Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Perfektná kombinácia úžasnej prírody západného pobrežia USA a pulzujúceho života amerických metropol. Najznámejšie národné parky a najslávnejšie mestá. Hviezdne Los Angeles s Hollywoodom, vysvietené Las Vegas plné všetkých pokušení a šarmantné San Francisco s panorámou so známym červeným mostom versus priehlbiny Grand Canyonu, obrie sekvoje v Yosemitoch alebo najvyšší vodopád USA v Zione. Či nebodaj Mŕtve údolie? Rodisko Apple, Hollywood, Bruce Willis a The Rock. Každý si príde na svoje.

1. deň:
Odlet z Európy na cestu za najkrajšou americkou prírodou. Prílet do LOS ANGELES prezývaného Mesto anjelov. Letisková kontrola a vstúpime do mesta, ktoré žije svoj americký sen. Vo vzduchu je cítiť pohodu. Mesto večného leta. Aklimatizácia na časový posun a začíname. Deti Vám pomôžu s pasovou kontrolou a hľadaním východu z letiska. Naučte ich cestovať!

2. deň:
LOS ANGELES a HOLLYWOOD. Vaše deti poznajú toho viac než si myslíte, iba nevedeli, že sa to všetko nachádza v tomto meste. Vy deťom vysvetlíte, kto to bola Marilyn Monroe a oni Vám, kto je to Katy Perry. Na chodníku slávy spoločne hľadáte svoje hviezdy. Okolo čínskeho divadla do Beverly Hills k domom slávnych hercov a spevákov. Mesto s originálnym názvom „El Pueblo de Nuestra Senora La Reina de los Angeles los Rio Porciunculo“ bolo založené na konci 17. storočia a v centre starej štvrte sa naraňajkujeme v mexickom štýle. Z Puebla sa prejdeme k slávnej radnici, ktorá si zahrala v niekoľkých známych filmoch a seriáloch, pozrieme si stavbu koncertnej haly Walta Disneyho a operu, ktorú riadi Placido Domingo. Na mesto sa pozrieme z nadhľadu z Griffitovho observatória. Okrem výhľadu na široké okolie a downtown LA je odtiaľto aj dobrý pohľad na známy nápis „Hollywood“. Samozrejme sa zastavíme aj na samotnom Hollywood bulvári. Známe miesto s hviezdami slávnych na chodníku, odtlačky rúk a nôh pred Graumanovym čínskym divadlom a množstvo postáv prezlečených za Michaela Jacksona, Jacka Sparrowa alebo Mickeyho Mousa. Po „hviezdnom“ obede sa prevezieme cez Beverly Hills až na jednu z najdrahších ulíc sveta – Rodeo Drive. Odfotíme sa pri známom nápise a prejdeme sa po Rodeo Drive a nahliadneme do obchodíkov, či v ňom uvidíme niektorú z hviezd. Z Beverly Hills to už nemáme ďaleko na Santa Monica Beach. Pláž je známa z Pobrežnej hliadky, nájdete tu zábavné mólo a jeden z koncov, alebo začiatkov, slávnej cesty Route 66. Neďaleko je promenáda s množstvom reštaurácii a obchodíkov. Tu si vychutnáme záver dňa a dáme si večeru podľa vlastného výberu. Bude to steak, sushi alebo cheesecake?

3. deň:
UNIVERSAL STUDIOS: zábava pre malých aj veľkých. Podáte si ruku so Shrekom, od oslíka kúpite palacinky, vláčikom sa preveziete po jednotlivých štúdiách, kde sa natočili stovky filmov, ktoré poznáte. Navštívite Simpsonovcov, prejdete Jurským parkom alebo sa rozhodnete navštíviť King Konga (najväčšia 3D atrakcia na svete). Záver v 4D kine? Alebo ste rozhodnutí si tento deň užiť na pláži, trebárs Santa Monica? Nie je problém!

