Silvester na Islande Sgl 2018

Island

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Na Islande je všetko trochu zvláštne. Začína sa to nezrozumiteľným jazykom, v ktorom sú zapísané nádherné ságy. Pokračuje to ľuďmi. V uličkách obchodov si dávajte pozor. Islanďania z rozľahlých fariem vás ľahko zmetú nákupným vozíkom. Podľa vlastných pravidiel si Islanďania upravili aj trendy prichádzajúce z Európy. Celibát na ostrov nikdy nedorazil. Na Island sa jazdí v lete, ale to neuvidíte polárnu žiaru, ani zimnú rozprávku, keď sa ostrov zahalí do ľadového kostýmu a zľahka posype snehom. Denné svetlo si užijete hlavne medzi jedenástou a štvrtou hodinou poobede. Zostáva teda množstvo času na preskúmanie populárnych termálnych kúpalísk aj mestských klubov.

Popis zájazdu:
Kúsok pod polárnym kruhom, ohrieva Golfský prúd sopečný ostrov zaliaty polárnou žiarou. Nezabudnuteľný Silvester s podobne naladenou partou cestovateľov, 4 noci na Islande, 3 dni dovolenky. Ostrov na hranici Európy a Ameriky dokonale spája moderné technológie s dávnymi tradíciami, islandská kultúra je neodvolateľne spojená s prírodou. Surrealistickej krajine dominujú sopky, lávové a geotermálne polia ale aj ľadovcové lagúny. Počas krátkych návštevy možno ulovíme aj polárnu žiaru!

 

Program zájazdu:


1. deň:

Odlet z Viedne alebo Košíc. Po takmer 3000 km prílet do Keflaviku, medzinárodného letiska na Islande. Akonáhle prekročíme tajomné lávové polia polostrova Reykjanes, uvidíme svetlá najsevernejšieho hlavného mesta. V hoteli/hosteli v Reykjavíku si skontrolujeme nastavenia hodiniek, omladli sme o hodinu. Oddych po ceste, večerná prechádzka mestom prípadne si spolu s domácimi pokecáme v obľúbených termálnych bazénoch.


2. deň:

Reykjavík sa nazýva “Dymová zátoka” podľa stúpajúcich stĺpov pary z horúcich prameňov. Mesto si ako na dlani pozrieme z veže vodárne Perlan. Navštívime aj miesto, kde sa v roku 1986 skončila studená vojna. Zišli sa tu Michail Gorbačov s Ronaldom Reaganom. Koncertná hala Harpa je skvost modernej architektúry. Po jej prehliadke si zájdeme na hot dog, ktorý odporúča aj Bill Clinton. Na prechádzke mestom uvidíte množstvo reštaurácií, kaviarničiek a klubov. V jednom z nich nás čaká Silvestrovská večera a zábava. Kto chce, poľuje na polárnu žiaru. Silvestrovská párty pokračuje v jednom z mnohých klubov. Ohňostroj nad mestom majú na starosti záchranári a je to naozaj veľkolepé predstavenie. Na tento vstup do nového roka budete ešte dlho spomínať!


3. deň:

„Ako na nový rok, tak po celý rok“ – CK Vám praje – nech je Váš nový rok 2018 aj 2019 naozaj „zlatý“! Po neskorých raňajkách vyrážame na ZLATÝ OKRUH. V zimných mesiacoch je to naozaj unikátny zážitok . Po osídlení ostrova vznikol na Islande prvý parlament na svete. Ten sa nachádzal v národnom parku ?ingvellir. Prejdeme sa v priekope medzi tektonickými doskami. Pomyselne sa tu stretáva Európa s Amerikou. Pokocháme sa výhľadom najväčšie prírodné jazero ?ingvallavatn. Nakrúcali sa tu niektoré časti výpravného seriálu Hra o tróny. Uvidíme aj chrliaci gejzír Strokkur. Leží hneď vedľa oddychujúceho Geysiru, ktorý dal meno všetkým gejzírom na svete. Čaká nás aj ohromujúci zlatý vodopád Gullfoss. Večer opäť kluby a hudba ,prípadne poľovačka na polárnu žiaru.


4. deň:

Na južnom pobreží Islandu si užijeme vodopády. Prejdeme za Seljalandfoss, pozrieme si dúhu pri Skógafosse. Prejdeme popod jazykolam roku 2010, vulkán Eyjafjallajökull. Zavítame na najjužnejší bod Islandu, polostrov Dyrholey. Je známy skalným oblúkom týčiacim sa z mora. Najeme sa v meste o počte 300 obyvateľov Vík í Mýrdal. Je pri jednej z desiatich najkrajších pláží sveta. Vychutnáme si ju na Reynisfjara tvorenou stĺpmi čadiča. Sú tu nádherné a mohutné vlny. Len skamenení trollovia im odolávajú. Pod ľadovcom nad mestom je sopka Katla. Jej ostatná erupcia bola v roku 1918. V noci sa vyvezieme za mesto, kde sú lepšie svetelné podmienky pre pozorovanie polárnej žiari.


5. deň:

Na záver si dáme relaxačný kúpeľ v svetoznámej Modrej lagúne. Odlet z krátkej ale intenzívnej návštevy Islandu a hurá späť do reality nového
roka.


CENA ZAHŔŇA: Sprievodcu CK, ubytovanie v slušnom 3 hviezdičkovom hosteli na dvojlôžkových izbách s raňajkami, prenajatú dopravu klimatizovaným autobusom, kvalitný sprievodný program, poistenie CK voči insolventnosti, letenku.

CENA NEZAHŔŇA: Povinné príplatky, dopravu z/ na letisko zo Slovenska, stravu okrem raňajok, vstupné, poistenie lieč. nákladov, fakultatívne výlety - Modrá lagúna od 50 €, Poľovačka na polárnu žiaru od 80 €, vstupné do bazénov, Silvestrovskú zábavu vstup a večeru. Ceny ostatných možných fakultatívnych výletov poskytne sprievodca na zájazde.
PRÍPLATKYPríplatok za 3- hviezdičkový hotel – 30€ / noc, za 4-hviezdičkový hotel – 40 € / noc

Trasa zájazdu:

Reykjavik, Geysir, Gullfoss, Skogafoss, Dyrholey, Vik


Zdroj: web CK 1.3.2018