Viktóriine vodopády pre pravých dobrodruhov

Victoria Falls - Victoria Falls, Zimbabwe

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Úderný 6 dňový zájazd pod horúcim africkým slnkom. Plný adrenalínových aktivít a zábavy, aktívny oddych v tom najkrajšom prostredí Afriky. A hučiace najkrajšie vodopády na dosah! Pár dní vašej dovolenky, skvelé exotické jedlo, safari v neďalekej Botswane, kúpanie v našom bazéne a veľa zábavy, poznania a pre odvážlivcov vyplavený adrenalín v krvi. A za fantastickú totálne bezkonkurenčnú cenu v bývalom Československu.

Popis zájazdu
Odskočte si do Afriky … na vodopády. 100% ADRENALÍNZIMBABWE + safari v Botswane
Bungee jumping (111 m vysoký most nad riekou Zambezi, ktorý oddeľuje Zimbabwe od Zambie)… Kto z nás bude hrdinom Afriky?
Rafting na Zambezi – považovaný odborníkmi za najlepší rafting na svete. Veľká výzva aj pre úplných začiatočníkov…:-). Určite odporúčame
Kayaking na hornom toku Zambezi – pádlujeme s jemným adrenalínom v krvi v blízkosti hrochov a krokodílov a v pozadí hukot najkrajších vodopádov sveta.
Skočíme si do neďalekej Botswany na safari – safari na lodi na rieke Chobe a na terénnom aute 4×4 s miestnym rangerom. Sme v krajine slonov, diamantov a množstvom predátorov.
Lion’s walk – prechádzka v buši s mladými levmi. Cítite rešpekt a silu kráľa zvierat vo vašej blízkosti. Rady a zásady ako „narábať“ s mladými šelmami sa určite zídu.
Sunset cruise – zaslúžime si oddych a relax. Obľúbená plavba po Zambezi pri západe slnka. Budeme piť čo hrdlo ráči a pozorovať hrochy a slony. Nádherná „gýčovka“, ktorá vždy poteší. 13 ročné skúsenosti hovoria za nás!
Let helikoptérou nad prírodným divom sveta – priamo nad vodopádmi. Victoria Falls ako na dlani. Zimbabwe, Zambia, Botswana a Namíbia – Kazungula, miesto kde sa stretávajú štyri štáty.

Program zájazdu
1.-2. deň:
Odlet z Viedne do mesta VICTORIA FALLS. Prílet do Victoria Falls, vybavenie víz a následný presun prenajatou dopravou do nášho hotela. Návšteva Victoria Falls ležiacich na africkom veľtoku ZAMBEZI ležiacich na hranici Zimbabwe a Zambie. Sú 1,7 km široké padajúcej do hĺbky 100 metrov. Jeden z prírodných divov sveta. Hrozivé dunenie padajúcich vôd, majestátna socha doktora Davida Livingstona a veľký baobab. Nič nezvyčajné stretnúť v meste slona či paviánov. Most cez rieku, spájajúci Zimbabwe so Zambiou. My, budeme tam! Kto chce, vyskúša bungee jump priamo z mosta do rokliny rieky Zambezi?

3.-4. deň:
Pre záujemcov vybavíme návštevu Botswany – krajiny slonov a diamantov. Celodenné safari na lodi a autách 4×4 s miestnym rangerom. Ochutnali ste už stejk z antilopy, žirafie rebierka či burger zo zebry? Alebo vyskúšate vraj najlepší rafting na svete či len kayaking na hornom toku rieky Zambezi? Alebo sa chcete sa pri západe slnka plaviť medzi krokodílmi a hrochmi a popíjať pritom rôzne druhy nápojov? Prejsť sa divokou savanou v spoločnosti mladých levov?

5.-6. deň:
Po raňajkách pre záujemcov možnosť absolvovať poslednú rannú aktivitu – let helikoptérou nad vodopádmi. Odlet z Victoria Falls. Prílet do Viedne.  

Ubytovanie:
Kvalitné, štýlové a komfortné s bazénom s raňajkami. My neradi charakterizujeme hviezdičkami, keďže ide často krát o subjektívne hodnotenie, rovnako nie v každej krajine používajú rovnakú metodiku hodnotenia. V každom prípade podľa www.expedia.com či www.booking.com je naše ubytovanie ocenené štyrmi hviezdičkami.

Letecká spoločnosť:
Lietame rokmi overenou leteckou spoločnosťou Ethiopian Airlines. V roku 2017 podľa najprestížnejšej leteckej ankety SKYTRAX Ethiopian airlines vyhrali ako najlepšia africká letecká spoločnosť. Komfortná 4* letecká spoločnosť. Lietame s tými najlepšími!

Víza:
Vybavujeme priamo po prílete do Victoria Falls. Platí sa v hotovosti na okienku colnému úradníkovi. Cena 30 USD, v prípad viacvstupových víz 45 USD. V prípade safari v neďalekej Botswane, bez vízovej povinnosti.

Zdravie:
Nie sú povinné žiadne očkovanie. Každému cestovateľovi však odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. Viktóriine vodopády a NP Chobe v Botswane sú v tzv malarickej zóne a odporúčame brať antimalariká. Taktiež odporúčame si skontrolovať očkovanie voči hepatitíde A,B či tetanu. Toto očkovanie sa vám zíde aj v našich podmienkach.

Kedy vycestovať:
Tento zájazd je celoročnou destináciou a každý termín v našej ponuke je iný, ponúka inú Afriku.. Určite si ale, pravú Afriku užijete v každom ponúknutom termíne. V zimných mesiacoch (január-marec) vrcholí africké leto a je obdobie dažďov, je horúco a vlhko. Vodopády v plnej sile, množstvo vody valiace sa do roklín vytvárajú nádherné prírodné divadlo. Jarné mesiace (apríl-jún) sú najzelenšími, je veľa vody v Zambezi, vodopády sú skutočne okúzľujúce, môže nás prekvapiť dážď. Teploty sú okolo 28 – 30 °C. Letné mesiace (júl -august) najvyššia sezóna na Victoria Falls. Nižšia hladina rieky Zambezi s dobrou viditeľnosťou vodopádov, rafting otvorený, a hoci je africký zimný čas teploty sa pohybujú od 22-28°C. Ideálny čas na safari v Botswane, v NP Chobe. Jesenný čas (september-november) – najmenší prietok vody na vodopádoch, skvelý čas vychutnať si bláznivý rafting na Zambezi a safari – vidíme množstvo zvierat napájajúce sa v rieke Chobe. Horúco, teploty od 30 – 35°C. Trasa zájazdu VIEDEŇ- VICTORIA FALLS – VIEDEŇ

CENA  ZAHŔŇA

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, štýlové africké ubytovanie v dvojlôžkových izbách s raňajkami s bazénom s welcome drinkom, transfery z/na letisko v Zimbabwe, vstupné na Viktóriine vodopády, poistenie CK voči insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA

Víza, ostatná strava, aktivity a fakult. výlety, povinné príplatky.

PRÍPLATKY

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 100 Eur.

DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

Víza vybavujeme priamo po prílete do Victoria Falls. Platí sa v hotovosti na okienku colnému úradníkovi. Cena 30 USD, v prípad viacvstupových víz 45 USD. V prípade safari v neďalekej Botswane, bez vízovej povinnosti.