4. deň:
Dnes nás čaká presunový deň. Z Los Angeles sa po ceste č.101 dostaneme do Santa Barbary. Miestne letovisko s príjemnou architektúrou a nádherne vyzdobenou budovou súdu, z ktorej sa pozrieme na okolie z vtáčej perspektívy. Prejdeme sa po mestečku, dáme si kávu a odchádzame do Solvangu, mestečka, ktoré by ste tu nečakali. Boli ste v Dánsku? Ak nie, máte náhradu tu v Kalifornii. Solvang je dánska enkláva tu v Novom svete. Andersenove múzeum, socha Malej morskej víly a úžasné dánske pekárne. Za hranicou mestečka sa nachádza oblasť vinohradov, ktorá začína mať podobné meno ako slávne Napa Valley pri San Franciscu. Na konci cesty nás čaká San Francisco, mesto kopčekov a Golden Gate Bridge.

5. deň:
SAN FRANCISCO - najšarmantnejšie mesto Severnej Ameriky a legendárny Golden Gate Bridge. Prevezieme sa krížom cez most na bicykli? Nábrežie Fishermanęs Wharf 39 s kopou slniacich sa uškatcov. Začať môžete obrovským obchodom s cukríkmi, otec dostane ponožky z ponožkového obchodu „Daddy, we love you“ a na obed si dáte krabiu alebo mušľovú polievku v žemli. Staré fotogenické električky a talianska štvrť, kde si zaspomíname na časy beatnikov. Naše deti o tom v živote nepočuli. Čínska štvrť a keksíky šťastia, Alamo Square, centrum hnutia hippies, Haight Asbury, panoráma z Telegraph Hill, najkľukatejšia ulička na svete. A kúsok odtiaľto (veď sme išli okolo) vznikol iPhone aj Facebook.

6. deň:
Skorý ranný odchod smerom k národnému parku Yosemite. Budeme prechádzať krajinou sadov a polí, až do predhoria Sierra Nevada. Krajina sa začne dvíhať a začne pribúdať množstvo stromov. Tento národný park je raj pre horolezcov a jeho hlavné údolie je jedným z najnavštevovanejších prírodných pamiatok USA. Svetoznáme skaly El Capitan a Halfdome budeme mať ako na dlani z mnohých vyhliadok. Prejdeme sa pod najvyšší vodopád Yosemite, ktorý má výšku 740 m. Park je domovom množstva druhov zvierat, medzi ktoré patrí napr. rys, vlk, medveď alebo jeleň. Budeme mať na niektoré z nich šťastie? Park prejdeme po hlavných vyhliadkových trasách a keď sa dostaneme opäť na rovinu, ocitneme sa v meste Fresno, kde si dáme večeru a prespíme. Dieťa, ktoré prvé zbadá medveďa vyhráva tradičné americké sladkosti!

7. deň:
Kontrastom je púšť MOJAVE DESERT a opustené banícke mestečko CALICO TOWN, v ktorom zastal čas a zmizli ľudia. Večer príchod do mesta večnej zábavy a hriechu LAS VEGAS. Už z diaľky svieti a ukazuje svoju polohu. Mesto, ktoré nedávno vzniklo doslova z nuly a ako fénix vstalo z púšte. Je to gýč? Je. Páči sa vám? Páči. Namiešaná zábava, pastva pre oči, megahotely, kasína, prisťahovalci ... no proste Sin City! Hneď večer sa pôjdeme prejsť či skôr povoziť po Stripe na pohyblivých schodoch a hýkať nad hrou svetiel. A pamätajte...čo sa stane vo Vegas, to tam aj ostane!

8. deň:
Perla Arizony GRAND CANYON. Najhlbší kaňon na svete, hra svetla a farieb, prejdeme sa po západnej rímse a fantastickom sklenom moste Skywalk a dosýta si vychutnáme neopakovateľné výhľady na jeden z najkrajších prírodných úkazov našej planéty. Budeme prechádzať aj mostom ponad slávnu Hooverovu priehradu, ktorá bola vo svojej dobe najväčšou priehradou na svete.

9. deň:
Relax v Las Vegas alebo spoločný golf na jednom z tucta okolitých ihrísk. Oddych v hoteli s bazénom alebo fakultatívny výlet do Mŕtveho údolia ( Death valley) najteplejšieho miesta USA. Dáte to? Ak vyrazíte do Mŕtveho údolia tak sa pripravte na svetovú raritu. Jedno z najteplejších miest sveta, ktoré spaľuje horúce púštne slnko. Skúste nájsť kúsok tieňa. Autentické teplo a drsná púštna scenéria. Najsuchšie miesto v USA takmer nemá žiadny dážď, ale pod zemou je vyše 600 prameňov. Jednoznačne najobľúbenejšou detskou aktivitou sú pieskové duny mesquite. Pripravte sa nato, že piesok im bude tiecť z uší aj nosa! Ďalšou atrakciou bude Badwater basin a najnižší bod v parku. Nezabudneme ani na Dante point a najlepší výhľad na Death valley. Najnižší bod našej cesty bude 86 metrov pod hladinou mora!

