Turecko - v kraji voňajúcim šafránom a anízom

Turecko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Popis hotela:

Hotely *** - skromné, zvyčajne sa nachádzajú mimo centra miest - (7 nocí: Dalaman - 2 noci, Konya - 1 noc, Kappadokie - 1 noc, Safranbolu - 1 noc, Istanbul - 1 noc, Izmir - 1 noc).

Vybavenie: reštaurácia a bar.

Izby: dvojlôžkové (možnosť prístelky), všetky s kúpeľňou a klimatizáciou (hotely v Kappadokií bez klimatizácie, hotely Safranbolu bez oficiálnej kategorizácie a možno aj bez klimatizácie).

Strava: kontinentálne raňajky formou bufetu a večere (formou bufetu alebo menu servírované k stolu). Nápoje k večeri za poplatok.

Miestne kategórie: ***

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné:

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o . 

Víza:

Občania SR cestujúci do Tureckej republiky musia mať cestovný doklad platný ešte minimálne 150 dní od dátumu vstupu na územie Tureckej republiky. Toto opatrenie nadobudlo účinnosť 1. 1. 2015. Pri cestách do Turecka je nutné vziať na vedomie, že imigračné úrady a letecké spoločnosti striktne kontrolujú túto povinnosť. Ministerstvo zahraničných vecí SR odporúča slovenským občanom, aby si pred cestou overili u zastupiteľského úradu navštevovaného štátu, či sa podmienky pre vstup a pobyt nezmenili.

Hodnotenie klientov:

Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu:

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 31. 8. 2018 a mohou se změnit.

Název zájezdu v polském jazyce: Turcja - W kraju szafranem i anyżkiem pachnącym
Kód zájezdu: TDM

Výlety po okolí:

Turecký večer - cca 27 EUR / osoba
Plavba cez prieliv Bospor - cca 24 EUR / osoba
Let balónom - cca 175 EUR / osoba
Hammam - cca 26 EUR / osoba

Program:

Pamukkale - Bavlnený hrad a termálne pramene, fascinujúca Kappadokia obdivovaná z vtáčej perspektívy (fakultatívne), osmanské Safranbolu, monumentálny Istanbul, impozantná Hagia Sophia, Modrá mešita a palác Topkapi, staroveký Pergamon a Efez, pre záujemcov ďalší týždeň pobytu v meste Marmaris, Fethyie alebo v okolí

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálne letové poriadky sledujte na . Odlet do Dalamanu. Po prílete stretnutie so sprievodcom a transfer do hotela v okolí Dalamanu. Voľný čas.
(Trasa cca 20 km)

Upozornenie! Klienti, ktorí priletia neskoro večer, nemajú v tento deň večeru, namiesto toho dostávajú balíčky s jedlom.

Deň 2
Po raňajkách odchod v smere Pamukkale, zvaného vďaka svojej farbe bavlnenými hradom. Je to jedinečná kaskáda bielych vápencových terás a prírodných jazierok naplnených vodou z horúcich prameňov. Následne prechádzka po ruinách Hierapolisu - starovekých kúpeľov, pre záujemcov možnosť kúpania v bazéne Kleopatry (za poplatok cca 50 TL). Prejazd do Konyi - "domova Mevlany" - zakladateľa rádu tancujúcich dervišov. Návšteva Mevlana Tekkesi čiže komplexu budov, ktoré patria poriadku tých islamských mystikov, ktorí hľadajú spojenie s Bohom skrz extatický tanec. Večera a prenocovanie v hoteli v Konyi alebo v okolí.
(Trasa cca 610 km)

Deň 3
Po raňajkách prejazd v smere magickej Kappadokie. Počas cesty uvidíme Sultanhani karavanseraj z 13. storočia, ktorý nechal vystavať sultán Alaeddin Keykubad na dôležitej obchodnej ceste. Prejazd do Kappadokie, kde navštívime podzemné mesto Saratli a súbor svätýň v skanzene Göreme (zapísaných na zozname Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO). Zastavíme tiež na dych vyrážajúcich vyhliadkových miestach. Bude tiež čas na nákup originálnych šperkov z ónyxu, kožených výrobkov a tureckých sladkostí. Príchod do hotela v oblasti Kappadokie, večera a prenocovanie. (Trasa cca 270 km)
Po večeri pre záujemcov turecký večer (za poplatok cca 27 EUR) alebo návšteva hammamu - tureckých kúpeľov (za poplatok cca 26 EUR).

