Turecko - Lýkijske Turecko

Turecko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Popis hotela:

Hotely *** - skromné, zvyčajne sa nachádzajú mimo centra miest - (7 nocí: Antalya - 2 noci, Finike - 1 noc, Kas / Patara - 1 noc, Fetiye - 2 noci, Pamukkale - 1 noc).
Izby: dvojlôžkové (možnosť prístelky), všetky s kúpeľňou a klimatizáciou.

Vybavenie: reštaurácia a bar
Strava: kontinentálne raňajky formou bufetu a večere (formou bufetu alebo menu servírované k stolu). Nápoje k večeri za poplatok.
Miestne kategórie: ***

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:
Lykijské Turecko - 8 alebo 15 dní Myra - rímska metropola, Pamukkale a termálne pramene, tiesňava Saklikent, kanál Dalyan, Aphrodisias - chrám bohyne lásky, Myra a sv. Mikuláš, 1 deň odpočinku počas okruhu

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálne letové poriadky sledujte na . Odlet do Antalye. Po prílete transfer do hotela v Antalyi, stretnutie so sprievodcom. Voľný čas. Klienti, ktorí priletia neskoro večer, nemajú v tento deň večeru, namiesto toho dostávajú balíčky s jedlom.
(Trasa cca 20 km)

Deň 2
Po raňajkách prejazd v smere Kemer. Pre záujemcov možnosť výjazdu na horu Tahtali (2365 m n. m.) jednou z najdlhších lanoviek na svete. Bude to príležitosť na obdivovanie nádherných výhľadov na celé okolie (za poplatok cca 36 EUR). Prejazd do Phaselis, starobylého mesta na Lykijskom pobreží založeného okolo roku 700 pred n. l. rhodésanmi. Vzhľadom k svojej strategickej polohe v blízkosti dvoch prírodných prístavov sa mesto stalo jedným z najdôležitejších prístavov západnej Lýkie a strediskom obchodu medzi Gréckom, Egyptom a Feníciou. Uvidíme ruiny obchodov, skladov, kúpeľov, agory a divadla. Následne sa vydáme v smere mesta Olympos, ktorého počiatky sú zahalené rúškom tajomstva.
V 2. storočí pred n. l. bol významným centrom Lýkie. Uctievali tu boha ohňa Hefaista, čo bolo spojené s kultom večného ohňa, ktorý stále vychádza z krajiny neďaleko mesta. Uvidíme miesto zvané Chiméra, odkiaľ spontánne vychádzajú plamene. Podľa mytológie Chiméry zabil hrdina Bellerofontes na príkaz kráľa Lýkie - Íobata. Bellerofontes, ktorý priletel na okrídlenom Pegasovi, nalial roztavené olovo priamo do hrtanu príšery.
Upozornenie! Výstup na kopec trvá cca 30 minút a pre niektorých klientov môže byť únavný. Večera a prenocovanie v okolí Finike. (Trasa cca 200 km)

Deň 3
Po raňajkách prejazd do Myry (dnes Demre), mesta, ktoré existovalo prinajmenšom od 5. storočia pred n. l. a bolo jedným z najvýznamnejších miest Lýkie. V rímskych dobách malo mesto Myra status metropoly a bolo hlavným mestom provincie. Pozostatky starovekej Myry sa nachádzajú cca 1,5 km od budov súčasného mesta Demre. Na Akropole sa zachoval obranný múr a skalný trón z lýkijského obdobia a na úpätí Akropoly rímsky amfiteáter považovaný za najväčší v Lykií. V meste a jeho okolí zasluhujú pozornosť hrobky vytesané do skaly s fasádami, ktoré napodobňujú chrámovú architektúru. V Demre sa nachádza kostol sv. Mikuláša (19. storočie), v ktorého múroch boli objavené steny kostola zo 4. storočia s pohrebnou kryptou a v nej poškodený sarkofág, v ktorom pôvodne ležali ostatky svätca. Predpokladá sa, že legenda o svätom Mikulášovi má svoj pôvod práve tu, kedy v 4. storočí miestny biskup rozdával anonymne dary chudobným. Vydáme sa tiež na 1,5 hodinovú plavbu loďou na ostrov Kekova (za poplatok cca 20 EUR). Následne prejazd na večeru a prenocovanie do hotela v okolí mesta Kaş alebo Patara. (Trasa cca 290 km)

Deň 4
Po raňajkách sa vydáme na prehliadku najvýznamnejších miest starovekej Lýkie. Navštívime Pataru, mesto, v ktorom sa narodil svätý Mikuláš. Uvidíme víťazný oblúk, pohrebisko s početnými lýkijskými hrobkami, kúpele, baziliku a divadlo. Budeme mať príležitosť prezrieť si bývalé hlavné mesto a najväčšie centrum Lýkie - Xanthos. Navštívime tiež Letoon - mesto, ktoré vďačí za svoj názov chrámu Latony (Leto). Podľa legendy Latona počala s Diom dve deti: Apolóna a Artemis. Žiarlivá Diova manželka Héra žiadala odsúdenie Latony k večnému putovaniu. Tá podľa miestnych správ strávila nejaký čas s deťmi na území Lýkie. Vydáme sa tiež do Tlos, jedného z najstarších a najvýznamnejších miest starovekej Lýkie. Najskoršie stopy osídlenia v Tlos sa datujú okolo roku 2000 pred n. l. Mytologická minulosť mesta je spojená s hrdinom Bellerofóna a jeho lietajúcim Pegasom. Uvidíme Akropoly, divadlo, kúpele, baziliku, štadión a pohrebisko - väčšina pamiatok pochádza z 2. storočia n. l., obdobie najväčšieho lesku Tlos. Následne sa vydáme k malebnej tiesňave Saklikent, druhej najväčšej v Európe (cca 18 km dlhá, na 300 m hlboká), na ktorej dne preteká bystrý potok. Prechádzka v ľadovej vode turistickým chodníkom (cca 3 km dlhá, voľný čas cca 1-1,5 hod.) bude skvelou príležitosťou nielen na ochladenie po dni strávenom prehliadkami, ale aj k obdivovaniu nádherných výhľadov a neobvyklých skalných útvarov, ktorými je tiesňava obklopená. Upozornenie! Na výlet do tiesňavy je vhodné si vziať obuv pre chôdzu vo vode a odev na prezlečenie. Pre odpočinok odporúčame návštevu skutočných tureckých kúpeľov, kde po procedúrach v pene a masážou relaxujeme po náročnom dni (za poplatok cca 27 EUR). Večera a prenocovanie v hoteli v okolí Fethiye. (Trasa cca 250 km)

