Štýlový Silvester v Miláne - v meste módy, futbalu a umenia

Lombardia (Miláno), Taliansko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Popis a program zájazdu:
Oslávte príchod nového roka netradične  v štýlovom  Miláne, v druhom najväčšom meste Talianska - v meste módy, kultúry a futbalu. Už len pohľad na katedrálu v Miláne Vám zaručene vyrazí dych. Ak vyjdete na strechu katedrály, naskytne sa Vám na mesto nádherný výhľad. Vychutnať si budete môcť prehliadku najslávnejších historických pamiatok ako hrad Sforzesco, operu La Scala, kostol Santa Maria delle Grazie,... a mnoho iných pokladov, ktoré toto mesto ponúka. Miláno je i domovom nesmierne vzácneho umeleckého diela Da Vinciho Poslednej večere. Romantickým dušiam odporúčame navštíviť nádhernú štvrť Navigli, kde budete mať na chvíľku pocit, že sa nachádzate v Benátkach. A aby sme nezabudli, Miláno je doslova chrámom módy, takže ak budete mať záujem, môžete čas zasvätiť nákupom po tých najštýlovejších obchodoch. Počas zájazdu navštívite aj krásne typické talianske mestečko Bergamo a slávnu Monzu. Na Silvestra zažijete oslavy priamo na námestí Milána na veľkolepej oslave nového roka, alebo si môžete vybrať niektorú z reštaurácií a barov napríklad v štvrti umelcov Navigli.

Program zájazdu :


1.deň :
odchod zo Slovenska v popoludňajších hodinách.

2.deň :
príchod do Milána, kde si prehliadka mesta: slávny Milánsky Dóm, Opera La Scala, kostol Santa Maria delle Grazia, Castello Sforzesco... Prehliadnete si najromantickejšiu štvrť  Navigli, ktorá dostala názov podľa kanálov a lodiek, ktoré sa tu nachádzajú. Svojim vzhľadom Vám bude pripomínať Benátky alebo Amsterdam. Navigli je štvrť s vysokou koncentráciou umelcov. Individuálny program, možnosť nákupov, ... Priaznivci futbalu môžu individuálne navštíviť slávny futbalový štadión San Siro, kde si prehliadnete štadión, šatne a múzeum  Inter Miláno a AC Miláno. Odchod na hotel, kde sa ubytujete. Nocľah. 

3.deň :
po raňajkách sa vyberiete pár kilometrov od Milána, kde navštívite prekrásne typické talianske mesto Bergamo. Napriek tomu, že mestečko ležalo dlho v tieni slávnejšieho Milána, jeho popularita stále stúpa. Zaujme všetkým, čo do neho história zasadila. Má v sebe nielen fascinujúce pamiatky, pôvabné kamenné uličky, ale i skvelé reštaurácie s najlepšou kuchyňou sveta.  Pozriete si najatraktívnejšiu časť Citta alta a prejdete do historického jadra na Piazza Vecchia. Tu sa nachádza Katedrála sv. Alexandra, baptistérium, bazilika Santa Maria Maggiore a radnica Palazzo della Ragione. V popoludňajších hodinách príchod na hotel. Individuálne voľno. Možnosť oddychu. V podvečerných hodinách sa vrátime naspäť do Milána, kde si budete môcť plne vychutnať silvestrovskú náladu a večer veľkolepú oslavu príchodu nového roka, či už na námestí, alebo v mnohých baroch, reštauráciách. Po polnoci návrat autobusom na hotel. Nocľah.

4.deň :
po neskorších raňajkách vyrazíte z hotela do mestečka Monza, ktoré je preslávené vďaka najznámejšiemu automobilovému okruhu formuly F1. V historickom centre uvidíte i prekrásny Dóm a Villu Reale - kráľovskú rezidenciu, postavenú pre arcivojvodu Ferdinanda I.. Vila leží na brehu rieky Lambro, obklopená prírodou parku Monza, jedného z najväčších prírodných parkov v Európe. Individuálne voľno. V podvečerných hodinách odchod autobusom na Slovensko.

5.deň :
príchod autobusom na Slovensko. Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.Cena zájazdu zahŕňa:
autobusová doprava
2 x ubytovanie v 3* hoteli
2 x raňajky
služby overeného sprievodcu
prehliadka Milána
prehliadka Bergama
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka 8  € / osoba - ( môžete si  prednostne vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...).
príplatok za jednolôžkovú izbu -  25 € / osoba/ noc
komplexné cestovné poistenie UNION - 2 €/ osoba / deň
povinný poplatok za vstup turistického autobusu do mesta Miláno - 6 € /osoba
prípadná pobytová taxa na hoteli - cca 2 € /noc/osoba ( platba priamo na mieste)
príplatok za dvojsedadlo - ( v prípade, že chce sedieť 1 osoba na dvojsedadle sama) 110 €
Miláno: Dóm interiér - zdarma, schody + terasu chrámu 9 €, výťah + terasa 13 €
MHD celodenný lístok - 4,50 €
štadión San Siro tour + múzeum - 17 €


nástupné miesta a príplatky za nástupné miesta:
Nitra 9 € ( garantovaný zvoz)  Sereď 9 € ( garantovaný zvoz)  Trnava 9  € ( garantovaný zvoz) Bratislava 0 €. Všetky nástupné miesta sa budú realizovať. 


Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.