phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Cena

local_offer Od 1 780 €
event_available

8. 8. 2020 / 10 dní

flight

odlet Viedeň

people
restaurant

Polpenzia

hotel
euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0904 881 999

 • access_time10 dní
 • event_available termíny od 8. 8. 2020
 • flightletecká doprava
 • infoID zájazdu: 1093994

descriptionDetaily zájazdu

Z vtáčej perspektívy pripomína kvapku padajúcu do vôd Indického oceánu. Svojou rozmanitosťou patrí medzi najkrajšie destinácie sveta – Srí Lanka! Bohatá nielen kultúrou, ale aj prírodou. Tropický ostrov, ktorý od rovníka delí len 7 stupňov a vďaka svojej kráse právom dostal meno Perla Indického oceánu. Prví arabskí obchodníci, ktorí sa tu vylodili, ho zas nazvali Serendib – Vrodené šťastie. Z tohto pomenovania vzniklo aj slovo serendipity, a teda „objavovanie šťastia, krásy a dobra bez toho, že by sme sa o to nejako zvlášť snažili“. A presne taká je Srí Lanka!

Popis zájazdu
Krajina srdečných a krásnych ľudí s fascinujúcou kultúrou a históriou, a tropický ostrovný raj v jednom.
Návšteva stále dôkladne neobjaveného tropického raja s milými domorodcami a s bohatou kultúrou je jedinečným spojením poznávania s oddychom priamo na pláži.
Štyri najznámejšie pamiatky pod ochranou UNESCO a vzduch presiaknutý arómou škorice či vanilky.
Jazdu na slonoch naprieč tropickou prírodou vystriedajú tradičné tance, čajové plantáže, scénická jazda vlakom, ale i metropola Colomba.
Intenzívne poznávanie zavŕšené relaxom v rezorte na zlatistej pláži.

Program zájazdu


1.-4. deň:
Odlet z Viedne alebo z Bratislavy. Po prílete na ostrov sa presunieme smer PINNAWALA – sloní sirotinec. Nenecháme si ujsť možnosť vidieť viac ako 70 slonov a sloníčat z tesnej blízkosti. No najkrajšie je ich hromadné kúpanie sa v rieke a kŕmenie tých najmenších sloníkov z obrovských fliaš mliekom. Pokračujeme smer HABARANA, kde si záujemcovia vyskúšajú jazdu na slonovi, čo by pri návšteve Srí Lanky rozhodne nemalo chýbať. Po ubytovaní sa v hoteli si doprajeme skvelú večeru a oddych, aby sme nabrali síl na zdolanie Levej hory – Sigiriya. Budeme sa „šplhať“ na 200 metrov čnejúcu sa skalnú pevnosť. Nádherný, dych vyrážajúci výhľad, ktorý určite stojí za trošku námahy a potu, nám bude odmenou. Toto unikátne dedičstvo UNESCO je archeologickým skvostom. V mestečku MATALE nevynecháme čarovnú záhradu korenia. Kráľovské mesto KANDY nás privíta vo veľkom štýle. A to tradičnými tancami s ohňovou šou. Po predstavení návšteva azda najposvätnejšieho budhistického chrámu, Dalaga Maligawa, známeho skôr ako Chrám Budhovho zuba.

5 . – 6. deň:
Ráno začneme prechádzkou po kráľovskej botanickej záhrade. Navštívime aj obchod s hodvábom a múzeum šperkov a drahokamov. Malé Anglicko – mesto Nuwara Eliya so silným nádychom britského vplyvu. Po raňajkách nás šofér odvezie na železničnú stanicu, kde nastúpime na vlak. Cesta vlakom otvára pred nami fascinujúci výhľad na malebnú krajinu, svieže zelené čajové plantáže, kopce a údolia. Otvoríme si okno, nadýchame sa čerstvého vzduchu a urobíme nespočetne veľa záberov. Extrémne fotogenická scenéria počas hodinovej cesty typickým miestnym vlakom plným domácich ľudí je zážitkom, bez ktorého nemôžeme odísť. Táto cesta cez hory a kopce je oficiálne jednou z najkrajších na celom svete.

7. – 10. deň:
Náš poznávací program po príchode do rezortu vystrieda relax, oddych a zaslúžené slnenie sa na krásnych plážach! Pred odletom nevynecháme metropolu COLOMBO. Hlavné a najväčšie mesto a zároveň hlavný prístav ostrova. Je unikátnym prepojením starého s novým, moderného s tradičným. Uvidíme Galle Face Green promenádu, „mrakodrapovú modernú časť“, Námestie nezávislosti, Mestskú radnicu a rušnú, naoko chaotickú dopravu, nad ktorou budeme len krútiť hlavami. Následný transfer na letisko a odlet do Viedne či do Bratislavy.

Trasa zájazdu:
Pinnawala – Sigiriya – Habarana – Dambulla – Matale – Kandy – Nuwara Eliya – Colombo

CENA ZAHŔŇA

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestneho sprievodcu, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných 3-hviezdičkových hoteloch, polpenziu počas celého zájazdu, prenajatú klimatizovanú dopravu, vlak, organizačné vybavenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA

Víza, fakultatívne výlety, stravu (okrem uvedenej), vstupy do pamiatok, jazdu na slonoch, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 225 €

mapMapa