Deň 5
Voľný deň na opaľovanie a kúpanie. Pre záujemcov výlet k delte rieky Dalyan (za poplatok cca 40 EUR), kde si môžete vychutnať bahenný kúpeľ a vidieť vzácny druh korytnačky Kareta. Návrat do hotela na večeru a prenocovanie.

Deň 6
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie z hotela a prejazd do Ölüdeniz - možnosť krátkeho kúpania a opaľovania v jednom z najkrajších zákutí regiónu. Pre záujemcov (za poplatok cca 120 EUR) dychberúci paragliding - možnosť obdivovania blankytnej lagúny z vtáčej perspektívy. Následne prejazd do Kayakoy - mesta 2000 kamenných domov malebne umiestnených na neveľkom kopci. Vydáme sa tiež do centra Fethiye (dávneho Telmessos) prezrieť si okolie prístavu, kde sú zrejmé stopy dávnej minulosti mesta: ruiny divadla a vo hrobky vytesané v skale (okrem iného Amyntasova hrobka zo 4. storočia pred n. l.). Tento deň budeme mať príležitosť urobiť výhodné nákupy šperkov a tureckých sladkostí. Popoludní prejazd v smere Pamukkale. Ubytovanie a večera v hoteli v okolí Pamukkale. Po večeri pre záujemcov ukážka rotujúcich dervišov (za poplatok cca 15 EUR). (Trasa cca 350 km)

Deň 7
Po raňajkách sa vydáme na prechádzku po ruinách Hierapolis - antických kúpeľov. Budeme mať príležitosť relaxovať na bielych travertínach Pamukkale, zvaných vďaka svojej farbe bavlnenými hradom. Je to jedinečná kaskáda bielych vápencových terás a prírodných jazierok naplnených vodou z horúcich prameňov. Možnosť výhodných nákupov kožených odevov. Následne sa vydáme v smere Aphrodisias. Je to jedno z najlepšie zachovaných archeologických nálezísk. Názov mesta je odvodený od mena gréckej bohyne lásky Afrodity, ktorá tu mala svoj chrám. Navštívime ruiny starobylého mesta: chrám, štadión, biskupský palác, Hadriánove kúpele. Večera a prenocovanie v okolí Antalye. (Trasa cca 350 km)

Deň 8
Po raňajkách vysťahovanie z hotela. Následne transfery:
- pre klientov zostávajúcich na druhý týždeň pobytu - prejazd do vybraného hotela na Tureckej riviére, pobyt v dňoch 8-14 a 15. deň odlet do Poľska.
- pre klientov, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko a návrat do Poľska.

Upozornenie k programu
Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.


Ostatné:
Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o . 


Víza:
Občania SR cestujúci do Tureckej republiky musia mať cestovný doklad platný ešte minimálne 150 dní od dátumu vstupu na územie Tureckej republiky. Toto opatrenie nadobudlo účinnosť 1. 1. 2015. Pri cestách do Turecka je nutné vziať na vedomie, že imigračné úrady a letecké spoločnosti striktne kontrolujú túto povinnosť. Ministerstvo zahraničných vecí SR odporúča slovenským občanom, aby si pred cestou overili u zastupiteľského úradu navštevovaného štátu, či sa podmienky pre vstup a pobyt nezmenili.

Cena:
Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom, letiskové taxy, ubytovanie (7 nocí alebo za príplatok 14 nocí), transfery klimatizovaným autokarom alebo autobusom, stravovanie: počas poznávacej časti - raňajky a večere alebo obedy podľa programu, stravovanie: počas pobytovej časti - ako je v popise hotelov, turistický program (pozri nižšie), služby poľského sprievodcu a delegáta počas pobytu, poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov, prepitné, služby miestneho sprievodcu, rezervačné poplatky do navštívených objektov, služby pre skupinu v systéme TGS. Orientačná cena účasti v programe - cca 123 EUR / osoba (platí sa sprievodcovi ako balíček). Nezahŕňa ďalšie jedlá (7-10 EUR / jeden pokrm) a nápoje, iné osobné výdavky a turecké vízum.

Upozornenie! Vyššie uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti v programe sú uvedené k 31. 8. 2018 a môžu sa zmeniť.

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Turcja - Turcja Licyjska
Kód zájazdu: TRK

Výlety po okolí:
Hora Tahtali - cena cca 36 EUR
Plavba na ostrov Kekova - cena cca 20 EUR
Dalyan - cena cca 40 EUR
Ukážka rotujúcich dervišov - cena cca 15 EUR
Hammam - cena cca 27 EUR
Paragliding - cena cca 120 EUR

(Ceny sú uvedené za osobu)