phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Záhadná Karélia

Rusko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Popis:
Záhadná Karélia – jedinečné miesto, ktoré sa právom dostalo na zoznam UNESCO. Tento kúzelný kúsok zeme s nenapodobiteľnou prírodou, lazúrovými jazerami, mramorovými skalami, atypickou architektúrou Valam, ci Kiži Vás určite nenechá chladným. Odskočte si spolu s nami z Petrohradu a objavte krásy tohto regiónu, ktorého kúsok sa nachádza aj vo Fínsku. Zistíte napríklad aj odkiaľ pochádza väčšina mramoru v Petrohrade.

Tento zajazd je mozne si objednat iba k 5 dnovemu Petrohradu v uvedenych terminoch.

Program:

1. Deň
V skorých raných hodinách presun rýchlovlakom do Sartovala
Presun zo Sartovala do Ruskaeli na retro vlaku
Exkurzia do horského parku Ruskeala – park sa nachádza na zozname národných parkov a patrí aj medzi tie najmalebnejšie v Rusku. Obrovské skaly mramorových farieb sa hrdo odrážajú od hladiny a vy myslíte len na to aké sú krásne a majestátne.
Táto exkurzia „Po stopách horských majstrov“- ponúka to najlepšie z parku Ruskaela, kde uvídite Mramorvý kaňon a tiež Mramoroví srdce cez, ktoré uvidíte aj podzemnú časť parku. Taliansky lom vás poteší neobyčajným pohľadom na mramor. Jedným z najkrajších miest je útes Jekateriny, ktorého zdobí pruhovaný mramor. Asi najkrajšie je podzemné jazero, ktoré ma tvar srdca  o rozmeroch 20 x 25 metrov. Vzniklo v tridsiatych rokoch ako dôsledok katastrofy ( prepadol sa tunel s vykopovými prácami).
Obed
Návšteva vodopádov Ahvenkoski
Presun vlakom do Petrohradu
Noc v Petrohrade

2. Deň
Raňajky v hoteli
Exkurzia do Jusupovského paláca- samotný palác je unikátnou stavbou, ktorú stavali a zdokonaľovali od 18-20.storočia. Jeho história je hlavne spätá s rodinou Jusupových (členovia cárskej rodiny), mnoho význámnych udalostí sa odohralo v rezidencii na Mojke. Jednou z nich bola vražda Rasputina,známeho liečiteľa a radcu cárskej rodiny. Stalo sa tak 17. decembra 1916 v komnatách Félixa Jusupovského. Dnes tu nájdete aj expozíciu venovanú tejto udalosti.
voľný čas

3. Deň
Raňajky v hoteli
Transfer na letisko

Cena zahŕňa:
Ubytovanie v Petrohrade
Transfery
lístky na vlak
Sprievodcu v slovenčine alebo češtine
1x obed
krásne zážitky

*zájazd garantujeme od 8 osôb (maximálny počet osôb je 22)


Cena nezahŕňa:
poistenie- 2€ osoba /deň
letenky