phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Záhrady v Laxenburgu a Seegrotte

Rakúsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:
Prehliadka záhrad v Laxenburgu a zámku Franzenburg. Zámok, uprostred jazera, postavený v rytierskom duchu v rokoch 1799-1835 predstavuje históriu rodu Habsburgov. K nemu je možné sa dostať krátkou plavbou kompou. V tomto zámku strávili medové týždne cisár František Jozef I s Alžbetou Bavorskou – Sisi. Turistický vláčik zabezpečuje nielen dopravu z parkoviska ku kompe, ale aj prehliadku Zámockého parku , ktorý predstavuje vrchol záhradnej architekúry 19. storočia. Po prehliadke Laxenburgu je na programe Seegrotte . Unkátna banské priestory, ktoré po zavalení v r.1912 vytvorili najvačšie podzemné jazero v Európe sa stali predmetom záujmu nacistov, ktorí priestory využívali na utajenú výrobu motorov pre lietadlá fy Heinkel a rakiet V1,2. Po 2. svetovej vojne tieto priestory využívali aj hollyvoodski filmári pri natáčaní dobrodužných filmov. Ale dnes ju navštevujú tisícky turistov. Prehliadka jaskýň je zakončená krátkou plavbou po krištálovo čistom jazere.

Jednodennú návštevu Rakúska spestrí exurzia po známej rakúskej výrobni čokolády firmy Hauswirth v Kitsee s možnosťou ochutnávky jej výrobkov a nákupu čokoládových výrobkov za výrobne ceny.

 

V cene je zahrnuté:
• doprava luxusným klimatizovaným autobusom

• prehliadky podľa programu bez vstupov

• zákonné poistenie v znení zákona 281/2001 Zb.z

V cene nie je zahrnuté: 
• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni KOOPERATIVA 1,80 € / deň do 70 rokov, 2,20 € / deň nad 70 rokov)

• prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (individuálne viď vyššie)

• miestenka v autobuse (môžete si zvoliť presné miesto) - 5 € / osoba

• odporúčané vreckové min. 20 € na osobu