Deň 4
Pred raňajkami pre záujemcov možnosť letu balónom nad Kappadokiu (za poplatok cca 175 EUR, na potvrdenie). Po raňajkách prejazd v smere Ankary, kde navštívime Múzeum anatolských civilizácií - jedno z najväčších múzeí v Turecku. Jeho chronologicky radená expozícia predstavuje pamiatky rôznych kultúr počínajúc pravekom. Následne sa vydáme do Safranbolu, mesta známeho tradičnými osmanskými domami, z ktorých väčšina bola zreštaurovaná a teraz slúžia ako súkromné múzeá. Safranbolu je zapísané na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Uvidíme tiež Kaymakamlar Moze Evi - typický osmanský dom. Voľný čas v centre mesta. Večera a prenocovanie v hoteli v Safranbolu (v štýle domov z osmanského obdobia alebo karavanseraju). (Trasa cca 520 km)

Deň 5
Po skorých raňajkách odchod v smere Istanbulu. Zastavíme sa a kúpime fotografie neďaleko malebného jazera Sapanca. V Istanbule prehliadka mesta, ktorú začneme rímskym hipodrómom, ktorý mohol pojať 100 tisíc divákov a kde sa konali preteky kvadrigy a antické predstavenie. Z pôvodného hipodrómu sa dodnes zachoval: Konštantínov stĺp, Hadí stĺp a egyptský obelisk. Následne uvidíme Modrú mešitu so šiestimi minaretmi a 260 vitrážami. Ďalším bodom programu bude návšteva Hagia Sofia - byzantského kostola založeného cisárom Justiniánom I. Veľkým a palácového komplexu Topkapi, ktorý bol od 15. do 19. storočia sídlom sultánov. Nepochybne najväčšie bohatstvo ukrýva tunajšia pokladnica naplnená osmanskými šperkami a drahými kovmi a zvedavosť vzbudzujú aj početné miestnosti háremu (viac ako 300!), v ktorých prebývalo takmer 5 tisíc osôb (vstup za poplatok cca 40 TL). Pre záujemcov plavba loďou cez prieliv Bospor (za poplatok cca 24 EUR). Večera a prenocovanie v hoteli v Istanbule. (Trasa cca 430 km)

Deň 6
Po raňajkách sa vydáme do Bursy (prejazd trajektom alebo po súši), prvého hlavného mesta Osmanskej ríše a kolísky novodobej tureckej kultúry. Prehliadku mesta začneme návštevou mešity Ulu Camii zo 14. storočia. Uvidíme tiež starý bazár Koza Han, známy vďaka obchodu s hodvábom a navštívime miestny bazár. Následne prejazd v smere Pergamonu a prehliadka starobylého mesta, ktorú začneme na malebnom kopci, kde sa nachádzajú najvýznamnejšie stavby. Uvidíme mimo iné miesto, kde stál slávny oltár Dia Olympského, veľmi strmé divadlo pre 10 tisíc divákov, ruiny Trajánovho chrámu a druhú najväčšiu starovekú knižnicu, ktorá obsahovala okolo 200 tisíc zvitkov. Prejazd do najdôležitejšieho obchodného prístavu Egejskej oblasti Turecka - Izmiru. Voľný čas v štvrti Kordonboyu, ktorá je nádherným miestom na prechádzky. Večera a prenocovanie v Izmire. (Trasa cca 620 km)

Deň 7
Po skorých raňajkách sa vydáme do bývalej židovskej štvrti pozrieť sa na starý výťah (Asansör), ktorý je nielen historickou, ale aj inžinierskou zvláštností. Viac ako 50 metrov vysoký výťah pripevnený ku skale pripomína zastrešenú vežu. Prejazd do Efezu a návšteva ruín jedného z najlepšie zachovaných antických miest na svete: pôsobivá Arkádová cesta, impozantný amfiteáter a Trajánova fontána. Následne prejazd do miesta Meryemana, kde uvidíme dom, v ktorom podľa tradície žila Mária - matka Krista. Možnosť nákupu miestnych sladkostí. Uvidíme tiež "pôvabnú" (to je doslovný preklad jej mena) dedinku Sirince - malebne umiestnenú uprostred sadov a záhrad, ktorá podľa proroctva mala byť ako jediná ušetrená pred koncom sveta, ktorý podľa mayského kalendára mal prísť 21. decembra 2012. Vtedy tiež dedinka prežila obliehanie turistov. Návšteva vinárne - ochutnávka miestnych špecialít. Prejazd do hotela v okolí Dalamanu na večeru a prenocovanie. (Trasa cca 400 km)

Deň 8
Po raňajkách vysťahovanie z hotela. Následne transfery:
- pre klientov zostávajúcich na druhý týždeň pobytu - prejazd do vybraného hotela v Marmaris, Fethyi alebo okolia, pobyt v dňoch 8-14 a 15. deň odlet do Poľska.
- pre klientov, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko a návrat do Poľska.

Upozornenie k programu
- Pre niektorých môže byť zájazd vyčerpávajúci. Denné prejazdy autobusom sa budú pohybovať v rozmedzí od minimálne 90 až do viac ako 600 km. Odchody z hotelov sú organizované veľmi skoro ráno.
- Vysťahovanie z hotelov do 10:00 hodiny bez ohľadu na dobu ubytovania.
- Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.Cena:

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování (7 nocí nebo za příplatek 14 nocí), transfery klimatizovaným autokarem nebo autobusem, stravování: během poznávací části -  snídaně a večeře nebo obědy dle programu, stravování: během pobytové části - jak je v popisu hotelů, turistický program (viz níže), služby polského průvodce a delegáta během pobytu, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, spropitné, služby místního průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS. Orientační náklady na účast v programu - cca 163 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje další jídla (7-10 EUR/1 pokrm) a nápoje, jiné osobní výdaje a turecké vízum.