10. deň:
Dnes máme čas si trošku prispať, ale je škoda márniť čas na hotelovej izbe. Vegas je plné lákadiel. Kasína sú v prevádzke 24 hodín denne a každé ponúka iné atrakcie. V New Yorku je výborná horská dráha, v Circus Circus pravidelné cirkusové show, môžete sa pozrieť na Strip z Eifelovej veže alebo ísť na nákupy do jedného z obľúbených nákupných centier. Väčšina kasín ponúka na obed švédske stoly alebo si dáte niečo v bezpočetných fast foodoch. Keď sa opäť zotmie, mesto ožíva iným spôsobom. Pôjdete sa pozrieť do Downtown na Fremont street experience? Je to konkurencia Stripu a nájdete tu 600m dlhý Zipline, tri pódiá s živými vystúpeniami každý večer a jedinečnú svetelnú show ktorá žiari nad prestrešenou ulicou každú hodinu. Vegas je známe aj svojimi jedinečnými show. Cirque du Soleil tu má osem stálych scén, David Coperfield a Rod Stewart tu vystupujú už niekoľko rokov. To isté Celine Dion, Britney Speras či nebodaj uvidíme Hannah Montana? Každý večer sú tu desiatky ďalších možností, ako sa zabaviť. Las Vegas je iba jedno.

11. deň:
Príjemný voľný deň v hotelovom bazéne, na nákupoch, kolotočoch alebo fakultatívny výlet do Bryce kaňonu v dĺžke cca 12 hodín. Či chcete vyskúšať helikoptéru alebo nejaký výborný koncert? Copperfield? Britney? Uvidíme kto zrovna hrá!

12. deň:
Jagavé svetlá Vegas necháme za sebou a napojíme sa na route 66. Route 66 je historická cesta, ktorá vedie z Chicaga a končí na móle Santa Monica v Los Angeles. Časť absolvujeme aj my, až pokiaľ sa neodkloníme a cez Mojavskú púšť prejdeme na hranicu národného parku Joshua Tree. Prázdnota tohto priestoru je neuveriteľná, akoby vystrihnutá z filmu. V parku sú rôzne skalné útvary, kaktusová záhrada a hlavne najväčšia hustota stromov Joshua, druhu yuky. Na južnom okraji parku sa nachádza naša ďalšia destinácia – Palm Springs. Kedysi obľúbené utajené letovisko Hollywoodskych hviezd, ako napríklad Marilyn Monroe a Elvisa.

13. deň:
Odchádzame na pobrežie Pacifiku. Čaká nás San Diego, druhé najväčšie mesto Kalifornie, ktoré leží na hranici s Mexikom. Zastavíme sa Myse Loma, kde sa vylodil prvý portugalský námorník Cabrillo. Obed si dáme v historickej časti Pueblo, kde bolo mesto založené. Je tu zachovaných niekoľko historických budov, ktoré sú otvorené ako múzea, alebo štýlové obchodíky. Nadýchame sa mexickej atmosféry, nakoľko Kalifornia bola súčasťou Mexickej ríše, pokým sa neosamostatnila a nepridala k USA. Pri modernom centre mesta, ktoré je pravým opakom historického Puebla, sa nachádza promenáda pri zálive. Starý prístav bol prerobený na oddychovú zónu s reštauráciami a suvenírovými obchodíkmi. Sú tu zakotvené rôzne lode, vrátane lietadlovej lode USS Midway, ktoré môžete navštíviť.

14. deň:
Na záver veľké prekvapenie pre každé dieťa – zážitky v SEA WORLD. Prvé a stále najlepšie vodné centrum sveta. Delfínia a veľrybia show, zábavné atrakcie a dráhy od výmyslu sveta a na rozlúčku vás ostriekajú obrovské kosatky.

15. deň:
Rozlúčka, transfer do LA a odlet do Európy.

16. deň:
Po prílete domov spíkujete s kalifornským prízvukom.