phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

To najlepšie z Nepálu 2018

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Krajina 3x väčšia ako Slovensko s takmer 6x väčším počtom obyvateľov je ideálnym spojením prírody a kultúrneho bohatstva. Úzke vibrujúce uličky štvrte hlavného mesta Thamel sú doslova rajom fotografov. Naproti tomu stojace pokojné stúpy Boudhanath a iné svätostánky v tomto rodisku Budhu sú priam balzamom na dušu. Bohatá fauna Taerskej nížiny je už len čerešničkou na tejto cestovateľskej delikatese. Sľubujeme atmosféru, ktorá vás doslova pohltí krásou Himalájí na dosah ruky.


Popis zájazdu
Špeciálna destinácia, kde ľudia pokorne žijú spolu s nekonečnou silou prírody.

 

Mystická a nádherná krajina, ktorá sa pomaly zviecha z hrôz zemetrasenia, nádherní a srdeční ľudia, ktorých odhodlanie žiť je obdivuhodné a ktorým najviac pomôžeme práve návštevou ich čarovnej krajiny.

 

Program zájazdu

 
1. – 4. deň:

Odlet z Viedne s prestupom v Dubaji do hlavého mesta Nepálu – do Káthmandu. Podrobná prehliadka KÁTHMANDU s námestím DURBAR a so svätyňou KUMAR DEVI – sídlom jedinej živej bohyne sveta, hinduistický chrám PAŠUPATINATH a pohrebné rituály, ako spopolňovanie zosnulých. Že to nestačí? Najznámejšia nepálska budhistická stúpa BOUDHANATH nás zhypnotizuje Budhovými očami. Aká by to však bola prehliadka Káthmandú, ak by sme opomenuli spomienku na zlaté časy hippies na FREAK STREET. Budeme tam! Nevynecháme ani Opičí chrám a mnoho iného.

5. – 6. deň:

Záujemcovia si urobia let k najvyššiemu štítu sveta MOUNT EVEREST ponad nádherné štíty Himalájí. Bude nám počasie priať? Ak áno, zažijeme pohľad napĺňajúci pokorou a rešpektom zároveň. Strecha sveta ako na dlani! Na ďalší deň nás čaká celodenný fakultatívny výlet do nádherného historického mestečka BHAKTAPUR. Architektúra, z ktorej nebudeme vedieť spustiť oči.

7.-11.deň:

Presun do národného parku CHITWAN (UNESCO) v TEARJSKEJ NÍŽINE, kde absolvujeme krásne prechádzky Nepálskym národným parkom. Ponúkame možnosť navštíviť dobrodružné safari, na ktoré budete ešte dlho spomínať. Názov Chitwan v preklade znamená „srdce džungle“ a my sa presvedčíme, čím si tento názov zaslúžil. SAFARI v Chitwane je však rozhodne iný zážitok, ako napríklad safari na africkom kontinente. I keď koncentrácia živočíchov je v tomto národnom parku neuveriteľne vysoká, vzhľadom na hustotu vegetácie budeme musieť sledovať svoje okolie oveľa pozornejšie ako na afrických savanách. Využiť možnosť absolvovania safari na slonoch vrelo odporúčame, no budeme sa zakrádať džungľou aj pešo a kto chce, okúpe sa so slonmi. S vysokou pravdepodobnosťou uvidíme krokodíly či nosorožce – bájny malajský tiger nám dáva len jednopercentnú šancu na stretnutie. Na záver absolvujeme návštevu SLONIEHO SIROTINCA a pozrieme si aj tradičné obydlia či tance domorodých obyvateľov etnika THARU. Presun späť do Káthmandu, večera a transfer na letisko. Odlet do Viedne.


Trasa zájazdu

Kathmandu – Mt. Everest – Bhaktapur – NP Chitwan – Kathmandu


CENA ZAHŔŇA
Sprievodcu CK  a miestneho vynikajúceho nepálskeho sprievodcu, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v jednoduchom, no vo veľmi príjemnom hoteli v úplnom centre Káthmandu vo štvrti Thamel, raňajky v cene počas celej cesty, pobyt v národnom parku Chitwan s plnou penziou, dopravu v Nepále, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA
Víza, fakultatívne výlety, stravu, vstupy do pamiatok a aktivity v národnom parku Chitwan, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 370 € (560 € za 4-hviezdičkový hotel)

DÔLEŽITÉ VEDIEŤ
Možnosť príplatku za 4-hviezdičkový hotel v Káthmandu, 280 €/osoba v dvojlôžkovej izbe/pobyt.

Zdroj: web CK 20.3.2018