Umelecká Lombardia

Taliansko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1. deň:
Odchod z Bratislavy cez Brno(2. nástupné miesto) v skorých ranných hodinách. V neskorom popoludní príchod k najväčšiemu talianskemu jazeru Lago di Garda, prechádzka mestečkom Lazise (hrad Castello Scaligero, románsky kostol San Niccolo, mestská brána Porta San Zeno), ubytovanie.

2. deň:
Dopoludnia návšteva Mantovy, rodisko Vergilia a vyhnanstva Shakespearovho Romea. Mesto obklopené tromi jazerami sa pýši katedrálou sv. Petra a Pavla, radnicou s orlojom, rotundou sv. Vavrinca inšpirovanou chrámom Božieho hrobu alebo hradom sv. Juraja. Prejazd do Modeny s vojvodským palácom rodu d'Este, katedrálou s naklonenou vežou Torre Ghirlandina alebo múzeom automobilov Ferrari od Jana Kaplického. Do tretice Parma - mesto šunky a parmezánu; prehliadka centra: vojvodský palác, Palazzo del Governator, katedrála Nanebovzatia cremona11Panny Márie s jedným z najväčších baptistériom v Taliansku ...

3. deň:
Po raňajkách návšteva Cremony, preslávenej svojou výrobou huslí a pamiatkami ako sú Duomo - katedrála v Lombardsko-románskom štýle, zvonica Torrazza, najvyššia mestská veža v Taliansku či Stradivariho múzeum. Pokračovanie do Piacenzy: renesančný kostol Santa Maria in Campagna, kde pápež Urban II. vyhlásil prvý Piacenza12křížovou výpravu a kde uchovávajú zázračnú sochu Panny Márie, Piazza Cavalli s dvoma slávnymi jazdeckými sochami Francesca Mochiho, študenta Giambologna, alebo tehlový Palazzo del Comune, zvaný tiež Il Gotico. Nasleduje prehliadka malebného Bergama, skladajúceho sa z dvoch častí spojených lanovkou - historického Horného mesta na vrchole kopca obklopeného obrannými múrmi s bastiónmi az Dolného mesta založeného na začiatku minulého storočia.

4. deň:
Dopoludnia návšteva Monzy s historickou katedrálou, ktorá ukrýva longobardskú korunu, s ktorou bývali korunovaní talianski králi, vilou Reale, postavenú Máriou Teréziou pre lombardskej guvernérmi a so závodným okruhom Autodromo Nazionale. Popoludní program v Miláne. Prehliadka historického centra (Castello Sforzesco, La Scala, Galleria Vittorio Emanuele II, Duomo). Prejazd na ubytovanie, nocľah.

5. deň:
Po raňajkách zastávka v mestečku Este, odkiaľ pochádzal slávny taliansky rod rovnakého mena. Prehliadka (hrad Castello Carrarese, Palazzo degli Scaligero, veža Torre Civica della Porta Vecchia, mestské opevnenie). Príjazd naspäť do Bratislavy vo večerných hodinách.

Cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom, 4x ubytovanie v dvojposteľových izbách v hoteli *** s raňajkami, poistenie proti insolventnosti CK, služby sprievodcu.

Cena nezahŕňa:
Komplexné cestovné poistenie, prípadné pobytové taxy, vstupy.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Názor CK:
Okrem iného navštívime krásne miesta ako Mantova - Modena - Cremona - Bergamo - Miláno