Sv. Charbel a Libanon - pútnický zájazd

Libanon

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program:
1. a 2.deň: popoludní odlet z Viedne (s prestupom), po polnoci prílet do Bejrútu. Transfer do hotela, ubytovanie, nocľah. Raňajky, prehliadka krasovej jaskyne Jeita. Návšteva pútnického miesta Harisa, kde si uctíte Pannu Máriu – patrónku Libanonu - pri jej soche nad mestom Jounieh pri Stredozemnom mori. Príchod do jedného z najstarších obývaných miest sveta – Byblos (UNESCO). Pokračujete do Annanya (nazývanej aj Lurdami Blízkeho východu) ku hrobu sv. Charbela. Návrat do hotela, večera a nocľah

3.deň: raňajky, v Anjare (UNESCO) uvidíte príklad mestského plánovania v 8. st., prejdete údolím Bekaa, navštívite rímsky antický chrámový komplex v Baalbeku (UNESCO). Zastávka vo vinárskej oblasti Ksara, ochutnávka vína, návrat do hotela. Večera, nocľah.

4.deň: raňajky, cesta cez údolie Kadisha s množstvom kláštorov k nádherným cédrovým lesom (oboje UNESCO), pri Bshare až do rodnej dedinky sv. Charbela - Bekaa Kafra. Uvidíte tiež kláštor maronitov sv. Antona z Kozhaya. Návrat do hotela, večera a nocľah.

5.deň: raňajky, prehliadka fénického prístavu Sidon (s jedinečným morským križiackym hradom) a Tyre, kde vás zaujme antický hipodrom (UNESCO). Na Pannu Máriu si spomeniete v Mantare, kde čakala na Ježiša, keď učil v Sidone. Návrat do hotela, večera.

6.deň: po polnoci transfer na letisko a odlet z Bejrútu (s prestupom) do Viedne. Informácia: Youssef Antoun Makhlouf sa narodil 8.5.1828 v Bekaa Kafra. Vstúpil do maronitského rádu, prijal meno Charbel, žil 16 rokov ako rehoľník a 23 rokov ako pustovník v modlitbách a tichu. Zomrel 24.12.1898 a je pochovaný na cintoríne kláštora v Annanya. Ľudia sa k sv. Charbelovi utiekajú s prosbami o uzdravenie tela i duše. Je preukázaných niekoľko zázrakov na jeho príhovor.


Ubytovanie:
4 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha., WC) v 3* hoteloch.

Stravovanie:
4 x polpenzia.

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň – Bejrút a späť.

Ostatné:
transfery autobusom podľa programu, program podľa popisu vrátane všetkých vstupov, prehliadky s miestnym talianskym sprievodcom, služby sprievodcu/ doprovod kňaza, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky vo výške 199 €/os., obslužné 50 €/os. (platí sa sprievodcovi priamo v Libanone).

Oficiálna kategória:
***