Cena

local_offer Od 228 €
event_available

24. 8. 2019 / 4 dni

people
restaurant

Bez stravy

hotel

Bez ubytovania

euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • alarmFirst minute
 • access_time4 dni
 • event_available termín 24. 8. 2019
 • directions_busautobusová doprava
 • infoID zájazdu: 961998

descriptionDetaily zájazdu

Perex:
Národný park Berchtesgaden s Orlím hniezdom, zelené jazero Königsee s okružnou plavbou, Saalachtal – romantická oblasť vodopádov, kaňonov a tiesňav, rokliny Vorderkaserklamm a Seisenbergklamm, prírodné kúpalisko Alpenbad Unken, divoká roklina Liechtensteinklamm a na záver Wiener Schnitzel v Salzburgu. Dobrú kondíciu a turistické topánky so sebou.

Úvod:
4-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie:
3x v hoteli/penzióne 2*/3*

Stravovanie:
3x raňajky

Poznámka:
Zmena programu vyhradená.

Doprava:
Autokar.

1. deň:
Odchod z Bratislavy o 7:00 hod. V poludňajších hodinách sa dostaneme na hranicu Nemecka s Rakúskom do oblasti NP Berchtesgaden. Do skál vytesanou 6,5 km dlhou horskou cestou s piatimi tunelmi a 124 m vysokým výťahom sa vyveziete do výšky 1 834 metrov. Tu sa vypína bývalá kaviareň Kehlsteinhaus, Orlie Hniezdo pôvodne darček k 50. narodeninám Adolfa Hitlera. Nacistický vodca však trpel závratmi, a tak tam bol iba párkrát a nikdy sa dlho nezdržal. Stala sa z neho reštaurácia a aj my, bežní smrteľníci, si môžeme vychutnávať výhľad, ktorý bol kedysi určený iba pre Führera a jeho návštevy. Odchod na ubytovanie.

2. deň:
Raňajky. Krásne zelené jazero Königssee – srdce NP Berchtesgaden, najčistejšie a najvyššie položené jazero Nemecka s hĺbkou do 200 m učupené pod úpätím 2. najvyššej hory Nemecka – Watzmann (2 713 m. n. m.). Nad jeho hladinou akoby z vody vyrastajú skalné steny a svojim tvarom pripomína nórsky fjord. Okružná plavba elektroloďou plaviacou sa po jazere už 100 rokov, pobrežný kostol St. Bartolomä, známy zo všetkých turistických prospektov, možný obed v bývalom zámočku bavorských kráľov Jagdschloss s reštauráciou a nádherným výhľadom na jazero z Malerwinkel (1,5 h). Presne toto miesto sa stalo inšpiráciou pre mnohých umelcov, ktorí sa snažili o zachytenie čara okolitej scenérie. Návrat na ubytovanie. 

3. deň:
Raňajky. Saalachtal – romantická oblasť zasadená pod nádherný masív Loferersteingebirge. Obdivovať budeme vodopády, kaňony, tiesňavy a prírodné kúpaliská. Tu, medzi St. Martin a Weissbachom sa prejdeme roklinou Vorderkaserklamm- dlhá je 400 m, široká 6 m a na dne, kde si svoju cestu hlboko medzi skalami prerazila voda, je úzka len 80 cm. Hore sa stúpa striedavo po 51 drevených lávkach, 35 drevených chodníkoch s 373 schodmi. Nasledujúca divoká roklina Seisenbergklamm nám ukáže, aké obdivuhodné prírodné sily sa v nej skrývajú. Približne dve hodiny nám budú stačiť na prechod touto 600 m dlhou a 50 m hlbokou roklinou. Oddych pri prírodnom alpskom kúpalisku Alpenbad Unken (k dispozícii máme vnútorný bazén s teplotou vody 29°C, vonkajší bazén s rozlohou 1500 m2 a teplotou vody 29°C, tobogán, saunu a masáže). Návrat na ubytovanie.

4. deň:
Po raňajkách navštívite jednu z najkrajších roklín v alpskej oblasti roklinu Kitzlochklamm. Kitzlochklamm - najväčšia tiesňava regiónu, ktorá sa nachádza pri meste Taxenbach je jedinečným prirodzeným zázrakom s vyvýšenými skalnatými útesmi. Skalnou úžinou prejdete až do miest, kde vysoko zo skál padá prekrásny 60 metrový vodopád. V rodisku W.A. Mozarta – Salzburgu sa zastavíme na neskorý Wiener Schnitzel. Individuálne voľno. Návrat na Slovensko neskoro večer. Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 2*/3*, sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa:
Za 1/1 izbu 54 EUR, za 3 večere 52 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Vstupy, plavby a cestovné poistenie.

mapMapa