Cena

local_offer Od 3 975 €
event_available

30. 6. 2020 / 15 dní

flight

odlet Viedeň

people
restaurant

Bez stravy

hotel

Bez ubytovania

euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • access_time15 dní
 • event_available termíny od 30. 6. 2020
 • flightletecká doprava
 • infoID zájazdu: 1033197

descriptionDetaily zájazdu

Perfektná kombinácia úžasnej prírody západného pobrežia USA a pulzujúceho života amerických metropol. Najznámejšie národné parky a najslávnejšie mestá. Hviezdne Los Angeles s Hollywoodom, vysvietené Las Vegas plné všetkých pokušení a šarmantné San Francisco s panorámou so známym červeným mostom versus priehlbiny Grand Canyonu, obrie sekvoje v Yosemitoch a na konci jedna z najslávnejších pláží na svete, Miami beach.

1. deň:
Odlet z Európy na cestu za najkrajšou americkou prírodou. Prílet do LOS ANGELES prezývaného Mesto anjelov. Letisková kontrola a vstúpime do mesta, ktoré žije svoj americký sen. Vo vzduchu je cítiť pohodu. Mesto večného leta. Aklimatizácia na časový posun a začíname. Deti Vám pomôžu s pasovou kontrolou a hľadaním východu z letiska. Naučte ich cestovať!

2. deň:
LOS ANGELES a HOLLYWOOD. Vaše deti poznajú toho viac než si myslíte, iba nevedeli, že sa to všetko nachádza v tomto meste. Vy deťom vysvetlíte, kto to bola Marilyn Monroe a oni Vám, kto je to Katy Perry. Na chodníku slávy spoločne hľadáte svoje hviezdy. Okolo čínskeho divadla do Beverly Hills k domom slávnych hercov a spevákov.

Mesto s originálnym názvom „El Pueblo de Nuestra Senora La Reina de los Angeles los Rio Porciunculo“ bolo založené na konci 17. storočia a v centre starej štvrte sa naraňajkujeme v mexickom štýle. Z Puebla sa prejdeme k slávnej radnici, ktorá si zahrala v niekoľkých známych filmoch a seriáloch, pozrieme si stavbu koncertnej haly Walta Disneyho a operu, ktorú riadi Placido Domingo. Na mesto sa pozrieme z nadhľadu z Griffitovho observatória. Okrem výhľadu na široké okolie a downtown LA je odtiaľto aj dobrý pohľad na známy nápis „Hollywood“. Samozrejme sa zastavíme aj na samotnom Hollywood bulvári. Známe miesto s hviezdami slávnych na chodníku, odtlačky rúk a nôh pred Graumanovym čínskym divadlom a množstvo postáv prezlečených za Michaela Jacksona, Jacka Sparrowa alebo Mickeyho Mousa. Po „hviezdnom“ obede sa prevezieme cez Beverly Hills až na jednu z najdrahších ulíc sveta – Rodeo Drive. Odfotíme sa pri známom nápise a prejdeme sa po Rodeo Drive a nahliadneme do obchodíkov, či v ňom uvidíme niektorú z hviezd. Z Beverly Hills to už nemáme ďaleko na Santa Monica Beach. Pláž je známa z Pobrežnej hliadky, nájdete tu zábavné mólo a jeden z koncov, alebo začiatkov, slávnej cesty Route 66. Neďaleko je promenáda s množstvom reštaurácii a obchodíkov. Tu si vychutnáme záver dňa a dáme si večeru podľa vlastného výberu. Bude to steak, sushi alebo cheesecake?

3. deň:
UNIVERSAL STUDIOS: zábava pre malých aj veľkých. Podáte si ruku so Shrekom, od oslíka kúpite palacinky, vláčikom sa preveziete po jednotlivých štúdiách, kde sa natočili stovky filmov, ktoré poznáte. Navštívite Simpsonovcov, prejdete Jurským parkom alebo sa rozhodnete navštíviť King Konga (najväčšia 3D atrakcia na svete). Záver v 4D kine? Alebo ste rozhodnutí si tento deň užiť na pláži, trebárs Santa Monica? Nie je problém!

4. deň:
Dnes nás čaká presunový deň. Z Los Angeles sa po ceste č.101 dostaneme do Santa Barbary. Miestne letovisko s príjemnou architektúrou a nádherne vyzdobenou budovou súdu, z ktorej sa pozrieme na okolie z vtáčej perspektívy. Prejdeme sa po mestečku, dáme si kávu a odchádzame do Solvangu, mestečka, ktoré by ste tu nečakali. Boli ste v Dánsku? Ak nie, máte náhradu tu v Kalifornii. Solvang je dánska enkláva tu v Novom svete. Andersenove múzeum, socha Malej morskej víly a úžasné dánske pekárne. Za hranicou mestečka sa nachádza oblasť vinohradov, ktorá začína mať podobné meno ako slávne Napa Valley pri San Franciscu. Na konci cesty nás čaká San Francisco, mesto kopčekov a Golden Gate Bridge.

5. deň:
SAN FRANCISCO - najšarmantnejšie mesto Severnej Ameriky a legendárny Golden Gate Bridge. Prevezieme sa krížom cez most na bicykli? Nábrežie Fishermanęs Wharf 39 s kopou slniacich sa uškatcov. Začať môžete obrovským obchodom s cukríkmi, otec dostane ponožky z ponožkového obchodu „Daddy, we love you“ a na obed si dáte krabiu alebo mušľovú polievku v žemli. Staré fotogenické električky a talianska štvrť, kde si zaspomíname na časy beatnikov. Naše deti o tom v živote nepočuli. Čínska štvrť a keksíky šťastia, Alamo Square, centrum hnutia hippies, Haight Asbury, panoráma z Telegraph Hill, najkľukatejšia ulička na svete. A kúsok odtiaľto (veď sme išli okolo) vznikol iPhone aj Facebook.

