phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Školský výlet Osvienčim - Krakow

Oswienčim - Malopoľské vojvodstvo, Poľsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Úvod:
Poznávací zájazd do hlavného mesta Malopoľského vojvodstva a štátneho múzea bývalého koncentračného tábora - Osvienčim. Spoznáte tretie najväčšie poľské mesto na rieke Visla, Krakow, s jeho veľkolepými pamiatkami a symbol holokaustu, genocídy a utrpenia, Osvienčim.
Počas druhej svetovej vojny bol koncentračný tábor Osvienčim nemeckým vyhladzovacím táborom. Prenasledovaní boli predovšetkým židia, rómovia, zajatci a mnohí ďalší. Viacerí z nich našli svoju smrť v plynových komorách. Komplex je taktiež súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO.
Krakow je jedným z najdôležitejších poľských turistických centier s cennými pamiatkami. Niekdajšie hlavné mesto Poľska a sídlo poľských kráľov má pre svoju bohatú históriu v krajine významné postavenie. Centrum mesta právom patrí do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Doprava:

Na školský výlet a späť domov Vás spoľahlivo odvezieme modernými autobusmi.

Nástupné miesta: Bratislava, Nitra, Trnava, Trenčín, Žilina, Zvolen, Banská Bystrica a ďalšie miesta podľa individuálnych požiadaviek.


CK odporúča:
Komlexné cestovné poistenie ECP za príplatok 1,40 €/na deň.

Krátky úvod:
Skvelý celodenný poznávací zájazd do Osvienčimu a Krakowa. Vstúpite spolu s nami do štátneho múzea bývalého koncentračného tábora a spoznáte metropolu Malopoľského kráľovstva s jeho veľkolepými pamiatkami. 

V cene zájazdu:
  • sprievodca
  • vstupné do múzea Auschwitz I a II
  • autobusová doprava /min.počet 40 platiacich osôb/


Doplňujúca informácia:

Tento zájazd vám na požiadanie zabezpečíme v ktoromkoľvek termíne počas školského roka. Rovnako vám nakalkulujeme a zabezpečíme dopravu z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku.