phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Tibet, Nepál

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Strecha sveta – magický Tibet, svet aký ste doteraz nepoznali a ktorý musíte spoznať. Tibetskí mnísi, kláštory, trhy,  Lhasa a Potala, vlajočky trepotajúce vo vetre za zvukov recitovaných mantier. Nepál a jeho čarovní ľudia, ktorí sa dokázali pozviechať z devastujúceho zemetrasenia a ktorým práve našou návštevou dokážeme pomôcť.

Popis zájazdu
Pohľady a zážitky, ktoré sa nám nezmazateľne zapíšu do duše.
Tibetskí mnísi, kláštory, trhy, Lhasa a Potala, strecha sveta, skrátka Tibet ako sa patrí.
Kde iní končia, my len začíname.
Magické Himaláje a gigant medzi veľhorami Mount Everest v nás vzbudia pocit rešpektu. Úchvatné jazero Yamdrok bude pastvou nielen pre oči, ale aj naše fotoaparáty.
A na záver pulzujúce Káthmandú s historickým Bhaktapurom v Nepále.
Ani tie najkvetnatejšie opisy nevyjadria presne krásu, ktorú treba jednoducho vidieť na vlastné oči.
Sľubujeme zážitky, ktoré sa vám dostanú pod kožu a vaše telo i myseľ si ich budú ešte dlho intenzívne pamätať.

Program zájazdu:
1.-2.deň:
Odlet z Viedne do PEKINGU, noc v lietadle. Prelet do tajomného TIBETU, ubytovanie v centre starej LHASY, kde sa postupne aklimatizujeme na výšku 3 600m n. m.

3.- 5.deň:
Uvidíme to najlepšie z Lhasy a z okolia. Palác POTALA – pýcha Tibetu a sídlo tibetských dalajlámov. Kláštor DŽOKHANG – 1 300 rokov starý, najzachovalejší chrám tibetského budhizmu, kde roztočíme naše prvé modlitebné mlynčeky. Prejdeme sa po posvätnom okruhu BARKHOR s pestrofarebným mixom Tibeťanov a zbožných pútnikov. Osviežime sa čajom s jačím maslom. Navštívime tiež živé tibetské kláštory SERA a DREPUNG, kde si povieme o živote v Tibete pred a po príchode čínskej administratívy. Nevynecháme ani kláštor GANDEN. To treba vidieť na vlastné oči!

6. – 8.deň:
Odchod do druhého najväčšieho tibetského mesta ŠIGATSE, kde si nenecháme ujsť kláštor TAŠILHUNPO, sídlo tibetských pančenlámov. Cestou sa zastavíme pri výhľade na tyrkysové jazero YAMDROK. Pri peknom počasí z dediny TINGRI sa pokocháme majestátnou krásou Mount Everestu, pričom navštívme aj ZÁKLADNÝ TÁBOR pre výstup na túto magickú horu. Počas celého presunu budeme obdivovať dych berúcu krásu divokosti magického Tibetu s roztrúsenými nomádskymi príbytkami navôkol, či stádami jakov v nedozerných diaľkach. Cez zasnežené sedlo vo výške 5 300 m n. m. sa presunieme na nepálske hranice a prudkým klesaním na výšku 1 600 m n. m. pokračujeme do hlavného mesta NEPÁLU. Svieža zeleň, ryžové políčka, jazda vľavo a o poznanie teplejšie počasie. Paličky pri jedle vymeníme za ruky, ktorými sa tu bežne jedáva. Úplne iný svet! Noc na hraniciach Číny a Nepálu, kde je všetko možné – máte chuť ísť sa pozrieť na miestnu karaoké zábavu, kde mladí Nepálci tancujú a spievajú Bollywood v najrôznejších šatách?

9.-13.deň:
Presun prenajatou dopravou cez Nepál. KÁTHMANDU s námestím DURBAR (UNESCO) a so svätyňou KUMAR DEVI – je sídlom jedinej živej bohyne sveta, hinduistický chrám PAŠUPATINATH a pohrebné rituály – spopolňovanie zosnulých. Najznámejšia nepálska budhistická stúpa BOUDHANATH a spomienka na zlaté časy hippies na FREAK STREET. Nevynecháme ani Opičí chrám a mnoho iného. Záujemcovia si urobia let k najvyššiemu štítu sveta MOUNT EVEREST. Stíhame aj celodenný výlet do nádherného historického mestečka BHAKTAPUR. Domov odlietame plní neuveriteľných zážitkov a poznania.

Trasa zájazdu:
Lhasa – Shigatse – Tingri – Zhangmu – Káthmandu – Bhaktapur

CENA ZAHŔŇA:

Sprievodcu CK  a miestneho vynikajúceho TIBETSKÉHO a nepálskeho sprievodcu, medzinárodnú letenku, prehliadky všetkých navštívených miest, kvalitné ubytovanie počas celej cesty, 4-hviezdičkový hotel v Lhase s raňajkami v cene, ak v programe nie je uvedené inak, kvalitnú dopravu počas celej cesty, permity do Tibetu, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:
Víza, fakultatívne výlety, stravu, vstupy do pamiatok, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY:
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 470 €