phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Thajsko, Laos, Vietnam, Kambodža 2018

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Dokonale prepracovaný program Indočíny je rozhodne neopakovateľným zážitkom. Pokojná atmosféra Laosu naplneného pokorou a úsmevmi miestnych. Ale aj nočný život a denný ruch veľkomiest Bangkok, Hanoi, Saigon a Phnom Penh. Zaraz sa ocitáme v kompletne iných svetoch. Posvätné miesta budhizmu, starobylé chrámy a pagody striedajúce prírodu so sviežozeleným džungľovitým porastom. Prehliadka pamiatok svetového významu nás utvrdí v tom, že sme si naozaj vybrali správne. A ako bonus je pripravený relax a kúpanie na plážach Vietnamu.


Popis zájazdu:
Veľký okruh Indočínou

Program s dlhodobou úspešnosťou sme pre vás prepracovali do detailov. Tri prelety v základnej cene zájazdu, ktorými sme nahradili všetky vlakové presuny vo Vietname! Nočný život a denný ruch vo veľkomestách Bangkok, Hanoj, Saigon, Phnom Penh. Neopakovateľná atmosféra Laosu, chrámy a pagody historického mestečka Luang Prabang. Najväčšia chrámová stavba sveta, hrobky dynastie Nguyen vo Vietnamskom HUE a podmanivá architektúra mesta HOIAN. Jedinečný Angkor Wat v Kambodži, to je ďalší z highlightov našej expedície. Roky averzie a strachu sú preč a Kambodža dnes patrí medzi najpríjemnejšie krajiny juhovýchodnej Ázie. Názor si spravíte sami. To všetko v spojení s plavbou po Mekongu či s oddychom na nádherných plážach Vietnamu.

 

Program zájazdu

 
1.-3.deň:

Odlet z Viedne do BANGKOKU. Návšteva kráľovského paláca, chrám WAT PHRA KAEW a smaragdový Budha ukrývajúci sa v jeho vnútri – jedno z najposvätnejších zobrazení Budhu v Thajsku. Prehliadka chrámu WAT PHO, najstaršieho a najväčšieho chrámu Bangkoku a najväčšieho zlatého levitujúceho Budhu. Večer možnosť návštevy nemravnej štvrte PATPONG – štvrte, ktorá k hlavnému mestu hriechu neodmysliteľne patrí. Možnosť návštevy skvelého predstavenia CALYPSO. Večer odchod nočným vlakom do mestečka CHIANG MAI.


4.-6.deň:

Celodenný fakultatívny program v podobe návštevy domorodého kmeňa, s možnosťou jazdy na slonoch či raftingu rieky na pltiach. Večer presun do hraničného mesta CHIANG KHONG. LAOS. SPLAV RIEKY MEKONG na rýchločlnoch. Cesta križuje jednu z najzachovalejších oblastí našej planéty, počas ktorej uvidíme domorodé kmene žijúce v osadách popri rieke. A pri veľkom šťastí stretneme aj divoko žijúce vodné byvoly, ba dokonca slony. Príchod do mesta LUANG PRABANG v podvečerných hodinách. Prehliadka pamiatok, ktoré sú pod záštitou UNESCO. Nevynecháme ani prekrásne vodopády za mestom. Následne letecký presun do hlavného mesta Vietnamskej socialistickej republiky HANOJA.


7.-8. deň:

Návšteva najpozoruhodnejších pamiatok, ako napr. HO CHI MINHOVO MAUZÓLEUM, námestie či Pagoda na stračej nôžke. Vyvrcholením však bude príjemná prechádzka popri jazere HOAN QIEM a CHRÁM LITERATÚRY, ktorý oficiálne bol prvou vietnamskou univerzitou. Deň ukončíme v spleti malých uličiek s pravou ázijskou atmosférou. Toto mesto vám v ničom nepripomenie šeď socialistických miest z éry Československa. Na nasledujúci deň absolvujeme fakultatívny výlet k jednému zo siedmich prírodných divov sveta. Tisíce ostrovčekov, vynárajúcich sa z morského dna, ako dračie zuby sa týčia nad hladinou.


9. deň:

Z hlavného mesta Hanoj sa letecky presunieme do starobylého mesta HUE. Navštívime HROBKY DYNASTIE NGUYEN, mestskú citadelu a iné pamiatky, ktoré tvoria súčasť svetového kultúrneho dedičstva pod záštitou UNESCO.


10.-11. deň:

V skorých ranných hodinách presun do malebného mestečka HOIAN so svojou koloniálnou atmosférou. Jeho prehliadka naplní váš foťák fotkami a dušu „nakazí“ pokojom. Letecký presun na najznámejšie pláže Vietnamu pri meste NHA TRANG. Kedysi bol presláveným miestom oddychu amerických vojakov. Ubytujeme sa v peknom hoteli kúsok od pláže, aby sme si na plážach s bielym pieskom „dobili baterky“. Ponúkame aj možnosť fakultatívneho výletu na lodi po blízkych ostrovoch. Máte radi šnorchlovanie? A čo tak drink priamo v mori? K tomu chutný obed s dobrou hudbou a v príjemnej spoločnosti. Dovolenka ako sa patrí!


12.-13. deň:

Pokračujeme preletom do perly juhovýchodnej Ázie, do mesta SAIGON alias HO CHI MINHOVO MESTO. Návšteva Múzea vojny, paláca zjednotenia či KATEDRÁLY NOTRE- DAME. Cesta do DELTY RIEKY MEKONG (fakultatívny výlet) nám umožní bližšie pozorovať osady a život vietnamských roľníkov, kokosové farmy a rôzne druhy exotického ovocia s ochutnávkou. Prevezieme sa aj na konskom povoze.


14.-18. deň:

Presun do hlavného mesta KAMBODŽE – PHNOM PENH, ktoré je križovatkou ázijskej minulosti a budúcnosti, kde extrémne bohatstvo a chudoba sú každodennou realitou, kde nádej a zúfalstvo nikdy nestoja ďaleko od seba. Navštívime okolie Národného múzea a Kráľovského paláca, ktoré vám vezmú dych svojou krásou. Naopak, hororové scény z múzea TUOL SLENG vás nechajú lapať po dychu svojou hrôzou. Ranný presun do SIEM REAP. Prehliadka plávajúcich dedín na jazere TONLÉ SAP na motorových lodičkách ako fakultatívny výlet. Celodenná prehliadka chrámového komplexu ANGKOR WAT. Človek si v nemom úžase uvedomí, aké výnimočné diela vie ľudstvo vytvoriť na oslavu Boha či bohov. Skutočne sme stihli toľko zažiť? Neuveriteľné! Autobusový presun do BANGKOKU a odlet do Európy.

 

CENA ZAHŔŇA:
Medzinárodnú letenku,Sprievodcov CK a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami, ak v programe nie je uvedené inak, všetky transfery, plavbu loďou po Mekongu, dopravu vlakom, autobusom, lietadlom na trase Hanoi - Hue, Danang - Nha Trang, Nha Trang - Saigon, organizačné vybavenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:
Víza, fakultatívne výlety, stravu, vstupy do pamiatok, let na trase Luanga Prabang – Hanoi (190 €), povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY:
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 460 €

Trasa zájazdu:

Bangkok – Chiang Mai – Chiang Khong – Luang Prabang – Hanoi – Halong Bay – Hue – Nha Trang – Saigon – Phnom Penh – Siem Reap


Zdroj: web CK 7.3.2018