýchlodráhou do kráľovského zámku vo Versailles – sídla Kráľa Ľudovíta XIV., ktorý sa sám nazýval Kráľ Slnko, individuálna prehliadka zámku, zámockých záhrad, prípadne cesta vláčikom po záhradách a parku až k Veľkému a Malému Trianonu. Na spiatočnej ceste do Paríža zastávka v - modernej štvrti La Défense s la Grande Arche - osobné voľno.  Večer návrat na hotel, nocľah.


4. deň:

Po raňajkách presun do Invalidovne, najväčšieho vojenského múzea vo Francúzsku, prehliadka Dómu s hrobom Napoleona I a jeho syna Orlíka a Kaplnky Sv. Ľudovíta. Po prehliadke Invalidovne sa prejdeme cez most Alexandra III a prídeme na najslávnejšiu triedu v Európe, na Champs Elysées.  Prechádzka po Champs- Ellysée k námestiu Concorde s Luxorským obeliskom a známymi fontánami, odtiaľ presun na Montmartre a Pigalle, prehliadka baziliky Sacré Coeur, posedenie na námestí umelcov Place du Tertre, kde si môžete dať namaľovať vlastný portrét, prechádzka na slávnej triede Pigalle s ešte slávnejším kabaretom Moulin Rouge, kde sa zrodil i rovnako slávny tanec kankán.  Vo večerných hodinách plavba loďou po Seine popod najznámejšie mosty cez rieku Seinu a možnosť vidieť a nafotiť si z lode najznámejšie pamiatky v historickom centre Paríža. Návrat na hotel, nocľah.


5. deň:

Raňajky, opustenie izieb, ale batožinu si nechávame na hoteli. Po raňajkách presun na Champs-Ellysée, naslávnejší a najdlhší bulvár, ktorý vedie až k námestiu Place de l´Etoile (námestie Hviezdy), na ktorom stojí slávny Napoleonov - Počas individuálneho voľna sa budeme môcť pokochať výstavnými priestormi svetových automobilových značiek, či módnymi hitmi v butikoch alebo jednoducho v kaviarni sledovať čulý ruch veľkomesta.  Fakultatívne výstup na Víťazný oblúk, odkiaľ uvidíte dvanásť veľkých bulvárov, ktoré z námestia Charles-de-Gaulle - Étoile vychádzajú.  Návrat na hotel, prevezmeme si batožinu a presunieme sa na letisko ORLY. Presun na letisko, odlet lietadla o 17:55 hod. z letiska Orly s príletom o 19:55 hod. do Viedne.


V cene je zahrnuté:

• letenka Transavia: Viedeň - Paríž Orly vrátane všetkých poplatkov

• 1x príručná batožina do 10 kg s rozmermi max 45 x 40 x 25 cm

• 4x ubytovanie v hoteli s vlastným sociálnym zariadením a sprchou

• 4x kontinentálne raňajky

• 5-dňová prehliadka Paríža so sprievodcom

• prehliadky podľa programu bez vstupov

• zákonné poistenie v znení zákona č. 281/2001 Z.z.


Cena nezahŕňa:

• cena za kompletnú dopravu v Paríži počas celého zájazdu - 64 € pre dospelého a deti do 11 rokov 33 € (cena zahŕňa transfer letisko - hotel - letisko, doprava do Versailles a späť, "električenku" na rýchlovlaky, metro, autobus, električku na všetky 4 dni, cena je konečná a je potrebné ju mať pripravenú po prílete do Paríža)

• príplatok za jednoposteľovú izbu (69 € na celý zájazd)

• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni KOOPERATIVA 1,80 € / deň do 70 rokov, 2,20 € / deň nad 70 rokov)

• prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (individuálne viď nižšie)

• príplatok za transfer Bratislava - letisko Schwechat - Bratislava: cca 35 € podľa počtu záujemcov (nie je povinný)

• odporúčané vreckové min. 100 € na osobu


Možné výdavky na vstupy (ceny sú orientačné a môžu sa meniť, hradia sa na mieste):

• Eiffelova veža 2. poschodie - schody: 7 € (dospelý), 5 € (12 - 24 rokov), 3 € (4 - 11 rokov)

• Eiffelova veža 2. poschodie - výťah: 11 € (dospelý), 8,50 € (12 - 24 rokov), 4 € (4 - 11 rokov)

• Eiffelova veža 3. poschodie - výťah: 17 € (dospelý), 14,50 € (12 - 24 rokov), 10 € (4 - 11 rokov)

• Louvre: 15,00 € - mladí do 26 rokov zdarma

• Víťazný oblúk: 9,50 € - mladí do 25 rokov zdarma

• Invalidovňa: 9,50 € - mladí do 25 rokov zdarma

• Versailles + Trianonské zámky - 25 € v sezóne, 18 € mimo sezónu, mladí do 26 rokov zdarma

• Versaillské záhrady: 9,00 € - všetci (aj mladí do 26 rokov)

• Plavba po Seine: 8,50 € v skupine 20 osôb (inak 13,50 €) 

• Lístok na zubačku vedúcu k Sacre Coeur: 1,80 €


UPOZORNENIE: 

Pri leteckých zájazdoch sú letenky kupované na konkrétne meno. Letecké spoločnosti nepovolujú dodatočnú zmenu mena. Po zadaní objednávky na www.ckdaka.sk už nie je možná zmena mena, alebo osoby za inú. Zákazník je tiež zodpovedný za zadanie správneho mena, presne tak ako ho má uvedené na cestovnom doklade