Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Prepracovaný program pre tých, ktorí milujú cestovanie na americký spôsob a chcú absolvovať maximum poznania a cestovať po Amerike ako kedysi.

Popis zájazdu

Legendárne mestá a najväčšie prírodné atrakcie východu a západu USA.
Prepracovaný program pre tých, ktorí milujú cestovanie na americký spôsob a chcú absolvovať maximum poznania a cestovať po Amerike ako kedysi.
Počas cesty z New Yorku do Las Vegas tie najznámejšie atrakcie!
New York, Chicago, mormónske Salt Lake City.
Úžasný Yellowstone, Niagarské vodopády, Grand Canyon, westernový Monument Valley, ale aj zábava a úchvatný gýčový svet v Las Vegas.
Mnohoprúdovými diaľnicami, ale aj presuny po Matke ciest – Route 66.

Program zájazdu:  
1.-3.deň:
Odlet z Viedne do New Yorku – hlavného mesta sveta, ktoré nikdy nespí! Prílet a aklimatizácia v podobe vyhliadky na MANHATTAN z EMPIRE STATE BUILDING. Kvalitná celodenná prehliadka mesta s množstvom zaujímavých miest a pamätihodností. SOCHA SLOBODY, TIMES SQUARE, Central park, BROOKLYN BRIDGE, Wall Street a obed v ČÍNSKEJ ŠTVRTI. Fascinujúce mesto, ktoré môžete navštevovať stále.

4.-6.deň:
Doobedný príchod k Niagarským vodopádom. Tešte sa na porovnanie s brazílskymi vodopádmi v Iguazú a Viktóriinými v Zimbabwe. Ktoré sú najkrajšie? Na ďalší deň sa vydáme popri jednom z veľkých kanadských jazier – Lake Erie smerom do najvýznamnejších metropol východného pobrežia. Mesto na brehu Michiganského jazera – čarovné a podľa mnohých najkrajšie mesto USA – CHICAGO. Večer zapadneme do niektorého zo stoviek jazzových barov so živou hudbou. Skúsite niektoré z chicagských kulinárskych špecialít? Vrelo odporúčame!

7.-10.deň:
Pokračujeme málo zaľudnenými časťami vnútrozemia Ameriky a vydáme sa objavovať ďalšiu tvár USA – famózne a jedinečné prírodné scenérie národných parkov Spojených štátov. Naše dobrodružstvo začneme priamo vo fantastickom NP Južnej Dakoty – BADLANDS. Prehliadka známeho súsošia, Národný pamätník Mt. Rushmoore a nocľah v kovbojskom mestečku Cody. Večerná návšteva kovbojského rodea a múzeum Bufallo Bila.

11.-12.deň:
Do oblasti NP YELLOWSTONE sa vydáme hneď skoro ráno. Čaká nás dvojdňový program, počas ktorého spoznáme najstarší národný park na svete. Neuveriteľná, obrovská kaldera, ktorá kypí životom na zemi aj pod ňou. Čo vás bude viac fascinovať? Stáda bizónov, jelene, možno aj medveď grizzly alebo dymiace jazierka, farebné gejzíry a nádherné steny kaňonov s vodopádmi? Nocľah v snobskom meste Jackson.

13.-16.deň:
Nádhernou scénickou cestou sa vydáme na juh do štátu UTAH. Absolvujeme prehliadku centra Mormónov – SALT LAKE CITY. Metropola zasadená do krásneho prostredia pohoria Wasatch a jej rozprávkové námestie Temple Square. Vydáme sa na dobrodružnú cestu národnými a prírodnými parkami – ARCHES, CANYONLANDS, MONUMENT VALLEY a noc strávime v príjemnom meste Flagstaff.

17.-18.deň:
NP GRAND CANYON. Miesto, ktoré sa vďaka svojim jedinečným scenériám stalo svetoznámym. Možnosť krátkych trekov v srdci parku a návrat do mesta Flagstaff. Budeme prechádzať najväčšou indiánskou rezerváciou USA – púštnou oblasťou NAVAJO. Národný park a samotná cesta Utahom cez Arizonu do Nevady ponúkajú scenérie, pri ktorých budete tajiť dych a nebudete vedieť od nich odtrhnúť oči. Legendárna priehrada HOOWER DAM a hlavné mesto hazardu a nekončiacej zábavy – LAS VEGAS. Strávite noc pri rulete alebo prechádzkami po hlavnom bulváre STRIP? Fantázia a gýčovosť tohto miesta nemá vo svete konkurenciu.

19.-21.deň:
Deň strávený v Las Vegas vás presvedčí o tom, že toto famózne mesto ponúka oveľa viac, než iba egyptskú pyramídu, Eifelovku a tabuľu FABULOUS LAS VEGAS. Oldschoolová ulica FREMONT STREET, ktorá sa objavila v desiatkach filmov a muzikálov. Presun na letisko a odlet do Európy. Príchod domov.
Trasa zájazdu
New York – Niagara Falls – Chicago – Badlands National Park – Cody – Yellowstone NP – Jackson – Salt Lake City – NP Canyonlands – Monument Valley – Flagstaff – Grand Canyon – Las Vegas

CENA ZAHŔŇA:
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v typických amerických moteloch a hoteloch, dopravu klimatizovanými vanmi, pohonné hmoty, cestné poplatky, parkovné, vstupné do národných parkov, vybavenie ESTA formuláru, poistenie CK voči insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:
Poplatok ESTA alebo víza, stravu, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov, resort fee v Las Vegas.

PRÍPLATKY:

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 640 €