V zajatí vulkánov

USA

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet do Los Angeles. Po prílete transfer do hotela, voľný program, nocľah.

2: LOS ANGELES
Prehliadka mesta. Čaká nás Chodník slávy, Sunset Drive, Financial Center, štvrť Beverly Hills, pláž Venice Beach či prímorské predmestie Santa Monica. Odporúčame tiež návštevu Universal Studios (fakultatívne). Nocľah v Los Angeles.

3: JOSHUA TREE
Návšteva NP Joshua Tree - rezervácie žulových skál. Prejdeme Twentynine Palms, kde sa írska kapela U2 inšpirovala k natočeniu albumu Joshua Tree. Cez Mohavskú púšť zamierime do Williams - sčasti po slávnej Route 66, nocľah.

4: GRAND CANYON - LAS VEGAS
Odjazd k najväčšej turistickej atrakcii USA, Veľkému kaňonu. Fakultatívne let nad hračkou prírody s dĺžkou 500, šírke 25 a hĺbke 1,5 km. Kolosálny útvar vychutnáme z vyhliadok a peším výletom po okraji. Prejazd do Las Vegas, nocľah.

5: LAS VEGAS – HOOVER DAM
Návšteva priehrady Hoover Dama jazera Lake Mead. Popoludní prehliadka Las Vegas - veľkomesta hazardu a oslnivých atrakcií. Plavba po Stripe. Voľný program za cingotu mincí hracích automatov. Nocľah v Las Vegas.

6: ÚDOLIE SMRTI
Odjazd do NP Údolia smrti. Navštívime najteplejší a najnižší bod západnej zemegule a skúsime sa vžiť do pocitov pionierov, ktorí v diabolskom údolí obkolesenom hrotmi vysokých hôr hľadali cestu do Kalifornie. Pozdĺž pohoria Sierra Nevada cesta k NP Yosemite, nocľah na trase.

7: ÚCHVATNÝ YOSEMITE
Prehliadka jazera Mono Lake s vápencovými vežami, potom jazda do horského priesmyku Tioga - brány k NP Yosemite. Navštívime Yosemitské údolia s najvyšším vodopádom (739 m) Severnej Ameriky a zastaneme na vyhliadke Glacier Point. Nocľah v Modesto.

8 - 9: SAN FRANCISCO
Prejazd do San Franciska, kde navštívime väčšinu zaujímavých miest mesta. Uvidíme Golden Gate Bridge, pitoresknú Čínsku štvrť, prístavnú oblasť Fisherman Wharf aj prudké ulice pri Russian Hill. Zvezieme sa električkou cable car (fakult.) A podnikneme plavbu po zátoke s výhľadmi na mosty a ostrov Alcatraz - väzenie v ktorom bol väznený Al Capone, nocľah.

10: NP REDWOOD
Návšteva rozprávkového lesa sekvojí v NP Redwood. Tieto obrovské stromy dosahujú výšky 115 metrov. V srdci rezervácie uvidíme elektrizujúci výjav rozhrania pásu lesa, skál a oceánu. Nocľah na trase.

11: NP CRATER LAKE
Návšteva Kráterového jazera - horského plesa farby najmodrejšieho atramentu obkoleseného strmými stenami kráteru vyhasnutej sopky. Prírodný drahokam Oregonu je s hĺbkou 589 m i najhlbším jazerom v USA. Nocľah na trase.

12: V ZAJATÍ VULKÁNOV
Cestu kaskádovými horami si spestríme vyhliadkovou jazdou v okolí horského štítu Mt. Bachelor, ktorá prechádza systémom jazier a dravých riečok. Po prejazde rezervácií Warm Springs minieme bielu čiapku sopky Mt. Hood a cez údolie Hood River Valley dorazíme k mohutnému toku rieky Columbia. Nocľah na trase.

13: MT. RAINIER – SVÄTÁ HELENA
Odchod k sopke Mt. St. Helens, ktorá po výbuchu v roku 1980 prišla o tretinu hmoty. Pri ceste na sever si prezrieme ďalší vulkán - Mt. Rainier obklopený vodopády a ľadovcami. Nocľah v Olympii.

14: NP OLYMPIC
Len málo miest tak prekypuje životnou energiou prírody ako NP Olympic. Dažďové pralesy, alpínske lúky, stáda losov, šokujúci pohľad z Hurricane Ridge na 60 aktívnych ľadovcov - medzi nimi obr Mt. Olympus. A pláže? Dráma samo o sebe.

15: SEATTLE
Jazda trajektom do Seattlu, energického mesta s továrňami Boeing, spoločnosťou Microsoft a grunge - hudobným štýlom, ktorý ovplyvnil celú generáciu. Návšteva Pioneer Square s históriou zlatej horúčky či tržnice Pike Place Market. Vyjdeme aj na vežu Space Needle. Nocľah v Seattli.

16: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Volný program, transfer, odlet do Prahy.

17: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka:

Minimálny počet účastníkov zájazdu - 14 osôb.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
15 x ubytovanie kategórie 3*
doprava vozmi či mikrobusmi
vstupy do národných parkov
služby sprievodcu CK (minimálne 14 osôb)
plavba v San Franciscu ku Golden Gate Bridge
návšteva veže Space Needle v Seattli

Cena nezahrnuje:
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň
vstupné vízum alebo autorizáciu do USA - ESTA. Žiadosť podajte na adrese: https://esta.cbp.dhs.gov (možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK - poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan Biometrického pasu)
letiskové taxy 369,- EUR
fakultativne vstupy a výlety
stravovanie a prepitné