phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Thajsko, Malajzia, Singapur 2018

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Skvelá atmosféra veľkomiest, ako Bangkok, Kuala Lumpur a Singapur, nám bude vibrovať telami počas celého zájazdu. Architektúra, nad ktorou budeme otvárať ústa, nás presvedčí, že sme naozaj v ultramoderných metropolách. Neskutočné, čo dokáže ľudská ruka. Že aj príroda je tvorca krás, pochopíme na najkrajších plážach Thajska na rôznych ostrovoch oblasti Krabi. K tomu skvelé masáže, aktívny oddych, ale aj fantastická kuchyňa exotického Thajska a Malajzie.


Popis zájazdu:
Vyvážená dávka dobrodružstva, poznávania a relaxu na plážach. Raj na zemi. To sú smaragdovozelené údolia, nedotknuté pláže, ale aj rušný Bangkok a historická Ayutthaya s budhistickými chrámami. To je Thajské kráľovstvo! Ekonomické tigre juhovýchodnej Ázie, v podobe hypermoderných veľkomiest ako Kuala Lumpur a Singapur ukážu, aké to je cestovať v čase. Tentokrát to futuristickej budúcnosti! Naopak, koloniálna atmosféra mestečka GEORGTOWN na ostrove PENANG bude príjemným spestrením tohto bohatého programu. 15 dní intenzívneho poznávania, ktoré vás ovplyvnia ako doposiaľ nič.

 

Program zájazdu:

 
1. – 2. deň:

Odlietame z VIEDNE do BANGKOKU. Kontroverzné mesto nesúce dva protichodné prívlastky – mesto hriechu, no aj centrum juhoázijského budhizmu. To prvé deklarujeme pre záujemcov už podvečer, návštevou nemravnej štvrte PATPONG. Naproti tomu pokoj a filozofia budhizmu stojaceho v ostrom kontraste na nás bude dýchať z každej strany. Dravosť vs. Spiritualita. Ubytovanie priamo v centre mesta.


3. – 5. deň:

Pokračujeme celodenným výletom na typické plávajúce trhy vzdialené asi 50 km severozápadne od Bangkoku. Presun do oblasti KANCHANABURI s prehliadkou slávneho mosta cez rieku KWAI. NAKHON PATHOM, nádherná budhistická stavba, patriaca medzi najvyššie na svete, sa nám odhalí na spiatočnej ceste. Štvrtý deň zájazdu nás čaká celodenný výlet do bývalého hlavného mesta Thajského kráľovstva – AYUTTHAYA. Návšteva areálu Kráľovského paláca, chrám WAT PHRA KAEW a smaragdový Budha, ukrývajúci sa v jeho vnútri – jedno z najposvätnejších zobrazení Budhu v Thajsku nás spirituálne naladí. Prehliadka WAT PHO, najstaršieho a najväčšieho chrámu Bangkoku a sochy najväčšieho zlatého levitujúceho Budhu tento pocit ešte znásobia. Podvečerný presun autobusom na pobrežie KRABI.


6. – 9. deň:

Rozprávkovo krásne pláže, ktoré budete môcť porovnávať len s tým najkrajším, čo ste doposiaľ videli. Ostrovy KO PHI PHI, a Hong – bambusový ostrov, ale aj množstvo ďalších, vám ukážeme v plnej kráse a lesku. Aká by to však bola návšteva Thajska, ak by sme nevyskúšali jazdu na slonoch? Alebo preferujete kanoistiku v džungli nepoškvrneným národným parkom v krásnych kaňonoch a morských alejach mangrovníkového pralesa?


10. – 12. deň:

Autobusový presun do mestečka GEORGETOWN na ostrove PENANG. Sme v MALAJZII! Koloniálna architektúra, hlavné pamätihodnosti a dominanty mesta či celková multikultúrna atmosféra sa nám dostane pod kožu na počkanie. Ubytovanie v centrálne položenom hoteli. Následný autobusový presun do KUALA LUMPUR so zastávkou v hinduistických jaskyniach BATU. Námestie MERDEKA SQUARE, kde navštívime mešitu MASJID JAMEK, obed v centre umenia na PASAR SENI. O malú chvíľu nato sa už kocháme panorámou veľkomesta z perspektívy televíznej veže KL TOWER. Deň končíme v areáli najznámejších a najvyšších dvojičiek sveta PETRONAS TOWERS. Ubytovanie v centre mesta.


13. – 15. deň:

Autobusový presun z Kuala Lumpur do SINGAPURU. Futuristická pešia zóna popri rieke, kde navštívime architektonický klenot v podobe opery Singapuru v tvare ovocia Durian. Skutočnú predstavu o veľkoleposti, až opulentnosti mesta získame pri pohľade z vtáčej perspektívy hypermoderného komplexu MARINA BAY SANDS. Ďalší deň využite možnosť návštevy ostrova SENTOZA. Neskôr jedna z najväčších nákupných zón sveta ORCHARD ROAD, kde sa s miliónom ostatných turistov pravdepodobne vrhneme do šialenstva menom „shopping“. Lúčiť sa nám bude ťažko, no čas je neúprosný. Možno sa sem v budúcnosti opäť niekedy vrátime… Presun na letisko a odlet domov do Európy.

 

CENA ZAHŔŇA:
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených miest, prenajatú kvalitnú klimatizovanú dopravu, celodenný výlet na plávajúce trhy a do oblasti Khanchanaburi k mostu cez rieku Kwai v Thajsku, celodenný výlet do mesta Ayuthaya, MHD v Kuala Lumpur a Singapure a ich prehliadku, ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:
Víza, fakultatívne výlety, stravu, vstupy, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY:
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 335 € + 80 € za 4-hviezdičkový hotel na Krabi.

DÔLEŽITÉ VEDIEŤ:
V prípade záujmu možnosť príplatku za 4-hviezdičkový hotel na Krabi za 15 EUR/noc/osoba v dvojlôžkovej izbe.

Trasa zájazdu:

Bangkok – Kanchanaburri – Krabi – Penang – Kuala Lumpur – Singapur


Zdroj: web CK 16.3.2018