mail_outlineinfo@desirea.sk

Singapur

Exotické zelené mesto budúcnosti, ekológie a zákazov.

Sigapurská republika je ostrovná krajina a zároveň mestský štát v juhovýchodnej Ázii ležiaca na južnom cípe Malajského polostrova. Územie okrem hlavného ostrova patrí k jeho územiu ďalších viac ako 60 menších ostrovčekov. Moderný Singapur bol založený v roku 1819 ako obchodná pobočka Východoindickej spoločnosti. Následne boli ostrovy pod britskou správou a počas druhej svetovej vojny boli okupované Japonskom. V roku 1963 sa zlúčil s Malajziou a o dva roky neskôr v roku 1965 vyhlásili nezávislosť. Singapur je jedným z najdôležitejších obchodných centier vo svete a jeho prístav je druhý najväčší na svete. Etnicky je mesto veľmi rôznorodé. 10% rozlohy krajiny je vyhradených pre parky a prírodné rezervácie, z ktorých najzaujímavejšie a najznámejšie sú záhrady zálivu a čínske a japonské záhrady.

 • 36%

  populácie tvoria cudzinci

 • 6x

  sa zmenila časová zóna

 • 4

  oficiálne jazyky

 • 1.

  nočná zoo

Štátne sviatky v Singapure

Január

1. január Nový rok

Február

5. február Čínsky Nový Rok
6. február Čínsky Nový Rok

Apríl

Veľký piatok

Máj

1. máj Sviatok práce
19. máj Vesak (narodenie Budhu)
20. máj Vesak (narodenie Budhu)

Jún

5. jún Hari Raya Puasa

August

9. august Národný deň
11. august Hari Raya Haji
12. august Hari Raya Haji

Október

27. október Deepavali
28. október Deepavali

December

25. december Vianoce

Veľvyslanectvo a ambasáda v Singapure

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Jakarte

JI. Prof. Mohammad Yamin SH, 29,
103 10 Jakarta,
Indonézia

Telefón: 0062 213101068
Mobil: 0062 816783043 (pohotovostný mobil)
E-mail: emb.jakarta@mzv.sk
www.mzv.sk/web/jakarta

Hlavné mesto v Singapure

Singapur je mestský štát. Názov vznikol pravdepodobne zo sanskritu a znamená Levie mesto. Keďže tu ale levy s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nežili je viac ako možné, že zviera, podľa ktorého je Singapur pomenovaný je malajský tiger. Po Monaku a Macau ide o tretie najhustejšie obývané mesto na svete. Vidieť sa určite oplatí vedeckoumelecké múzeum, národnú galériu, botanické záhrady, historický Fort Canning, riečne safari, sultánovu mešitu v Kampong Glam, zábavný park Universal Studios a samozrejme prístav Marina Bay.

Počasie v Singapure

Celoročne tropické podmienky, teplota dosahuje v priemere 27°C. Vysoká vlhkosť vzduchu, časté prietrže mračien. V období monzúnových dažďov (december - január) citeľný pokles teploty.

Víza a cestovné doklady v Singapure

Vo vzťahu k Singapuru platí pre občanov oboch krajín bezvízový vstup pri turistických pobytoch neprekračujúcich 90 dní pre všetky druhy cestovných pasov. Bezvízový režim sa nevzťahuje na zárobkovú činnosť. S účinnosťou od 20. apríla 2016 Singapur zaviedol povinný odber odtlačkov prstov všetkých cudzincov, ktorí navštívia Singapur, a to pri vstupe aj výstupe z krajiny. Opatrenie sa netýka singapurských občanov a dlhodobých rezidentov, ktorí sú oprávnení využívať automatizovaný systém pasového odbavenia.

Cestovný pas pri vstupe do Singapuru musí byť platný minimálne ešte 6 mesiacov po plánovanom ukončení pobytu v Singapure.

Odporúčame pripoistiť sa.

Zájazd do Singapuru?

Prezrite si našu starostlivo vybranú ponuku zájazdov.

Zobraziť