Školská exkurzia:Terezin - Praha - Lidice

Praha, Česko Terezín - Ústecký kraj, Česko Lidice - Stredočeský kraj, Česko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

2-dňový školský zájazd, počas ktorého navštívime koncentračný tábor Terezín, obec Lidice, ktorá bola vyhladená nemeckými nacistami a spoznáme krásy stovežatej Prahy.

Program:

1. Deň:
Odchod z nástupného miesta v skorých ranných hodinách. Počas cesty pravidelné prestávky. Príchod do českého mesta Terezín v predpoludňajších hodinách. Prehliadka bývalého nacistického koncentračného tábora nachádzajúceho sa v rovnomennej dávnej pevnosti. Tá bola postavená na konci 18. storočia a pôvodne slúžila na obranu mesta. V roku 1940, po obsadení Čiech a Moravy nemeckými vojskami bola využívaná ako väznica gestapa a koncentračný tábor pre Židov a odporcov nacistického režimu. Patrí jej smutné prvenstvo, a to ako najväčšiemu koncentračnému táboru v Čechách, pričom bránami prešlo 140 000 mužov, žien a detí. Dnes ja z Terezína jeden veľký pamätník pripomínajúci jeho temnú minulosť. Po prehliadke presun do hlavného mesta – Prahy. Ubytovanie a prehliadka toho najkrajšieho a najvýznamnejšieho z historického centra – Hradčany, Malá strana, Pražský hrad, Malostránske nám., Kampa, Karlov most. Voľný program, večera.

2. Deň:
Raňajky, prehliadka – Staromestské nám., Václavské námestie, Orloj, Týnsky chrám, Tančící dům, osobné voľno na nákup suvenírov. Predpoludním zraz na určenom mieste a odchod do stredočeskej obce Lidice, ktorá bola počas 2. svetovej vojny vypálená, zrovnaná so zemou a väčšina obyvateľstva bola popravená alebo presunutá do koncentračných táborov. Udalosť pripomína pamätník – súsošie 82 zavraždených lidických detí a múzeum. Súčasťou prehliadky v múzeu je multimedialna expozícia - krátkym filmom je vysvetlená história Československa až do lidickej tragédie a následne samotná prehliadka exponátov doplnená fotkami pôvodných obyvateľov. Odchod domov, pripadne po dohode možnosť zastávky v nákupnom centre počas cesty. Návrat vo večerných hodinách. Program zájazdu je možné meniť vopred po dohode..

V cene je zahrnuté:

Doprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK


Pedagogický dozor 3 miesta zdarma, minimálny počet 40 osôb

Prehliadky podľa programu bez vstupov do pamiatok

Možné príplatky:
Vstupné muzeum Lidice: 45 CZK/študent

Múzeum v terezíne: cca 150 CZK /študent

Komplexné cestovné poistenie - študent: 2,6 Eur/osoba/zájazd

Nástupné miesta: 
podľa požiadaviek kolektívu

Termín zájazdu je orientačný a dá sa prispôsobiť požiadavkám kolektívu minimálne 40 a viac žiakov. Pri nástupe skupiny z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku upravíme konečnú cenu podľa prejdenej trasy a km autobusu.