6. deň:
Skorý ranný odchod smerom k národnému parku Yosemite. Budeme prechádzať krajinou sadov a polí, až do predhoria Sierra Nevada. Krajina sa začne dvíhať a začne pribúdať množstvo stromov. Tento národný park je raj pre horolezcov a jeho hlavné údolie je jedným z najnavštevovanejších prírodných pamiatok USA. Svetoznáme skaly El Capitan a Halfdome budeme mať ako na dlani z mnohých vyhliadok. Prejdeme sa pod najvyšší vodopád Yosemite, ktorý má výšku 740 m. Park je domovom množstva druhov zvierat, medzi ktoré patrí napr. rys, vlk, medveď alebo jeleň. Budeme mať na niektoré z nich šťastie? Park prejdeme po hlavných vyhliadkových trasách a keď sa dostaneme opäť na rovinu, ocitneme sa v meste Fresno, kde si dáme večeru a prespíme.

Dieťa, ktoré prvé zbadá medveďa vyhráva tradičné americké sladkosti!

7. deň:
Kontrastom je púšť MOJAVE DESERT a opustené banícke mestečko CALICO TOWN, v ktorom zastal čas a zmizli ľudia. Večer príchod do mesta večnej zábavy a hriechu LAS VEGAS. Už z diaľky svieti a ukazuje svoju polohu. Mesto, ktoré nedávno vzniklo doslova z nuly a ako fénix vstalo z púšte. Je to gýč? Je. Páči sa vám? Páči. Namiešaná zábava, pastva pre oči, megahotely, kasína, prisťahovalci ... no proste Sin City! Hneď večer sa pôjdeme prejsť či skôr povoziť po Stripe na pohyblivých schodoch a hýkať nad hrou svetiel. A pamätajte...čo sa stane vo Vegas, to tam aj ostane!

8. deň:
Perla Arizony GRAND CANYON. Najhlbší kaňon na svete, hra svetla a farieb, prejdeme sa po západnej rímse a fantastickom sklenom moste Skywalk a dosýta si vychutnáme neopakovateľné výhľady na jeden z najkrajších prírodných úkazov našej planéty. Budeme prechádzať aj mostom ponad slávnu Hooverovu priehradu, ktorá bola vo svojej dobe najväčšou priehradou na svete.

9. deň:
Relax v Las Vegas alebo spoločný golf na jednom z tucta okolitých ihrísk. Oddych v hoteli s bazénom alebo fakultatívny výlet do Mŕtveho údolia ( Death valley) najteplejšieho miesta USA. Dáte to?

Ak vyrazíte do Mŕtveho údolia tak sa pripravte na svetovú raritu. Jedno z najteplejších miest sveta, ktoré spaľuje horúce púštne slnko. Skúste nájsť kúsok tieňa. Autentické teplo a drsná púštna scenéria. Najsuchšie miesto v USA takmer nemá žiadny dážď, ale pod zemou je vyše 600 prameňov. Jednoznačne najobľúbenejšou detskou aktivitou sú pieskové duny mesquite. Pripravte sa nato, že piesok im bude tiecť z uší aj nosa! Ďalšou atrakciou bude Badwater basin a najnižší bod v parku. Nezabudneme ani na Dante point a najlepší výhľad na Death valley. Najnižší bod našej cesty bude 86 metrov pod hladinou mora!

10. deň:
Odlet z Las Vegas do vašej plážovej destinácie. Máte na výber niekoľko možností. V cene zájazdu je ubytovanie v 3* hoteli RAMADA PLAZA MARCO POLO Jednoduchý 3* hotel, ktorý spĺňa štandard troch hviezdičiek. Pláž je rovno pred hotelom, ale medzi hotelom a plážou je cesta. Hotel má jeden vonkajší bazén a 230 izieb. Izby sú vybavené klimatizáciou, telefónom, TV, fénom, prípojkou na notebook. Do centra Miami alebo na South Beach je to od 20 minút jazdy, do nákupného centra Sawgrass Mills polhodinka. Bez stravy. Môžete využiť aj vyššiu úroveň ubytovania v 4* a 5* hoteli v CK Prémium.

11. deň:
Dnes nás čaká nás zážitok v národnom parku EVERGLADES, krokodília farma, mangrové močariská. Nezabudnuteľná jazda na vznášadlách, ktoré nás bezpečne prenesú cez plytkú vodu. Naučíme sa rozoznávať aligátory od krokodílov a poobede si pozrieme Miami. MIAMI: odkiaľ pochádza krém na opaľovanie, ale zároveň tu sídli aj jeden z najväčších amerických lyžiarskych zväzov. Najväčšia Art deco kolekcia budov na svete. Jednu vilku vlastnil aj slávny návrhár Gianni Versace. Downtown a legendárne pláže. 

12. deň:
Relax na pláži. Alebo sa vydáte objavovať Miami, Key Biscayne? Pošlete mamu na nákupy?

13. deň:
Relax na pláži. Alebo sa vydáte objavovať Miami, Key Biscayne? Pošlete mamu na nákupy?

14. deň:
Rozlúčka, transfer do MIA a odlet do Európy.

15. deň:
Po prílete domov spíkujete s kalifornským prízvukom.

mapMapa