Za Pannou Máriou do Efezu

Kusadasi, Turecko Turecko

Cena

local_offer Od 655 €
event_available

18. 9. 2020 / 4 dni

flight

odlet Viedeň

people
restaurant

Polpenzia

hotel
euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • access_time4 dni
 • event_available termín 18. 9. 2020
 • flightletecká doprava
 • infoID zájazdu: 1081717

descriptionDetaily zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1.deň: Odlet z Viedne do Izmiru (s prestupom), transfer autobusom do hotela v oblasti Egejskej riviéry - letoviska Kusadasi, ubytovanie, večera, nocľah.


2.deň: Raňajky, celodenný výlet na významné pútnické miesto Turecka - Dom Panny Márie. V zmysle Kristovho odkazu z kríža si sv. Ján vzal Pannu Máriu k sebe, odišiel s ňou a postavil pre ňu dom neďaleko Efezu, v ktorom bývala do konca pozemského života. Dom Panny Márie navštívili v rámci svojich pastoračných ciest viacerí pápeži Pavol VI. (1967), Ján Pavol II. (1979) aj Benedikt XVI. (2006). Toto miesto je uctievané kresťanmi i moslimami ako Meryem Ana Evi - Dom Márie matky proroka Ježiša. V areáli bude náš kňaz celebrovať svätú omšu v slovenčine. Popoludní zástavka pri jaskyni 7 usnutých , kde sa v roku 250 počas prenasledovania za vlády Trajana Decia zamurovalo 7 mladých mužov, zaspali a zázračne sa prebudili až okolo 435. Následne navštívime dedinku Sirince, odkiaľ podľa tradície, bola Panna Mária vzatá do neba. Transfer do hotela, večera, nocľah.


3.deň: Raňajky. Celodenný výlet na archeologické nálezisko v Efeze s nádhernými dlaždenými ulicami lemovanými po oboch stranách pozostatkami obchodov, domov, kúpeľov a chrámov. Najzachovalejšími stavbami sú Hadriánov chrám, Celziova knižnica a amfiteáter. Efez bol jednou zo siedmych cirkví v Ázií , ktoré sú citované v Knihe Zjavenia a predpokladá sa , že tu Ján napísal svoje Evanjelijum . Pozrieme si zvyšky Chrámu bohyne Artemis (jeden zo 7 divov antického sveta), mešitu Issu Bey (14.storočie) a pozostatky Baziliky sv.Jána postavenej nad hrobom apoštola. Návrat do hotela, večera, nocľah.


4.deň: Raňajky, prehliadka pamätihodností Izmiru (kresťanskej Smyrny). Transfer na letisko a odlet do Viedne (s prestupom).


Názor CK:
Novinka roku 2020! Pútnický zájazd za Pannou Máriou a Svätým Jánom do Efezu. Naša cena je aj s letiskovými poplatkami !


Základná cena zahŕňa:
letecká doprava Viedeň - Izmir a späť, letiskové poplatky a servisné, 3 x ubytovanie v 4* hoteli v oblasti Egejskej riviéry - Kusadasi, 3 x polpenzia , doprava podľa programu autobusom, prehliadky s miestnym tureckým sprievodcom, služby sprievodcu/kňaza

Základná cena nezahŕňa:
transfer na letisko vo Viedni tam aj späť 20,-€/osoba, balíček vstupov 35,-€/osoba, príplatok za 1/1 izbu 90,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo na zmenu programu.

mapMapa

photo_libraryFotky