Cena

local_offer Od 885 €
event_available

20. 5. 2020 / 6 dní

flight

odlet Viedeň

people
restaurant
hotel

Bez ubytovania

euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • access_time6 dní
 • event_available termín 20. 5. 2020
 • flightletecká doprava
 • infoID zájazdu: 1076403

descriptionDetaily zájazdu

Juhozápadná časť Talianska, Kampánia. Zvodný kraj po tisícročia formovaný prírodnými živlami a ľudskou činnosťou. Mestá s množstvom historických monumentov, slávny ostrov Capri, termálna Ischia, výnimočne zachovalé antické mesto Pompeje a predovšetkým trinásť dediniek amalfského pobrežia. Každé z týchto miest má poklad tvorený citrónovníkmi, záhradami, vilami, morom, plážami, neopakovateľnou vôňou a atmosférou. Miestni obyvatelia právom označujú túto časť Kampánie za najkrajšie miesto v Taliansku. Obľúbená oblasť rímskych cisárov, významných talianskych rodín a umelcov. Vstúpime do ich luxusných sídiel, víl a na chvíľu sa úplne zastavíme v dokonale upravených, prekrásne farebných a výnimočne rozvoniavajúcich záhradách. Dizajn talianskych renesančných záhrad je najlepší v Európe. Bol vedený bohatými a umelecky naklonenými mecenášmi, ktorí boli schopní čerpať širokú škálu brilantných umelcov a vysoko kvalifikovaných remeselníkov záhrady.


PROGRAM:
1. deň:
Odlet a prílet do Neapolu. Krátka prehliadka hlavného mesta Kampánie.

2. deň:
Mestečko Ravello učupené vysoko na skalných útesoch nad vodami Tyrhénskeho mora s panoramatickými výhľadmi na členité Amalfské pobrežie. (UNESCO). Miesto tak čarovné, že francúzsky básnik A. Gide o ňom povedal „bližšie k nebu ako k zemi“, R. Wagner tu našiel inšpiráciu ku scéne v opere Parsifal, D.H. Lawrence napísal slávny román Milenec lady Chaterlyovej. Oddychovala tu Jackie Kennedyova, Pierce Brosnan aj Woody Harrelson. Pozostatky slávnej minulosti sú dodnes viditeľné v kostoloch, palácoch, šľachtických sídlach a záhradách prestavovaných pod vplyvom anglických architektov a upravených na romantické záhrady. Čarovná Vila Rufolo s terasovými záhradami a dramatickými výhľadmi na pobrežie. Rad palácových budov, v ktorých sa skĺbila arabská, sicílska a normanská architektúra 11. a 13. storočia. Borovice, cyprusy, palmy a juky. Ornamentálne záhony osadené letničkami a dvojročkami v najrozmanitejších farebných kombináciách. Vila a záhrady Cimbrone, raj pre milovníkov histórie, záhrad a umenia. Obľúbené miesto cestovateľa baróna E. W. Becketta, ktorý tu spolu s najvýznamnejšími záhradnými architektmi a záhradníkmi vytvoril kombináciu talianskej klasickej záhrady s romantickými anglickými záhradami. Pobrežné Amalfi, v minulosti významná námorná republika. Medzi na bielo omietnutými domčekmi sa vlnia takmer nepriechodné uličky s miestnymi suvenírmi. Návšteva miestnej citrónovej farmy s terasami plnými citrónovníkov.

3. deň:
Perla v Neapolskom zálive, vulkanický ostrov Ischia prezývaný „zelený“. Záhrada La Mortella, nádherné miesto, kde si aspoň na chvíľu budeme pripadať ako v raji. Záhrada s krásnymi výhľadmi na more a mestečko Forio, získala v r. 2004 cenu za najkrajší taliansky park. Miesto spojené s príbehom lásky anglického hudobného skladateľa Sira Williama Waltona a jeho mladučkej ženy Susan Waltonovej. Palmy, liany, orchidey, paprade, aloe, agáve, bromélie, tilandsie, rastliny ktoré poznáme z kvetinárstiev. Tu ich však vidíme ako bujne rastú vo voľnom priestore a ako im stredomorská klíma prospieva. Popoludnie je možné stráviť v rybárskom mestečku Forio, ktoré si zachovalo pôvodný starobylý ráz so stredovekými uličkami lemovanými pestrofarebnými fasádami domov, kaplnkami a kostolmi.

4. deň:
Antické mesto skamenené v čase - Pompeje (UNESCO). Pri výbuchu sopky v r. 79 pochované pod niekoľko metrovú vrstvu pemzi a popola. Pohľad do sveta starých Rimanov. Nápadný Apolleonov chrám, tržnica s pozostatkami obchodov, Veľké divadlo s kapacitou 5 tisíc divákov, škola gladiátorov, Stabijské kúpele, najstarší známy rímsky amfiteáter, ale aj odliatky skamenelých usmrtených obyvateľov.... Údolie mlynov lemované citrónovníkmi a starými papierňami. Najväčší kráľovský palác Talianska Caserta (UNESCO) označovaný ako „Versailles juhu“. Prepychový Palazzo Reale so 4 veľkými nádvoriami, impozantnou 120 ha záhradou s vodnými hrami a veľkým 78 m vysokým vodopádom tu nechal postaviť španielsky kráľ Karol III..

5. deň:
Na svete sú miesta, ktoré v nás vyvolávajú pocit, aby sa na ne človek vrátil. Nevieme prijať predstavu, že to tak nebude. Takéto „cestovateľské afrodiziakum“ obsahuje aj ostrov Capri. Rajská záhrada, kde slnko svieti 365 dní v roku. V dobách rímskeho impéria obľúbené miesto cisára Augusta a po ňom dokonca Tiberius na čas z ostrova urobil de facto hlavné mesto ríše, kde sa oddával radovánkam a štát riadil len na diaľku. Tropická príroda, úzke uličky, námestie s chrámom Santo Stefano, Augustove záhrady s výhľadom na Faraglioni, 3 skaliská vypínajúce sa z morskej hladiny, bývalé sídlo cisára Tiberia - Vila Jovis a v Anacapri Vila San Michele, domov švédskeho spisovateľa Axela Munthe.

6. deň:
Odlet domov.

 
MAXIMÁLNA VEĽKOSŤ SKUPINY
16 OSÔB


CENA ZAHŔŇA:
Leteckú dopravu VIE/Neapolu/VIE,

transefer BA/letisko/BA,

mikrobusovú dopravu,

trajekty na ostrovy Ischia a Capri,

5x ubytovanie v 3*/4* hoteli s raňajkami,

sprievodcu CK,

poistenie proti insolventnosti 

CENA NEZAHŔŇA:
Pobytovú daň v hoteli,

vstupy,

komplexné cestovné poistenie

OSTATNÉ DOPLATKY:
Letiskové a servisné poplatky 195 €,

za 1/1 izbu 199 €,

za 5 večerí 105 € (odporúčame) 

Sprievodca:
Renata Nikola miestna sprievodkyňa

mapMapa