phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

UNESCO pamiatky Južných Čiech

Česko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu:

1. deň

Odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Zastávka v meste husitov – Tábore. Královské mesto od roku 1437 sa stalo symbolom husitského odboja z 15. st. V centre mesta sa zachovala pôvodná stredoveká zástavba. Pomník J.Žižku a Múzeum Husitov. Pokračovanie k zámku Orlík pôvodne hradu z 13. st. prestavaného v 14. a 15. st. dostal dnešnú podobu regotizáciou v rokoch 1849-60 už ako majetok šľachtického rodu Scharznebergov. Z nádvoria zámku pohľad na Orlickú priehradu.  Prehliadka zámku so sprievodcom. Program prvého dňa ukončí návšteva vodnej pevnosti – dnes zámku Červená Lhota prestavaného v renesančnom štýle s barokovou dostavbou zo 17. st. Majetok šľachtického rodu Slavatovcov, ktorého prísušník sa stal obeťou druhej pražskej defenestrácie. Zámok vyniká škridlou z jasnej červenej farby. Zámok vybavený cenným z zariadením. Presun na hotelové ubytovanie.

2. deň

Po raňajkách odchod do Hlubokej nad Vltavou. Prehliadka najkrajšieho juhočeského zámku a jeho interiéru. Miesto známe z českých rozprávkových filmov zaujme svojou krásou, ale aj vyberaným interiérom. Presun do Českého Krumlova. Prehliadka druhého najväčšieho hradného komplexu v Čechách, záhradou v ktorej sa nachádza svetový unikát – divadlo s otáčavým hľadiskom. Návšteva mesta je nevšedný zážitok zdielaný s tisíckami turistov z celého sveta.  Podvečená návšteva dedinky Holašovice – charakteristickou domami ktoré sú charakterizované ako "sedliacke baroko". Dedinka je známa s filmu Predaná nevesta a svojou pohostinosťou. Možnosť dobrej večere s gurmánskymi špecialitami. Vo večerných hodinách príchod na hotel. Návšetvu Holašovíc možno zameniť za večernú návštevu Českých Budejovíc s prehlaidkou mesta a doporučenou večerou v známych Mastných krámoch.

3. deň

Po raňajkách odchod do Jinďrichovho Hradce. Návšteva hradného komplexu známeho arkádami a záhradným pavilónom. Presun autobusom do mesta Těboň známeho svojími rybníkmi Ale aj pamiatkou ako je Hrobka rodu Schwarzenbergov.  Zastávka na hrade Roštejn – známeho svojími unikátnmi freskami koní a liečivými bylinami. Prehliadka mesta Telč zámockej záhrady s možnosťou dobrého občerstvenia. V skorších večerných hodinách príchod do Bratislavy. 

 

V cene je zahrnuté:

• doprava luxusným klimatizovaným autobusom

• ubytovanie na 2 noci s raňajkami

• prehliadky podľa programu bez vstupov

• zákonné poistenie v znení zákona 281/2001 Zb.z

 

V cene nie je zahrnuté: 

• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni KOOPERATIVA 1,80 € / deň do 70 rokov, 2,20 € / deň nad 70 rokov)

• prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (individuálne viď vyššie)

• miestenka v autobuse (môžete si zvoliť presné miesto) - 7 € / osoba

• príplatok za jednolôžkovú izbu 40 €

• odporúčané vreckové min. 60 € na osobu