Cena

local_offer Od 1 239 €
event_available

17. 5. 2020 / 10 dní

people
restaurant

Polpenzia

hotel
euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • access_time10 dní
 • event_available termín 17. 5. 2020
 • directions_busautobusová doprava
 • infoID zájazdu: 1081708

descriptionDetaily zájazdu

Názor CK:
Novinka roku 2020!

Poďte s nami za vínom , uvidíte s nami miesta ako : Neapol - Marche - Abruzzo - Umbria

Rámcový program zájazdu:
1.deň:

Odchod v skorých ranných hodinách z Bratislavy do Brna/Viedne (2.nástupné miesta). Smer Benátky až do kraja Emilia Romagna. Večerná prehliadka centra Bologne - sídla najstaršej univerzity v Európe , typická architektúra z nepálených tehál a šikmej metskej veži. Ubytovanie a večera v hoteli v oblasti Bologne.


2.deň:

Po raňajkách cesta pozdĺž Jadranského mora pod horským masívom Gran Sasso smerom na Anconu do kraja Marche. Tu navštívime vinárstvo s degustáciou vín, buď Azienda Agraria Guerrieri alebo Umani Ronchi. Popoludní pokračovnie v ceste okolo mora do kraja Abruzzo, k večeru krátka prehliadka metropoli kraja - mesta Pescara. Nocľah s večerou v kraji Apúlia v okolí mesta Foggia.


3.deň:

Po raňajkách cesta cez masív Apenín na západné pobrežie, cestou návšteva dvoch vinárstiev s apeláciou DOCG v Monte Falcione (Azienda Agricola di Meo alebo Donnachiara) a v Sorbo Serpico (Freudi di San Gregorio alebo Cantine di Marzo). Príjazd do Neapola , metropole Kampánie, krátka prehliadka historického centra a mesta: Castel Nuovo, Palazzo Reale, záhrady Caserta, divadlo San Carlo, katedrála a ďalšie. Ubytovanie a večere v hoteli v oblasti Neapola.


4.deň:

Po raňajkách návšteva dvoch typických vinárstiev v okolí Neapola (Cantine degli Astroni alebo Sorrentino vini alebo Bosco de Medici alebo Azienda vinicola Forno alebo Cantine Ferrarocantina del Vesuvio), popoludní príjazd do Pompejí- lávou zavaleného antického mesta pod vrcholom sopky Vesuv, individuálna prehliadka vykopávok. Návrat do hotela, večera a nocľah.


5.deň:

Po raňajkách prejazd do Sorrenta , celodenný výlet na Capri , ostrov rímskych cisárov, spisovateľov a celebrít. Mesta Capri a Anacapri , kláštor a Augustové záhrady, Parco Augusto s vyhliadkovými terasami, slávne vily San Michele, Casa Malaparte, Villa Jovis a iné. V prípade vhodného počasia a viditeľnosti výjazd sedačkovou lanovkou na Monte Solaro. Cesta nad vinicami s návštevou vinárstva s degustáciou (Scala Fenicia alebo Cantina Isola di Capri ). Možnosť výletu loďou okolo pobrežia, potom neskôr popoludní návrat na pevninu do prístavu Sorrento, prehliadka mesta, návrat na ubytovanie , večera v hoteli a nocľah.


6.deň:

Po raňajkách výjazd na vrchol sopky Vesuv, odkiaľ je nezabudnuteľná vyhliadka na Neapolský záliv, zdatní jedinci s vhodnou obuvou vystúpiť až ku kráteru sopky (asi 50 minút chôdze), zjazd na pobrežie, návšteva antického Herculanea(individuálna prehliadka). Počas dňa návšteva dvoch vinárstiev neďaleko od pobrežia (Cantine Marsia Cuomo alebo Tenuta iovine alebo Le vigne di Raito alebo Vinicola de Angelis), ubytovanie a večera v hoteli v oblasti Paesta.


7.deň:

Po raňajkách prehliadka mesta Paestum , antická Poseidonia pomenovaná podľa boha mora, fórum, kúpeľe, amfiteáter, dórske chrámy, rímske cesty a hradby), ďalej Palinuro a okolie. Tu zdegustujeme špeciality, syry a údeniny, ďalej výlety autobusom vnútrozemím a po pobreží, malé mestá v skalách, výlet loďou, v priebehu dňa návšteva jedného miestneho vinárstva s degustáciou (Viticoltori de Concilliis alebo San Salvatore alebo Marino), návrat na ubytovanie , večera a nocľah.


8.deň:

Po raňajkách cesta autobusom na juh Kampánie , prehliadka kláštora sv. Vavrinca (UNESCO), malebné mestečko Piscitto, možnosť plavby loďou okolo pobrežných skál, prehliadka a degustácia vín v najjužnejšom vinárstve Kampánie Fattoria Albamarina, návrat do hotela v Paeste, večera.


9.deň:

Po raňajkách cesta po diaľnici do kraja Umbria, tu návšteva vinárstva s degustáciou v slávnej oblasti Sagrantino di Montefalco DOCG (Arnaldo Caprai alebo Tenuta Rocca di Fabbri alebo Cantina Todini alebo Saio Assisi), potom návšteva pútnického miesta Assisi, k večeru príjazd do krajskej metropole Perugie, večera, nocľah v hoteli. 10.deň: Po raňajkách cesta späť do Brna/Viedne s prestávkami. Príchod neskoro večer, následne transfer do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
dopravu autobusom , 9 x ubytovanie (1 x s raňajkami, 8 x s polpenziou), uvedené degustácie vína, lodný lístok Sorrento - Capri a späť , vstupenku do Pompejí, služby sprievodcu.

Základná cena nezahŕňa:
vstup do múzeí a objektov, lodné lístky, komplexné cestovné poistenie , príplatok za 1/1 izbu 328,- eur

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo na zmenu programu.

mapMapa