Veľký okruh Kolumbiou

Kolumbia

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Zraz skupiny 2 hodiny pred odletom, odlet a prílet do Kolumbie, uvítanie na letisku, transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.

2. deň BOGOZÁ - ZIPAQUIRÁ
Raňajky, prehliadka hlavného mesta. Stred mesta je zaujímavou zmesou španielskej koloniálnej architektúry a moderných výškových budov, ktoré vytvárajú pravouhlú sieť budov a ulíc. Návšteva katedrály, najstaršej štvrti mesta, koloniálnej La Candelaria, prezidentského paláca, múzeá zlata, ktoré ochraňuje 34.000 kusov zlatých predmetov a 20.000 exponátov z kameňa, keramiky či polodrahokamov, ktoré patrili kultúram Quimbaya, Calima, Tairona či Tumaco. Táto kolekcia je považovaná za najvýznamnejší zbierku svojho druhu na svete. Potom cesta na sever 50 km do oblasti Zipaquirá, návrat do hotela, nocľah.

3. deň BOGOTÁ - VILLA DE LEYVA
Raňajky, odchod do koloniálneho mesta Villa de Leyva, typického koloniálneho mestečka na úpätí Ánd, ktorého história siaha do roku 1572 a kde akoby sa zastavil čas. Prehliadka historického centra, koloniálnych pamiatok, návšteva dinosaurie expozícia s názvom "Infiernito", dominikánskeho kláštora Ecce Homo, nocľah.

4. deň VILLA DE LEYVA - BOGOTÁ
Raňajky, v dopoludňajších hodinách návrat do Bogoty , zastávka v meste Raquira , ktoré je plné farebných stavení, výroba keramiky, ďalej pokračujeme do Zipaquirá, návšteva podzemné katedrály soli , nachádza sa v hĺbke 120 m pod zemou a bola objavená v soľnej bani, návrat do Bogoty, nocľah.

5. deň BOGOTA - COFFEE REGIÓN
Raňajky, transfer na letisko, odlet do Arménska do oblasti pestovania kávy , popoludní návšteva fariem a plantáží na pestovanie kávy, večera, nocľah.

6. deň VULKÁN NEVADA DEL RUIZ
Po skorých raňajkách odchod k zasneženému vulkánu Ruiz, ktorý leží vo výške 5000 metrov. K spodnej časti vulkánu sa dostaneme autobusom, potom sa vydáme na krátky trek. Zostup ku kráteru v prípade vhodného počasia. Návrat do hotela, nocľah.

7. deň COFFEE REGIÓN
Raňajky, celodenný výlet do Národného parku kávy, návšteva Cocora Valley s jeho typickými voskovými palmami, ktoré sú kolumbijským symbolom. Aby sa zamedzilo ich ničenia, bola celá oblasť vyhlásená národným parkom. Návšteva klasického mestečka regiónu - Salenta, ktoré je typické pre túto oblasť pestovania kávy. Cez týždeň je veľmi pokojným miestom, ale cez víkend je populárnym výletným cieľom miestnych. Vyhlásenou miestnou delikatesou je pstruh pripravovaný na desiatky spôsobov. Večera, nocľah.

8. deň CARTAGENA
Raňajky, transfer z kávové farmy na letisko, odlet do Cartageny, ktorá leží na severe Kolumbie. Jedná sa o najväčší prístav v krajine a žije tu cca 896 tis. obyvateľov. Mesto bolo založené roku 1533 Donom Pedro de Heredita. Cartagena je jedno z najpopulárnejších turistických destinácií. Po prílete transfer do hotela, v popoludňajších hodinách okružná jazda historickým centrom "Cartagena de Indias" a ďalšie atrakcie, návšteva kláštora Castillo de San Felipe a La Popa. Mesto je obostavaný hradbami a má mnoho historických stavieb, tiež však veľmi modernú časť mesta. Nájdeme tu mnoho kostolov, palácov, námestia a ďalšie rôzne krásne stavby, nocľah.

9. deň ISLAS DE ROSARIO
Raňajky, celodenný výlet loďou na ostrovy Rosario Islands s obedom. Západ ne od mesta Cartagena leží 25 malých koralových ostrovov, ktoré boli vyhlásené za národný park za účelom ochrany nádherného, ale krehkého ekosystému. Zamierime na miestne pláže a okúpeme sa v mori, návrat do hotela, nocľah.

10. deň CARTAGENA - SANTA MARTA
Raňajky, cesta busom do Santa Marty, ubytovanie v hoteli. Santa Marta je vstupnou bránou do prírodného parku Sierra Nevada de Santa Marta a NP Tayrona. Prezrieme si najskôr mesta Santa Marta, ktoré sa stalo posledným miestom pobytu Simona Bolívara pred jeho smrťou, uvidíme katedrálu a najstaršiu stavbu na americkom kontinente - pevnosť sv. Ferdinanda. Návšteva populárnej pláže "Rodadero", prehliadka nádherného starého mesta a originálne vily San Pedro Alejandrino a Tayrona múzeá, nocľah.

11. deň TAYRONA PARK
Raňajky, odchod do NP Tayrona Park, kde nájdete jeden z najkrajších úsekov karibského pobrežia na úpätí mohutného pohoria Sierra Nevada de Santa Marta. Príchod do miesta zvaného Canaveral, tu je začiatok cca hodinovej prechádzky do tropického vlhkého lesa, príchod do Arrecifes, osviežujúci kúpanie v mori, prírodné bazény, návrat do hotela, nocľah.

12. deň BOGOTA - PRAHA
Raňajky, odchod na letisko v Santa Marta, odlet do Bogoty a následne odlet do Prahy

13. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:
leteckú prepravu Praha - Bogota - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) miestne prelety podľa programu ubytovanie v 3 * hoteloch s raňajkami miestneho delegáta a sprievodcu CK ESO travel všetky transfery klimatizovaným busom a jeepmi výlety a vstupy , permity obedy, večere, kde je uvedené v programe

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:
letiskové taxy 449,- EUR cestovné poistenie ECP 2,90 EUR/osoba/deň fakultatívne výlety a vstupy bakšišné