Cena

local_offer Od 3 660 €
event_available

28. 5. 2020 / 15 dní

flight

odlet Viedeň

people
restaurant

Bez stravy

hotel

Bez ubytovania

euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • access_time15 dní
 • event_available termíny od 28. 5. 2020
 • flightletecká doprava
 • infoID zájazdu: 1033206

descriptionDetaily zájazdu

Prežite aktívnu dovolenku v TOP národných parkoch od Denveru po Los Angeles. Zaraftujte si na divokej rieke, kochajte sa výhľadmi v NP Arches, Monument Valley, Antelope Canyon, či Bryce. Rieka Colorado ako na dlani v hĺbke najslávnejšieho kaňonu na svete. Vyhráte v Las Vegas na ďalšiu dovolenku?

1. deň:
Odlet a prílet do Denveru v štáte Colorado. Prenajatou dopravou sa presunieme do Canon City. Zajtra nás čaká nezabudnuteľný rafting na rieke Arkansas v nádhernom kaňone.

2. deň:
Dostaneme neoprény, vesty, základné školenie a začíname pádlovať okolo bývalých baníckych šiacht na zlato. Prúd vody nás unáša rýchlo a za chvíľu sa už pohupujeme na perejách s obtiažnosťou 3 až 4 stupne. Zaručený zážitok pre celú rodinu! Popoludní cez hory do bývalého baníckeho mesta Leadville. Jedno z najvyššie položených miest v USA. Saloon, kovboji a Colorado Rockies.

3. deň:
Ráno pohľad na Mt. Elbert a popri Twin Lakes sa cez Independence Pass dostaneme k Maroon Bells. Príjemná prechádzka a raj pre fotografov. Podvečer presun do Moabu, najatraktívnejšieho turistického centra východného Utahu. Nachádza sa tu množstvo typických amerických reštaurácií a my poznáme i kultúru miestneho stravovania.

4. deň:
Nádherný národný park Arches. Nádherné oblúky, po ktorých je pomenovaný. Zastavíme sa pri balansujúcich kameňoch a množstve ďalších fotogenických miest. Strávime tu celý deň a garantujeme, že z parku budete nadšení. V parku sa budeme presúvať autom, ale často i peši od ľahkých po tažšie vychádzky.

5. deň:
Presunieme sa do národného parku MESA VERDE (UNESCO), ktorý je domovom najväčšieho archeologického objavu v USA. Viac než 636 obydlí vytesaných priamo do skál. Palác Cliff Palace z 13. storočia a história Anasaziov.

6. deň:
Smerujeme do MONUMENT VALLEY, kde nenavštívime len najznámejšie skalné útvary USA, ale vnikneme hlbšie do kultúry indiánskeho kmeňa Navajo, ktorému park patrí. Deti si iste zjednajú u indiánov tomahawk a dospelí fajku mieru. Podľa počasia si užijeme západ, či východ slnka nad najznámejším oblúkom rieky Colorado - konskou podkovou.

7. deň:
ANTELOPE CANYON. Kaňon, ukrytý pod zemou, spojený s povrchom úzkou štrbinou cez ktorú preniká svetlo. Celá oblasť patrí miestnym indiánom, a tak nás budú v kaňone sprevádzať. Poznajú každý kút, každú štrbinu a kameň a ukážu Vám ako všetko odfotiť čo najlepšie. Marble Canyon a ďalšia gýčovka sa nachádza hneď oproti, na druhej strane rieky Colorado pri mestečku Page.

8. deň:
Národný park BRYCE CANYON. Výhľady zhora, ale i prechádzky medzi nádhernými skalnými útvarmi čnejúcimi ako šípy do výšky. Veveričky sa nám budú motať medzi nohami. Toto miesto vyzerá v skutočnosti ešte lepšie ako na fotografiách.

9. deň:
GRAND CANYON a jeho južná časť je čerešničkou na torte našej cesty. Strávime tu celý deň. Aktívnejší z nás zostúpia takmer dolu s výhľadom na rieku Colorado. Bude to jeden z najkrajších pohľadov, aký ste v živote videli. Je to namáhavá túra, ktorú však každý lepšie kondične pripravený klient zvládne. Výhľady pri západe slnka sú nezabudnuteľné.

10. deň:
Fakultatívny hodinový prelet vrtuľníkom nad kaňonom je zážitok na celý život a doporučujeme ho skutočne každému. Presun do Las Vegas - mesta zábavy a hazardných hier. Budete odpočívať na hoteli alebo si večerné mesto parádne užijete? Pozriete si vystúpenie Cirque du Soleil, ktoré sa hrá jedine tu alebo show najväčšieho mága všetkých čias - Davida Copperfielda?

11. deň:
Prehliadka mesta s množstvom atrakcií. Kto bude viac kričať na horskej dráhe? Trúfnete si na bleskový výťah na veži Stratosphere? Alebo si zarobíte v kasíne na ďalšiu dovolenku?

12. deň:
Presun z Las Vegas cez Údolie smrti, najsuchšie, najteplejšie a najnižšie položené miesto Severnej Ameriky do mesta s pôvodným názvom El Pueblo de Nuestra Senora La Reina de los Angeles los Rio Porciunculo. Bolo založené na konci 17. storočia.

13. deň:
Los Angeles: v centre starej štvrte sa najeme v mexickom štýle. Z Puebla sa prejdeme k starej radnici, ktorá si zahrala v niekoľkých známych filmoch a seriáloch. Prezrieme si stavbu koncertnej haly Walta Disneyho a operu, ktorú riadi Placido Domingo. Na mesto sa pozrieme z nadhľadu z Griffithovho observatória. Okrem výhľadu na široké okolie a centrum L.A. je odtiaľto i krásny záber na známy nápis Hollywood. Samozrejme sa zastavíme i na samotnom Hollywood bulvári. Známe miesta s hviezdami slávnych na chodníku. Odtlačky rúk i nôh pred Graumanovým čínskym divadlom a množstvo postáv preoblečených za Michaela Jacksona, Jasna Sparrowa, alebo Mickey Mousea. Prejdeme cez Beverly Hills až na jednu z najdrahších ulíc sveta - Rodeo Drive. Vyfotíme sa pri známom nápise, prejdeme sa po Rodeo Drive a nahliadneme i do obchodíkov, či neuvidíme niektorú filmovú hviezdu. Z Beverly Hills to už nemáme ďaleko na pláž Santa Monica. Tu končí i Route 66. Neďaleko je promenáda s množstvom reštaurácií a obchodíkov. Vychutnáme si tu záver dňa a dáme si večeru podľa vlastného výberu. Bude to pizza, sushi, alebo steak?

14. deň:
Odlet domov.

15. deň:
Prílet domov

mapMapa