Západné Čechy

Karlovarský kraj, Česko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Názor CK

Navštívte s nami miesta ako MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - ZÁMEK KYNŽVART - FRANTIŠKOVY LÁZNĚ - PŘÍRODNÍ REZERVACE SOOS - LOKET - KARLOVY VARY - KLÁŠTER TEPLÁ - BEČOV NAD TEPLOU

 

Rámcový program zájazdu

1. deň:

Ráno odchod z Bratislavy cez Brno(2. Nástupné miesto), Jihlavu a Prahu do západných Čiech. Popoludní príchod do Mariánskych Lázní. Ubytovanie v hoteli a pešia prechádzka jednými z najmalebnejších českých kúpeľov. Budeme môcť obdivovať krásu jednotlivých budov a hotelov, ktoré bývajú vďaka ich ozdobnosti prirovnávané ku šľahačkovým tortám. Navštívime jednu z najkrajších svetových kolonád s prvorepublikovou atmosférou a začneme ochutnávať zo širokej ponuky minerálnych prameňov. Nezabudneme sa zastaviť aj pri spievajúcej fontáne. Okolo ďalšiej kolonády Karolíninho a Rudolfovho prameňa prejdeme k rozsiahlej budove Nových kúpeľov, postavenej podľa vzoru slávneho kasína v Monte Carle. Tu sa nachádzajú prepychové interiéry a veľmi atraktívne stĺpové Rímske kúpele, ktoré je možné po objednaní navštíviť. Prejdeme sa jednotlivými parkami, sadmi a za postupného ochutnávania rôznych prameňov si užijeme pokojné kúpeľné popoludnie.

2. deň:

Po raňajkách pôjdeme k barokovému zámku Kynžvart, ktorý bol prestavaný v štýle viedenského klasicizmu pre grófa Metternicha. Po prehliadke zámku a jeho okolia odídeme k návšteve Františkových kúpeľov. Kúpele boli vystavané v empírovom štýle pre cisára Františka I., po ktorom tiež boli pomenované. Vo voľnom čase si budeme môcť užiť prechádzky a parky s kolonádami jednotlivých prameňov aj posedenie v pekných reštauráciách, kaviarňach či cukrárňach. Popoludní odídeme do prírodnej rezervácie Soos s unikátnou krajinou rašelinísk a slatiny s vývermi minerálnych prameňov a oxidu uhličitého. Prejdeme si asi 2km dlhý okruh po lávkach a mostíkoch, z ktorých budeme môcť obdivovať miestnu flóru aj pre našu krajinu málo obvyklú aktívnu zemskú činnosť. K večeru návrat do Mariánskych kúpeľov.

3. deň:

Po raňajkách pôjdeme do malebného historického mesta Loket. Tunajší hrad bol jedným z najvýznamnejších českých hradov najmä za Karola IV., ktorý sa tu aj často zdržiaval. Prejdeme si centrálne námestie s krásnymi meštianskymi domami a budeme môcť navštíviť aj hrad, z ktorého veží sú nádherné výhľady na podhradie chránené zo všetkých strán riekou Ohře. Po prehliadke Loketa navštívime Najhorúcejšie české kúpele Karlovy Vary. Prechádzkou okolo riečky Teplá postupne navštívime romantickú Sadovú kolonádu, monumentálnu Mlynskú kolonádu, drevenú Trhovú kolonádu aj modernú Žriedlovú kolonádu. Popoludní navštívime múzeum Jána Bechera s prechádzkou historickými pivnicami aj ochutnávkou slávneho likéru. Návrat do Mariánskych Lázní.

4. deň:

Po raňajkách sa vydáme ku kláštoru Teplá, založenému spolkom premonštratov v 12. stor. Pozrieme sa do kláštorného kostola s bohatým barokovým interiérom a bude možné navštíviť aj kláštor, ktorý vlastní jednu z najstarších a najvýznamnejších knižníc v Čechách so 100.000 zväzkami. Potom prejdeme do Bečova nad Teplou, kde bude vrchol nášho putovania - návšteva barokového zámku, v ktorom je vystavený pozlátený relikviár sv. Maura. Za pozornosť bude stáť určite aj gotický hrad týčiaci sa hneď nad zámkom. Popoludní odchod z Bečova a večer návrat do Brna, následne do Bratislavy.

 

Cena zahŕňa

Dopravu klimatizovaným autobusom , 3x ubytovanie v 3 * hoteli v Mariánskych Lázňach ,3x raňajky , služby sprievodcu

 

Povinný príplatok

kúpeľná taxa(cca 20/Kč/osoba/noc) , jednolôžková izba 60€, 3x večera v hoteli 23

 

Poznámky a informácie

CK si vyhradzuje právo na zmenu programu.